Benedekes oktatók előadásai a muravidéki pedagógusok tanévnyitó szakmai napján

"Humor a pedagógiában" címmel szervezte meg augusztus 26-án, Lendván a Muravidéki Pedagógusok Egyesülete a XI. Tanévkezdő szakmai napot.

A szlovéniai magyar pedagógusok a délelőtt folyamán két plenáris előadást hallgathattak meg, majd az ebédszünetet követően három tematikus workshopban működhettek közre. A Muravidéki Pedagógusok Egyesületének elnöksége a tanévnyitó szakmai továbbképzés megtartására a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának oktatóit kérte fel. A délelőtti plenáris ülést Dr. habil. Varga László, dékán, egyetemi docens "Nevetés és/vagy nevelés" című előadása nyitotta meg, melyet Kissné Dr. Zsámboki Réka dékánhelyettes, egyetemi docens "Hosszú a tanulás, rövid az élet...Ennek fele sem tréfa!" című előadása követett. A délutáni workshopokban az óvodapedagógusok és a tanítók részére Dr. Gáspárdy Tibor, festőművész, egyetemi docens "Humor a művészetben - A képi humor: Látszat és Valóság, a vizuális humor fajtái" címmel tartott kreatív alkotással egybekötött foglalkozást, míg az alsós és felsős tanárok részére Kissné Dr. Zsámboki Réka a projektpedagógiáról és az eTwinning projektekről beszélt. Dr. Tóth-Merza Katalin, klinikai szakpszichológus, adjunktus a felső tagozatos és középiskolai tanároknak a serdülőkor pszichológiai jellemzőinek, kríziseinek megértéséhez és kezeléséhez nyújtott szakértő segítséget.

A szakmai napról készült rádiótudósítás az alábbi linken elérhető: