Szakmai kapcsolat kiépítése a Sapientia egyetem kolozsvári karának média tanszékével

Dr. Molnár Csilla

Erasmus+ oktatói mobilitás keretében 2022. március végén a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karán tett szakmai tanulmányutat Dr. Molnár Csilla, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának egyetemi docense.

Dr. Molnár Csilla a Kommunikáció- és médiatudomány szak felelőse a Kolozsvári Kar Média Tanszékén találkozott Dr. Virginás Andrea tanszékvezetővel és más oktatókkal, amelynek során szó volt a két egyetem médiás képzéseinek bemutatásáról, a jövőbeli szakmai kapcsolatok erősítéséről oktatói és hallgatói szinten egyaránt. Docens asszony egyik előadását  "A mediatizáció napjainkban - kulturális hatások és befogadói igények" címen tartotta, melyben kiemelte, hogy a digitális technológiák rohamos ütemben változnak, és az így adódó kihívásokra médiás szakemberként kell tudni választ adni.   Másik előadásában Szimbólum és hermeneutika viszonyát vizsgálta a kortárs magyar filmekben. Az előadásokon jelen voltak az audiovizuális kommunikáció, film- és tévérendező, illetve film- és tévéoperatőr szakos kolozsvári hallgatók. A szakmai út során Dr. Molnár Csilla betekintést nyert még az egyetem médiastúdiójának működésébe, illetve ellátogatott a Kolozsvári Rádió Magyar Szerkesztősége, amely stúdió a soproni Kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatóink egyik gyakorlóhelye. Az Erasmus+ oktatói mobilitás révén kiváló lehetőség nyílt, hogy a Soproni Egyetem tovább bővítse a határon túli magyar egyetemekkel, médiás intézményekkel a kapcsolatokat.

Képek az előadásról