Prónay Sándor-díjat kapott Prof. Dr. Szála Erzsébet

Alpárné Dr. Szála Erzsébet, professor emerita, a Líceum Műemléki Könyvtárának könyvtárosa, az egyház írott és tárgyi emlékeinek tudós és gondos gyűjtéséért, gondozásáért és bemutatásáért vette át 2018. november 12-én a Magyarországi Evangélikus Egyház Prónay Sándor-díját.

A Prónay díjat azok a magyar és külföldi, világi személyek kaphatják, akik kiemelkedő szellemi támogatással állnak a Magyarországi Evangélikus Egyház mellett.

Három évtizeden keresztül vezette a soproni evangélikus gyűjteményt, mely vezetése alatt sokat fejlődött, elismert és keresett tudományos intézmény lett. Prof. Dr. Szála Erzsébet 1997-től 2007-ig volt a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának dékánja. Évtizedek óta tanít az egyetem különböző Karain művelődés és tudománytörténetet, emellett pedig számos tudományos könyv, tankönyv és cikk szerzője is.

Gratulálunk a Magyarországi Evangélikus Egyház Prónay Sándor-díjhoz és további sikereket kívánunk!