Welcome day - köszöntöttük a külföldi egyetemekről érkezett hallgatókat

2019. február 7-én 10 órakor köszöntöttük a 2018/19-es tanév II. félévében nálunk tanuló külföldi egyetemekről érkezett hallgatókat. A Kart Dr. habil Varga László dékán, Kissné Dr. Zsámboki Réka mb. tudományos és külügyi dékánhelyettes, illetve Németh Tamás Erasmus koordinátor képviselte. Dékán Úr köszöntőjében kiemelte a szakmaiságot és a családias légkört. Biztosította a hallgatókat, hogy "jó helyre" jöttek. Dékánhelyettes Asszony rövid előadást tartott Sopronról, a régióról, illetve Karunk történetéről, képzéseiről. A hallgatóknak lehetőségük megkóstolni néhány magyar jellegzetességet, úgy mint a Tibi csoki, Balaton szelet, Sport szelet. Koccintás után egy rövid túrán vehettek részt a hallgatók a Benedek épületében.

Erasmus mobilitási programmal érkeztek erre a félévre Spanyolországból, Görögországból, Olaszországból, Törökországból, Ausztriából hallgatók; egyetemek közti megállapodás révén Kazahsztánból és Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogrammal pedig Romániai egyetemről is érkezett magyar hallgató.