Szakmai látogatás a Kommunikáció- és Médiatudomány szakon

Sikeresen elindult idén ősszel a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán a Kommunikáció- és Médiatudomány BA szakon a képzés. Szeptember 17-én szakmai látogatást tett karunkon a győri Oxygen Media Hírügynökség vezetője, Pénzes Anikó, és két munkatársa, Gáspár Milán híradó főszerkesztő és Lukács Bence online felelős szerkesztő. Bence karunkon végzett a Média moderátor képzésen. A szakemberek az elsőéves hallgatók számára részletesen bemutatták napjaink médiájának működését, a szakmai munka egyes területinek sajátosságait.

Ez a szakmai találkozó annak a kezdeményezésnek a sorába illeszkedett, amelyet Dr. Molnár Csilla szakfelelős, egyetemi docens szervezett, és célja az immáron gyakorlóhelyként szolgáló médiás intézmények bemutatkozása. Az előző napokban a hallgatók látogatást tettek a Kisalföld napilap soproni szerkesztőségében, csütörtökön pedig a győri médiacég   mutatkozott be. A győri vezető, Pénzes Anikó jelezte, hogy a szakmai gyakorlóhelyek egyikeként már az idei évtől szívesen látják a képzésben résztvevő hallgatókat a korszerűen felszerelt stúdióban.