Gyerekek a karantén alatt - A koronavírus hatásainak vizsgálata a BPK-n

A megváltozott oktatási helyzet ellenére változatlanul folynak tudományos kutatások a Benedek Elek Pedagógiai Karon. Dr. Pásztor Enikő egyetemi adjunktus, a Neveléstudományi és Pszichológiai Intézet oktatója két hallgatójával január óta azt vizsgálja, hogyan élték meg a gyerekek azokat a heteket, amikor a koronavírus miatt otthon kellett maradniuk, nem mehettek óvodába, iskolába. Vancsura Zselyke Hanna másodéves óvodapedagógus hallgató oktatójával közösen először az egyetem gyakorló óvodáiban folytatott kutatásokat. Az óvodások rajzain keresztül elemzik, miként látják a gyerekek visszatekintve ezt a mindannyiunk számára megterhelő időszakot. Kutatásaikat kiterjesztették további soproni és Sopron környéki óvodákra is. Horváth Anna Viktória elsőéves neveléstudomány MA szakos hallgató pedig a környék általános és középiskoláit választotta kutatásai színtereinek. Vizsgálataik eredményeit hamarosan publikálni szeretnék.