A félidőben jár a Ped-Ing-toy Projekt

A szemeszter elején indult az óvodapedagógus hallgatók és az ipari termék- és formatervező mérnökhallgatók közös játék készítő és tervező projektje.

Az egy-egy témakörhöz (orvos, kertész, tűzoltó, iskola, sport, vízi közlekedés, öltözködés) illeszkedő figurák lassan testet öltenek, s a hozzájuk kapcsolódó játékok műszaki tervezése is a végéhez közeledik. A mérnök és óvodapedagógia szakos hallgatók együttműködése a félidőhöz közeledve bontakozik ki igazán, mikor feladataik részleteit tervezik, készítik el. A gyakorlat azt mutatja, hogy a projekt online konzultációjából adódó nehézségeket sikerül leküzdeni, de ezzel együtt minden résztvevő nagyon várja a személyes találkozást, a valós és élő műhelymunkák eljövetelét.

Dr. Hartl Éva – Dr. Horváth Péter György