Nemzetközi konferencia és látogatás a szakképzés és szakmai tanárképzés terén

A szakmai tanárképzésben részt vevő oktatóink (Dr. Katona György egyetemi docens, oktatási rektorhelyettes, Dr. Patyi Gábor egyetemi docens, a SOE Tanárképző Központ igazgatója és Dr. Kollarics Tímea, adjunktus) a grazi Pädagogische Hochschule Steiermark Institut für Sekundarstufe Berufsbildung meghívására nemzetközi konferencián és szakmai látogatáson vettek részt 2020. szeptember 16-17-én Grazban.

A program keretében a résztvevők különböző szakképző intézményeket látogattak meg, ahol betekintést kaphattak az osztrák szakképzés mindennapi gyakorlatába. A fórumok, a programok és a konferencia keretében a résztvevők hasznos eszmecserét folytattak a szakképzés kihívásairól, problémáiról, a jövőbeni lehetőségekről. A SKills4Future – 1. Grazer Berufsbildungskongress (GRABEK) konferencia egyik központi témája a digitális oktatás volt, illetve ennek megvalósítása és tapasztalatai a pandémia időszakában. A tanárképzésnek az adott kor igényeire kell válaszolnia. A digitális kompetenciák fejlesztése a pedagógusképzésben nagy kihívás. A tanároknak, mint digitális bevándorlóknak a digitális bennszülött nemzedéket kell oktatniuk. Karunk oktatói Forschung und Innovation in der Berufsschullehrerausbildung an der Universität Sopron címmel tartottak előadást a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán folyó szakmai tanárképzés jellegezetességeiről, a közelmúlt kutatási eredményeiről, a tantervi átalakításokról és a digitális tartalmakról.