Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek

A német nemzetiségi óvodapedagógus szakirányon három év alatt megszerzett diplomával bármely fenntartó (önkormányzat, egyház, civil szervezet és egyéni vállalkozó) által működtetett óvodában nagyon rövid idő alatt el lehet helyezkedni. Az óvodákban a szülők részéről is jelentős mértékben megnőtt az igény az idegen nyelv elsajátítására, így a kereslet megnőtt azon óvodapedagógusok iránt, akik e területen szerzett végzettséggel rendelkeznek. Sok hallgatónkat már az összefüggő egyéni gyakorlat ideje alatt állásajánlattal keresik meg az intézményvezetők.

A német nemzetiségi óvodapedagógusok iránt különösen nagy igény mutatkozik meg, hiszen a nagymértékű munkaerő elvándorlás miatt óriási hiány van az ilyen végzettséggel rendelkező pedagógusokból.