Szakirányok, képzési formák, a jelentkezés és felvétel sajátos feltételei

Választható szakirányok:

• Faipar
  • Könnyűipar
  • Környezetvédelem-vízgazdálkodás

Képzési formák

• 4 féléves képzés
  • 2 féléves képzés

A jelentkezés és felvétel sajátos feltételei

• 4 féléves képzésre az jelentkezhet, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő mérnök alapképzési (vagy annak megfelelő főiskolai) végzettséggel rendelkezik. Amennyiben a jelentkezőnek előzetesen megszerzett köznevelési munkatapasztalata van, akkor a beiratkozást követő eredményes elismertetési eljárás alapján a képzési idő 3 félévre csökken, amelyben az egyéni összefüggő iskolai gyakorlat 1 félév.
  • 4 féléves képzésre jelentkezhet továbbá, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő szakoktatói alapképzési (vagy annak megfelelő főiskolai) végzettséggel rendelkezik. (Számukra szerkezetében és tartalmában is eltérő a 4 féléves képzés.)
  • 2 féléves képzésre az jelentkezhet, aki a meghirdetett szakirányoknak megfelelő mérnök mesterképzési (vagy annak megfelelő egyetemi) végzettséggel rendelkezik, vagy jelenleg ilyen képzésben vesz részt.