Szívélyes müncheni meghívás hallgatóink, oktatóink részére

Szeptember 14. és 15. között Karunkon köszönthettük Filesch-Weszely Zsuzsanna docens asszonyt, a müncheni Katholische Stiftungshochschule neves oktatóját.

Docens asszony nagysikerű előadás keretében mutatta be hallgatóinknak a bajor felsőoktatási intézményt, és személyes támogatásáról biztosította az Erasmus+ program keretében kiutazni szándékozó hallgatókat. A látogatás gazdag programjában a Benedek Kar oktatói bemutatták a modulrendszerű szociálpedagógus-képzést, a Humántudományi Kutatóközpontot, valamint a határon átnyúló BIG projekteket. Szó esett a jövőbeni mobilitási és kutatási együttműködésekről, melyek között kiemelt szerepet kap a Weszely Ödön életművével foglalkozó neveléstörténeti kutatócsoport. A Budapesten született müncheni oktató, Weszely Zsuzsanna a kiváló magyar pedagógus, egyetemi tanár, Weszely Ödön leszármazottja.

Németh Tamás fotói