Könyvbemutató - Magyar hagyományőrzés a mese és művészet eszközeivel a nevelésben

A Soproni Tudós Társaság támogatásával elkészült újabb tanulmánykötet bemutatását szervezte Karunk 2018. május 8-án.

A könyvbemutatón a  Magyar hagyományőrzés a mese és művészet eszközeivel a nevelésben című tanulmánykötet megalkotóit Dr. Molnár Katalin intézetigazgató asszony köszöntötte.

Cséfalvai Eszter III. éves óvodapedagógus hallgató ékes népdalcsokor bemutatásával színesítette a hangulatot.

A kötet szerkesztőjeként Dr. Závoti Józsefné kiragadta a kötetben megjelent cikkekből a legsajátosabb gondolatokat. Megköszönte a szerzőknek (Balogh Judit pedagógus, Gödéné dr. Török Ildikó, Frang Gizella, Dr. Józsa Éva és Dr. Zsubrits Attila) tudományos megalapozottságú, valamint a művészetet, néphagyományt és a magyarságunk ősi kultúráját  tisztelő írásaikat. Utalt arra, hogy a Magyar hagyományőrzés mesepedagógiával pedagógus szakvizsgás képzés kapcsán,  oktatói és hallgatói élmények alapján született a kötet, melyet Dr. Teleki Béla prof. emeritus lektorált.

A bensőséges hangulatú eseményt Varga Nikoletta III. éves óvodapedagógus hallgató  díjazott mesemondó a témához illően népmesével  gazdagította a jelenlévők örömére.

Az eseményt a Dr. habil Varga László dékán úr méltató szavai zárták.

A kötet megtekinthető a Kar könyvtárában.

Závoti Józsefné

.