Értékőr táborban vettek részt hallgatóink a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban

2018. szeptember 17-21 között került megrendezésre az Ifjúsági értékőr tábor Fertőújlakon a Csapody István Természetiskolában, a Művelődési Közösségek Nyugat-Magyarországon EFOP-3.7.3-16.2017.00150 számú projektje keretében. A NMI Művelődési Intézet Győr-Moson-Sopron Megyei Irodája által szervezett, Szűcs Péter által vezetett táborban II. éves óvodapedagógus-, csecsemő és kisgyermeknevelő BA szakos hallgatók és tanáruk Dr. Hartl Éva vettek részt. A résztvevők előadást hallhattak a Hungarikumokról. Dr. Nagy Attila fotóművész segítségével bepillantást kaptak fotózás rejtelmeibe. Kemenár Katalin és Fersch Attila vezetésével felfedezték és összegyűjtötték Fertőújlak és környéke épített és természeti értékeit. Felkeresték a falu idős lakóját, Margit nénit, aki a falu hagyományairól, szokásairól mesélt a hallgatóságnak. Kerékpárosan meglátogatták a László majort, ahol a múltban használt eszközökkel, a háziállatokkal ismerkedtek. Kenutúrán vettek részt. Megfigyelték a Fertő- tó élővilágát, madárvilágot. A nagycenki néptánccsoport vezetőjének, Szalai Katalinnak és tagjainak közreműködésével néptánctanítással egybekötött táncházban vettek részt. Ellátogattaka Fertőhomoki Tájházba, ahol Kovács Alajos népi iparművész mesélt a kelengyés ládákról. Nagycenken Bugledits Attila alpolgármester fogadta a résztvevőket és egy izgalmas előadást tartott a cenki értéktárról és Gróf Széchenyi István szellemi hagyatékáról. Ezután egy kellemes séta során a nagyközség nevezetességeit keresték fel és megtekintették Gráf Gyula asztalos mester szerszámkiállítását, ahol az ács, cipész, bognár, a kádár mesterséggel, szerszámaival ismerkedhettek. Majd megcsodálhatták a soproni történelmi borvidéket és értéket is.Az értékőr tábor ismeretekben gazdag, élményteli hetet jelentett a résztvevőknek.