Házasság napja a Benedek Karon

Házasság napja előadó

Szerdán került megrendezésre a Házasság napja elnevezésű rendezvény a Benedek Elek Pedagógiai Karon, melynek támogatója és fővédnöke Barcza Attila úr, Sopron és térségének országgyűlési képviselője volt.

Az eseményt Dr. habil Varga László a Soproni Egyetem Benedek Pedagógiai Kar dékánja nyitotta meg, aki ünnepi köszöntőjében a családról és a házasságról szóló gyermeki idézetekkel illusztrálta a legifjabbak gondolatait a témáról. Ezt követően “Odaajándékozott élet” címmel Kovács Gergő Vilmos, egyetemi lelkész tartott előadást a szentségi házasságról, majd Dr. Tóth-Merza Katalin segítségével betekintést nyerhettünk a harmonikus párkapcsolatok és az önismeret kapcsolatába. Az előadások sorát Dr. Józsa Éva ny. egyetemi docens, művészetpedagógus zárta “Nélküled hol laknék...? Pokol tornácán vagy a Mennyek kapujában?” című előadásával. Az eseményt egy kellemes hangvételű kerekasztal-beszélgetés követte, ahol a meghívott vendégek személyes gondolatain és élettapasztalatain keresztül követhették végig a résztvevők a házasság kiteljesedését, a jegyességtől a gyermekvállaláson át, a házasság síron túl is tartó kötelékéig.