Új portugál, madeirai Erasmus kapcsolattal bővült a Benedek Elek Kar

2017. november 6-10-e között az ERASMUS + mobilitási program keretében karunk két oktatója Dr. Hartl Éva egyetemi docens és Koloszár Ibolya tanársegéd az Universidade da Madeira Kisgyermeknevelési Karán tett látogatást Funchalban.

Oktatóinkat Dr. José Paulo Gomes Brazão és Dr. Ana França Kot-Kotecki fogadta. A program keretében oktatóink szakmai megbeszéléseket folytattak a kollégákkal, találkoztak a hallgatókkal, ismerkedtek a kisgyermeknevelés jó gyakorlataival. Bemutatták a Benedek Elek Pedagógiai Kart, az óvodapedagógus BA szakot és „Az angol nyelv az óvodában” specializációt. A hallgatóknak és a kisgyermekneveléssel foglalkozó szakembereknek tartott előadásokat, Workshop- ot nagy érdeklődés kísérte. Felkeresték az Infantárió da Rochinha óvodát, ahol Dr. Carla Isabel Pedrosa Ferreira vezetésével tanulmányozták a portugál óvodai nevelés és az angol nyelvtanítás módszereit, bepillantást nyertek a játékos nyelvtanítás gyakorlatába. A játék segítségével bekapcsolódtak az óvodai csoport Márton-napi tevékenységébe. Az Universidade da Madeira Kisgyermeknevelési Karán tett sikeres látogatás eredménye, hogy a két intézmény között aláírásra került az együttműködési szerződés, mely a jövőben lehetővé teszi az oktatók és hallgatók karok közötti mobilitását.