Karácsonyi jótékonysági élelmiszergyűjtéssel támogattuk a Soproni Szociális Intézményt

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának kezdeményezésére, Prof. Dr. Fábián Attila Rektorhelyettes Úr támogatásával, az egyetemi Karok összefogásának köszönhetően több száz jótékonysági élelemiszer-felajánlás érkezett az egyetemi dolgozók részéről a Soproni Szociális Intézmény karácsonyi élelmiszergyűjtő akciójához.

Az ajándékok átadására december 17-én került sor a Benedek Elek Karon. A Soproni Szociális Intézmény részéről Péli Nikoletta Igazgató Asszony köszönetét és elismerését fejezte ki az egyetemi dolgozók nagylelkű segítőkészségéért. A találkozó alkalmával elmondta, hogy a rászorulók megsegítésére városi szintű összefogás indult, amelyhez idén − a Soproni Egyetem mellett – nagyon sok helyi szervezet is csatlakozott. A jövőbeni céljuk, hogy a segítségnyújtás az év többi időszakában is folyamatos, célzott és hatékony legyen. Az eseményen részt vett Prof. Dr. Fábián Attila, Rektorhelyettes Úr is, aki a Soproni Egyetem képviseletében a további konstruktív együttműködésről és támogatásáról biztosította Igazgató Asszonyt. A Benedek Elek Pedagógiai Kar részéről, Dr. habil. Varga László, dékán és Kissné Dr. Zsámboki Réka és Dr. Simon István Ágoston dékánhelyettesek adták át a jótékonysági adományokat, valamint örömmel számoltak be arról, hogy a Kar 17 hallgatója önkéntesként is részt vesz a Soproni Szociális Intézmény karácsonyi melegétel-osztásán december 24 és 27 között.

Ezúton is köszönjük az egyetemi polgárok és a hallgatók segítő szándékú önzetlen felajánlásait!

Németh Tamás fotói