Rendhagyó tanóra a Macskakő Gyermekmúzeumban

A Benedek Elek Pedagógiai Kar II. éves óvodapedagógus hallgatói a soproni Macskakő Gyermekmúzeumba látogattak egy rendhagyó kézműves szemináriumi óra keretében.

Martos Virág és Egresits Anita múzeumpedagógusok szakmai vezetésével hallgatóink aktívan és játékos formában ismerkedtek meg a római kor jellegzetességeivel. A múzeum műtárgyai által megelevenedtek a kor hétköznapjai és a kreatív feladatokkal, versekkel, mesékkel könnyen és szinte észrevétlenül elsajátíthatóvá váltak a történelmi információk.

A kézműves tevékenység során az akkori korban élő gyermekek kedvelt játékait próbálhatták ki hallgatóink, majd el is készítették őket különböző anyagokból. A jó hangulatú, élménydús foglalkozás nem csak a kézzel készített munka örömét adta leendő óvónőink számára, hanem sok ötletet, inspirációt az óvodás korú kisgyermekekkel történő foglalkozásokhoz, az élményalapú neveléshez.

Somogyi Anett, tanársegéd
a kézműves kurzus oktatója