Prof. Dr. Kéri Katalin neveléstörténész, egyetemi tanár székfoglaló előadása Sopronban

2021. szeptember 29-én, szerdán délelőtt, a Soproni Egyetem szenátusi termében került sor Prof. Dr. Kéri Katalin neveléstörténész, egyetemi tanár asszony székfoglaló előadására „Gyermekkor-történet Hispániában” címmel.

A hagyományteremtő szándékkal szervezett eseményt rendkívüli érdeklődés kísérte. A Camerata ART’issima komolyzenei együttes zenés megnyitóját követően Prof. Dr. Fábián Attila, Rektor Úr és Dr. habil. Varga László Dékán Úr köszöntötték Professzor Asszonyt a Soproni Egyetem oktatói körében, majd Kissné Dr. Zsámboki Réka dékánhelyettes asszony méltatta a Magyar Tudományos Akadémia doktorának szakmai-tudományos tevékenységét, oktató és kutatómunkáját. A székfoglaló előadás során a hallgatóság virtuális időutazást tehetett a közép- és újkori Hispániába, és Professzor Asszony szerteágazó spanyolországi kutatásainak segítségével bepillantást nyerhetett a gyermekkorról vallott nézetek változásaiba.

Professzor Asszony munkájához jó egészséget, sok sikert kívánunk a Soproni Egyetem minden oktatója, dolgozója nevében!

Képek az eseményről (Kissné Dr. Zsámboki Réka és Németh Tamás fotói)

Az előadás slidecast formátumban (szerkesztette: Ambrus Attila):