Kínába vitték a Benedek Kar jó hírét a Ningbo Institute of Education képviselői

A távoli Kína keleti partjáról, Zhejiang tartomány Ningbo (宁波) városából érkeztek vendégek a Benedek Karra 2019. szeptember 20-án.

A Ningbo Institute of Education képviseletében az intézmény elnökhelyettese, Chen Guoming úr és öt vezető kollégája ismerkedett meg a soproni egyetemmel, valamint a pedagógiai kar képzési és kutatási kínálatával. Az 1959-ben alapított kínai felsőoktatási intézmény delegációját Dr. Alpár Tibor kutatási és külügyi rektorhelyettes úr és Dr. Varga László dékán úr köszöntötték. A jó hangulatú ebéd elköltését követően Kissné Dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettes és Dr. Kitzinger Arianna egyetemi docens asszony mutatták be a Kar oktatási és tudományos portfólióját, hangsúlyozva a nemzetközi kapcsolatokat, az angol nyelvű kurzuskínálatot és a koragyermekkori nyelvelsajátítást célzó angol specializáció sajátosságait. A látogatás végén a kínai fél előadásában megismerhettük a távol-keleti intézmény képzési profilját, melyben az óvodapedagógus-, tanító és tanárképzés is kiemelt jelentőséget kap. A vendégek végül egy rövid sétát tettek a Benedek Kar épületében, melynek keretében kreatív zenei ritmusjátékra invitálta őket Révész József tanársegéd úr és a levelezős hallgatók.

Németh Tamás fotói