Soproni ízek, magyaros gasztronómiai élmények az Erasmus+ programban

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán tanuló spanyol, török és norvég hallgatóknak, valamint az olmützi egyetemről érkezett cseh vendégeknek hazai és helyi ételek, italok kóstolásával egybekötött kulturális és gasztroestet szerveztünk a soproni Bruckner Borozó hangulatos pincehelyiségében.

A borpincészet vezetője, Domnánics Milán érdekes soproni és családi történeteken keresztül – a helytörténeti vonatkozásokat is beleszőve - ismertette a meg külföldi hallgatókat a magyar gasztronómia sajátos ízvilágával, valamint a helyi szőlő- és bortermesztés jellemzőivel. A finom falatok kóstolása közben a pincészet kiváló boraiból és ízletes szőlőleveiből is kaptak kóstolót a hallgatók, akik egy újabb életre szóló élménnyel gazdagodtak magyarországi tartózkodásuk alkalmával. A program az Erasmus+ mobilitási programnak köszönhetően valósulhatott meg.

További képek