Dél-afrikai óvodapedagógiai élményeiről beszélt Dr. Darlene DeMarie Professzor

Karunk meghívására 2019. december 5-én Sopronban tartott nagysikerű előadást Dr. Darlene DeMarie Fulbright ösztöndíjas amerikai oktató.

A University of Florida professzora az őszi szemeszterben a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karán tanít, azonban szívügyének tekinti a kisgyermeknevelést, így nagy örömmel tett eleget meghívásunknak. A 60 perces előadásban képes élménybeszámolót hallottunk arról, hogy a két éves dél-afrikai munkája alatt miként sikerült óvodát alapítani, illetve milyen tapasztalatokat szerzett a kisgyermeknevelés területén. A délután folyamán DeMarie professzor asszony bepillantást nyerhetett a Lewinszky Anna Gyakorló Óvoda és az Aranykapu Tagóvoda mindennapjaiba is. Búcsúzóul nagy elismeréssel szólt a Sopronban  megtapasztalt vendégszeretetről és a magyar emberek hagyománytiszteletéről.