Floridai partnerünk a WURI rangsor előkelő helyén

2020. június 11-én, Szöulban került sor arra az online konferenciára, amelynek keretében kihirdették az egyik legújabb nemzetközi felsőoktatási rangsor, a WURI helyezettjeit. A World's Universities with Real Impact (WURI) a pályázó felsőoktatási intézményeket valós társadalmi szerepük és innovatív hozzájárulásuk alapján négy kategória mentén értékeli:

• Ipari alkalmazások
  • Értékteremtés és vállalkozói készség
  • Társadalmi felelősségvállalás és integritás
  • Külföldi mobilitás és együttműködés

A minősítés során különös hangsúllyal szerepeltek az egyetemi oktatás-kutatás kreatív és innovatív megközelítései, melyben a Benedek Elek Pedagógiai Kar floridai partnere, a Gulf Coast University is élen jár. Az amerikai egyetem magyar származású professzora, Szécsi Tünde, valamint a koragyermekkori tanulást támogató Hunter Intézet igazgatója, Jill Sherman és hallgatóik számos alkalommal látogattak el Sopronba, ahol a Benedek Elek Pedagógiai Kar vendégeiként a magyar óvodai nevelés sajátosságait és a hazai neveléstudományi kutatások legújabb eredményeit tanulmányozták. Részt vettek a köznevelési intézmények bemutatkozó óráin, foglalkozásain, majd az amerikai hallgatók játékos tanórákat és foglalkozásokat is tartottak a Soproni Egyetem gyakorló óvodájában és a város általános iskoláiban.

A teljes WURI rangsor megtekinthető az alábbi linken:

A WURI rangsorban elért előkelő helyezéshez nemzetközi partnerünknek szívből gratulálunk!