Dr. habil. Varga László egyetemi docens online előadása lengyel hallgatóknak

A lengyelországi Bielsko-Biala Egyetem Bölcsészet-és Társadalomtudományi Kar dékánja, prof. dr hab. Ernest Zawada felkérésére Karunk vezetője előadást tartott lengyel hallgatóknak Early Childhood Neuropedagogy – Golden 3000 Days címmel.

A nagysikerű - oktatók, kutatók és közel száz óvodapedagógia és tanító szakos hallgató részvételével zajló - tudományos esemény után a két kar vezetője abban állapodott meg, hogy ezt az első előadást még számos hasonló követi. Karunk oktatói és a lengyel partnerintézmény oktatói a jövőben rendszeresen tartanak tanórai és tudományos előadásokat. A két kar vezetője abban is megegyezett, hogy bilaterális Erasmus+ együttműködési megállapodást kötnek, melynek keretében mobilitási programok kölcsönös megvalósítására is sor kerül a jövőben.

Karunk újabb, jelentős lépést tett a nemzetköziesedés és az oktatási innováció terén.

Az eseményről az egyetem honlapja is tudósított.