A Magyar Tudomány Ünnepe karunkon

A Magyar Tudományos Akadémia 2019 novemberében 16. alkalommal rendezte meg a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a Magyar Tudomány Ünnepe című országos és határon túli programsorozatot, amelyhez a Benedek Elek Pedagógiai Kar is gazdag programkínálattal csatlakozott.

Az ünnep 2019. évi mottója: „Értékteremtő tudomány”. Az MTA felhívása alapján az idei rendezvénysorozat kitüntetett célja: rávilágítani arra, hogy támogató környezetben valamennyi tudományterület megteremti azt az értéket, amely annak megfelelő helyén hasznosul, és ezek az értékek természetükből adódóan más módon mérhetők. A fenti szándékhoz csatlakozva állítottuk össze a Magyar Tudomány Ünnepének kari programsorozatát. Dr. habil. Varga László, dékán úr köszöntőjét követően a Művészet-Kultúra-és Tudomány szinergiáiról és értékteremtő erejéről szólt Révész József tanársegéd, aki röviden bemutatta Kodály Zoltán zeneszerző és népzenekutató tudományos munkásságát, majd Kodály Zoltán: Esti dal című műve hangzott el a Benedek Elek Pedagógiai Kar Kamarakórusának előadásában. A plenáris felszólalások sorában elsőként Prof. Dr. Richard Allan Allday, Fulbright Professzor „Understanding Behavior to Help Children in Need” (A viselkedés megértésének jelentősége a magatartási problémákkal küzdő gyermekek támogatásában) című előadása hangzott el, amely az alkalmazott viselkedéselemzés jelentőségéről szólt. Ezt követően Cserné Dr. Adermann Gizella, címzetes egyetemi tanár (PTE, DUE) „Objektivitás és szubjektivitás párbeszéde a neveléstudományi kutatásokban – kutatásmódszertani dilemmák” címmel osztotta meg velünk gondolatait. A délutáni programban Kari Tudományos Diákköri Konferenciára, „Úton a habilitáció felé” címmel Kari Tudományos Ötletbörzére és PhD kerekasztal beszélgetésre hívtuk oktatóinkat és az érdeklődőket.

Németh Tamás fotói