A Testnevelési Egyetem meghívására tartott tudományos előadást a BPK két oktatója

A Testnevelési Egyetem és a MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság Szomatikus-nevelési Albizottság 2019. szeptember 27-én rendezte meg a "Mesterségük címere: Sportpedagógus" tudományos konferenciát.

A rendezvényen a Testnevelési Egyetem előadói mellet a Nyíregyházi Egyetem egy, a Soproni Egyetem két oktatóját, Bucsy Gellértné Dr. főiskolai tanárt, professor emeritát és Dr. Simon István Ágoston egyetemi docenst kérték fel tudományos kutatásuk eredményeinek bemutatására. A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar Művészeti és Sporttudományi Intézet tudományos munkásságának nagy elismerése volt, hogy a sporttudomány fellegvárában tarthattak előadást oktatóink. A nagy sikerű előadások után a résztvevők közül többen is érdeklődtek a karunkon folyó sporttudományi oktatás és kutatás iránt.