IV. Országos Hon- és Népismeret Konferencia

A Szekszárdon megrendezett Hon-, és népismeret konferencia számos programot nyújtott az érdeklődőknek.

Az óvónőkre vonatkozó programok szombat délután zajlottak. Pénteki megérkezésünk után már azonnal kezdődtek is az előadások. Interaktív honismereti óra keretein belül megnézhettük, hogy a középiskolásoknak hogyan zajlik egy szakköri foglalkozás. A vacsora után a Garay pincészet bormúzeumát látogattuk meg, ahol a helyi különlegességekből kóstolót kínáltak nekünk. A szombat kirándulással kezdődött, Kölesdre utaztunk, ahol megismerhettük a község történetét és életét. Itt belecsöppentünk egy hagyományos falusi disznóvágásba, ahol disznótoros vendéglátásban is részünk lehetett. A község életében nagy szerepet játszik a régi értékek őrzése, ezért egy padlás és pincemúzeumot nyitottak, a régmúlt tárgyaiból és emlékeiből. Ugyanitt megkoszorúztuk Kossuth Lajos szobrát, majd előadások keretében a helyi óvodának a hagyományőrző szokásairól hallhattunk. A múzeumpedagógiával ismerkedtünk még, óvodai és kisiskolai vonatkozásban. A pénteki napot folytatva, itt is meghallgattunk két előadást a hon-, és népismereti szakkörről. Majd a vacsora után néptáncos mulatozással zártuk a napot, ami szerintünk a nap fénypontja volt. A vasárnap délelőttöt kis városnézéssel és múzeumlátogatással kezdtük, majd a konferencia ezen a napon a végéhez ért. Örülünk a lehetőségnek, hogy részt vehettünk ezen a rendezvényen. Élményekben és ismeretekben gazdagon értünk haza.

A programot Dr. Molnár Katalin egyetemi docens szervezte, kísérő tanár Menyhárt Ildikó gyakorlatvezető óvónő volt.