Élménypedagógia zenével és tánccal a BPK-n

A kisfarsangi időszak méltó zárásaként - Katalin napján - a másodéves óvodapedagógus évfolyam hallgatói ének módszertani bemutató aktív részesei lehettek a Benedek Karon.

Szabó-Bellán Tímea (a Kerekítő módszer kiváló mestere), Marázné Németh Nikolett (néptáncpedagógus) és az általuk megálmodott Julcsi meséi előadás élvezetesen mutatta be, miként lehet élményszerűen, játékosan, a magyar népi hagyományokra építve, óvodáskorú gyermekeknek tematikus műsort összeállítani, megvalósítani. A népi játékok, népdalok, mondókák, csujjogatások, ritmusvisszhangjátékok, és nem utolsósorban a népi hangszerek sokfélesége színesítette az előadást, mellyel hallgatóink saját tapasztalataikon keresztül új módszertani ismereteket sajátíthattak el.

Fotók az eseményről