HAYDN.210 PHILEMON ÉS BAUCIS BÁBOPERA ELŐADÁS A BPK-RÓL VILÁGGÁ INDUL

2019. május 7-én a Benedek Kar másodéves nemzetiségi szakos óvodapedagógus hallgatói dr Józsa Éva docensasszonnyal, Árvayné Nezvald Anett művésztanárnővel és Németh Tamás intézeti munkatárs közreműködésével különleges előadást mutattak be.

Haydn: Philemon és Baucis bábopera feldolgozását adták elő, mellyel május végén részt vesznek az Eisenstadti Konservatorium által meghirdetett Haydn.210 Happening-en.

2019. május 31-én, 210. alkalommal emlékezünk meg Joseph Haydn halálának évfordulójáról. Ezen alkalomból egy nagy nemzetközi "Haydn Happening"-en veszünk részt. Élő, online közvetítésén keresztül közvetítik majd Eisenstadtból az eseményeket a különböző művészeti intézményekből, melyben Bécs, Bologna, Bolzano, London, Jaén mellett a Soproni Egyetem Benedek Kar is szerepelni fog.

Így a számos különböző helyszín ellenére egy közös Haydn-eseményt hozunk létre - az idézet értelmében:

"A zene az emberiség univerzális nyelve"!

Képek az előadásról