innoLignum 2018 - Benedek Elek Pedagógia Kar

X. alkalommal került megrendezésre az innoLignum Faipari Kiállítás és Szakvásár Sopronban, a Novomatic Arénában. A program szervezésében a Soproni Egyetem is részt vállalt. A három napos programsorozaton a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar is jelen volt Kreatív Játszóházával. A játszóház erdővel és fával kapcsolatos tevékenységekkel kívánt hozzájárulni a rendezvény színvonalához, melyekhez Dr. Molnár Katalin és Dr. Hartl Éva egyetemi docensek adták az ötleteket. A kreatív foglalkozások során a gyerekek ragasztással fát készíthettek, kidíszíthették azt őszi levelekkel; gyöngyfűzéssel nyakláncot barkácsoltak, és karkötőt fonhattak; Segítségükre a Roth Gyula Erdészeti- és Vadgazdálkodási Tudományok Doktori Iskola két nappali tagozatos doktorandusza Kiss Andrea Tünde és Mesterházy Helga volt. A három napos program során barkácsolni vágyó szülő és gyermek is megfordult játszóházunkban, ahol az erdőről, annak színes világáról, életéről beszélgettünk a gyerekekkel. A nálunk szórakozók olyan emlékkel, kézzel és ésszel készített kedvességekkel térhettek haza, melyre ránézve sokáig eszükbe jut ez a tevékenységekkel és látnivalókkal teli 3 nap.

Dr. Molnár Katalin PhD.
intézetigazgató, egyetemi docens