Felvidéki együttműködés megkötésére került sor a galántai óvodapedagógiai konferencián

„Óvodák a változó világban” mottóval 2019. október 10-11-én, a felvidéki Galántán került sor a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége által szervezett Országos Óvodapedagógiai Konferenciára, ahol a neves előadók sorában Dr. habil. Varga László dékán, egyetemi docens „Érzelmi nevelés az óvodában” címmel tartott nagysikerű előadást a felvidéki magyar óvodapedagógusok érdeklődő közönsége előtt.

A rendezvényen sor került a Szövetség és a Benedek Elek Pedagógiai Kar között létrejött szakmai együttműködés megkötésére, amelyben a megállapodó felek vállalták, hogy szakmai tapasztalataikkal, tudásukkal segítik a magyar pedagógusok és hallgatók képzését, részt vesznek a képzési profiljukhoz kapcsolódó módszertani anyagok és programok kidolgozásában, kiadványaikban lehetőséget nyújtanak az intézményeket érintő hírek, programok, felhívások közzétételére, valamint lehetőséget biztosítanak intézménylátogatások, tanulmányutak, szakmai gyakorlatok megszervezésére és lebonyolítására.