Brunszvik Teréz Szakmai Napot Tartottunk

2019. február 27-én ismét Brunszvik Teréz Napot tartottak a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karon. Az óvodapedagógusok szakmai napján, az idei évben a játék került a fókuszba.

A rendezvényen  Dr. habil Gerencsér Kinga c. egyetemi tanár  „ A fajátékok varázslatos világa”, Dr. Hartl Éva egyetemi docens „ Nagyszüleink, dédszüleink játékszerei- Játékgyűjtemény, értékőrzés, értékteremtés”, Tóth –Merza Katalin tanársegéd „Amikor már nem játék a játék - Függőségek béklyójában” címmel tartottak izgalmas, nagysikerű előadást. A szakmai nap keretében Szekeres Erzsébet Magyar Örökség, Pro Cultura Christiana-díjas textilművész dedikálta Benedek Elek: Furulyás Palkó és Fésűs Éva: Minibocs című mesekönyveket. Az érdeklődők megismerkedhettek a „Boys and Girls” játékos angol óvodai programmal. Majd a 6-os tanári tanácstermében Gerencsér Lajos festőművész „Eltűnő paraszti élet a volt Nyugat-Magyarországon” című, a Benedek Elek Pedagógiai Karnak adományozott olajfestményeinek ünnepélyes kiállításmegnyitójára is sor került. A művész munkásságát Prof. Dr. Szita Szabolcs méltatta. A szakmai nap végén karunk egykori oktatójának Gergácz Berta adjunktusnak a képeiből, a dékáni folyosón elhelyezett állandó kiállítást is megtekinthették az érdeklődők. A művészt bemutatta és a kiállítást megnyitotta Kovács Gombos Gábor DLA egyetemi docens. A tartalmas szakmai nap sikeréhez az IREKS- STAMAG KFT., Komárom bemutatója és termékei is hozzájárultak.