Elköteleződve a traumatudatos képzések területén

Karunk oktatói stábja 2021. július 14-15-16-án egy az SOS Gyermekfalvak Magyarországi Alapítványa szervezésében megtartott  “Biztonságos terek - kibontakozó gyerekek” traumatudatos projekt keretében, elköteleződve készül új szakirányú képzései elindítására a traumatudatos nevelés és szakértés területén.

Az SOS trénerei dr. Gyurkó Szilvia és Bárnai Árpád egy 60 órás érzékenyítő tréning keretében végzi a képző stáb témafókuszú ráhangolását most júliusban, majd szeptemberben is, így nagyobb hatékonysággal folyhat az oktatói team-munka.  Idén szeptembertől pedagógus és szociális szakirányú továbbképzési területen két új képzéssel bővül karunk oktatási portfóliója. Traumaérzékenyítés pedagógiája és Traumaorientált szaktanácsadó képzés keretében várjuk elsősorban a család-és gyermekvédelem területén, valamint iskolákban, óvodákban tevékenykedő szociálpedagógus, szociális munkás, valamint pedagógus kollégák jelentkezését. A képzésekről bővebb információ hamarosan a honlapon is olvasható.