Specializációk, képzési formák, a jelentkezés és felvétel sajátos feltételei

Választható specializáció:

• Építő-építészeti
  • Faipari
  • Informatikai
  • Könnyűipari
  • Környezetvédelem-vízgazdálkodási
  • Műszaki-gazdasági

Képzési formák

• 4 féléves képzés - levelező tagozaton
  • 2 féléves képzés - nappali és levelező tagozaton

A jelentkezés és felvétel sajátos feltételei

• 4 féléves képzésre az jelentkezhet, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő mérnök alapképzési (vagy annak megfelelő főiskolai) végzettséggel rendelkezik. Amennyiben a jelentkezőnek előzetesen megszerzett köznevelési munkatapasztalata van, akkor a beiratkozást követő eredményes elismertetési eljárás alapján a képzési idő 3 félévre csökken, amelyben az egyéni összefüggő iskolai gyakorlat 1 félév.
  • 4 féléves képzésre jelentkezhet továbbá, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő szakoktatói alapképzési (vagy annak megfelelő főiskolai) végzettséggel rendelkezik. (Számukra szerkezetében és tartalmában is eltérő a 4 féléves képzés.)
  • 2 féléves képzésre az jelentkezhet, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő mérnök mesterképzési (vagy annak megfelelő egyetemi) végzettséggel rendelkezik, vagy jelenleg ilyen képzésben vesz részt.

Bővebb információk a www.felvi.hu oldalon találhatóak!