Mesemondás, történetmesélés élőszóval témájú online képzés Karunkon

Dr. Józsa Éva egyetemi docens, drámapedagógus ajánlásával 2020 novemberében négy alkalommal Bumberák Maja mesemondó, a Népművészet Ifjú Mestere tart online továbbképzést hallgatóinknak "Mesemondás, történetmesélés élőszóval a pedagógiában" címmel.

Bumberák Maja kilenc éve mond meséket, történeteket élőszóval hazánkban és külföldön óvodákban, iskolákban, fesztiválokon, konferenciákon, kórházakban, gyermekotthonokban. Fontos ügye, hogy a könyvek lapjaira lejegyzett régi történeteket ismét életre keltse és visszahozza az élőszó áramába, a mai közösségekbe. A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként egyik vállalása, hogy képzését pedagógusok, valamint felsőoktatásban tanulók/pedagógusképzésben résztvevők számára is elérhetővé tegye. A Benedek Elek Pedagógiai Karon megvalósuló képzés során a hallgatók gyakorlati eszközöket kapnak ahhoz, hogy a szabadon, élőszóval történő mesélést be tudják építeni a mindennapi pedagógiai munkájukba, és megtanulják életre kelteni az "itt és most" helyzetekhez improvizatív módon igazodó tudást.