Új perspektívák a kari mobil EEG készülékek alkalmazásában

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán 2017-ben gyermekneurológusok, neveléstudományi kutatók, pszichológusok és gyakorló pedagógusok bevonásával indult el a Kisgyermekkori Neuropedagógia Kutatócsoport. A közös kutatómunka során a „Soproni Egyetem Struktúraváltási Terve” c. projekt keretében nyílt lehetőségünk kilenc darab EMOTIV EPOC+ mobil EEG készülék megvásárlására. A kari kutatócsoport örömmel fogadja a téma és az EEG készülék iránt érdeklődő kollégákat, melynek eredményeképp szeptember 30-án karunk vendége volt Dr. Bór József, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Geodéziai és Geofizikai Intézetének munkatársa. Kollégáival együtt a Nagycenk melletti Széchenyi István Geofizikai Obszervatóriumában évtizedek óta monitorozzák a légköri elektromágneses tér alacsonyfrekvenciás változásait, közöttük az ún. Schumann-rezonancia jelenséget is. Vizsgálataik során az agyhullámok jellemző frekvenciáit ébrenléti és alváshoz közeli állapotban vetnék össze az azonos időben az obszervatóriumban mért természetes rezonancia frekvenciákkal. Az agyhullámok regisztrálására a Kari neuropedagógia kutatócsoport mobil EEG készülékei szolgálhatnak eszközül a jövőben. A tervezett együttműködés további új perspektívákat nyithat meg a kari tudományos-kutatói portfólió bővítésében.