Találkozási pontok és szinergiák – Szakmai fórum a BPK és az AMI oktatóinak részvételével

2020. szeptember 30-án a Benedek Elek Pedagógiai Kar meghívására szakmai beszélgetésen vettek részt a Pedagógiai Kar és az Alkalmazott Művészeti Intézet vezetői és oktatói. A megbeszélés során számos közös oktatási, kutatási, termékfejlesztési, kreatív formatervezési és technológiai projektötlet körvonalazódott, amelyek a jövőben jó gyakorlatként, pilot programként megvalósulhatnak oktatási tevékenységekben, hallgatói diplomamunkákban, illetve óvodai bútorok, játékok és eszközök tervezésében és kivitelezésében is. A művészeti intézet oktatói megtekinthették az Óvodapedagógus szak Kézműves specializációjának 10. évfordulójára berendezett jubileumi kiállítást is, majd a délután folyamán az Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatói ellátogattak a Lewinszky Anna Gyakorló Óvodába, ahol megismerkedhettek az óvodai nevelés infrastrukturális feltételeivel. A hallgatók a tervezési projektjeik során hasznosítani tudják majd a látogatás tapasztalatait. A megbeszélés során körvonalazódó találkozási pontok és szinergiák mentén új távlatok nyílhatnak meg a Benedek Elek Pedagógiai Kar és az Alkalmazott Művészeti Intézet jövőbeni együttműködésében.

Németh Tamás fotói