Fulbright ösztöndíjas amerikai vendégprofesszor a Benedek Karon

2019 szeptemberétől 2020 januárjáig a Benedek Elek Pedagógiai Kar vendégoktatója lesz Richard Allan Allday.

Az Egyesült Államokból Fulbright ösztöndíj keretében érkező professzor a Kentucky Egyetem kisgyermekneveléssel, gyógypedagógiával és rehabilitációs tanácsadással foglalkozó intézetében dolgozik, szakterülete az alkalmazott viselkedéselemzés (ABA - applied behavior analysis). Hivatalos tanúsítvánnyal is rendelkező terapeuta és kutató, a Kentucky Egyetem magatartási zavarokkal foglalkozó klinikájának igazgatója, ahol azt kutatja, hogy a felnőttek viselkedésében bekövetkező változások hogyan befolyásolják a gyermekek magatartását. Munkatársaival együtt tanácsadással és képzésekkel segítséget nyújtanak a gyermekek szüleinek abban, hogy miként kezeljék hatékonyan a gyermekük súlyos viselkedészavarait.

A professzor a Benedek Karon az érdeklődő oktatók, hallgatók és egyetemi dolgozók számára szakmai előadások mellett angol kommunikációs kurzusokat és az amerikai kultúra sajátosságaival megismertető beszélgetéseket is tart majd az őszi szemeszterben.

Az angol nyelvű kurzusokra, beszélgetésekre szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!