Hírek
Új alumni közösségi oldal készül
Jó szerencsét! Kedves Barátunk!
A Soproni Egyetem elkötelezett az alumni közösség szorosabb összefogása mellett, ezért egy új, modern alumni platform (közösségi oldal) bevezetésére kerül sor a következő hónapokban. Az oldal célja, hogy támogassa a kapcsolatépítést, elősegítse a karrierfejlődést, és erősítse a Sopronban végzett, egykori hallgatók összetartását.
Kölcsönös szakmai támogatás az óvodai nevelő képzésben
Hat szakképzési centrum és a Soproni Egyetem képviselőinek részvételével tartottak szakmai konferenciát a napokban Nagykanizsán, a Cserháti-technikumban. A találkozó témája az óvodai nevelő okleveles technikus képzés tantervkészítési folyamatának a lezárása volt. Dr. habil. Simon István Ágoston oktatási dékánhelyettes és dr. Hartl Éva egyetemi docens, az óvodapedagógia szakfelelősének támogatásával egy korszerű, a folyamatban résztvevő szakképzési centrumok által egységesen alkalmazott tanterv készült el, amely lehetőséget ad a végzett óvodai nevelő technikusoknak, hogy a felsőoktatásba kerülve akár egy évvel csökkentsék az óvodapedagógus képzésen folytatott tanulmányaikat.
Emlékdiploma-átadó ünnepség a Benedek-karon
„Köszönjük, hogy itt vannak, jelenlétükkel példát és hitet adnak, utat mutatnak” – köszöntötte az 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt óvónői oklevelet szerzett ünnepelteket dr. Varga László dékán a Benedek Elek Pedagógiai Kar szerdai emlékdiploma-átadó ünnepségén.
Welcome to Sopron! – megérkeztek a külföldi hallgatók a Benedek-karra
Érdeklődőek, kedvesek és rendkívül nyitottak a Stipendium Hungaricum, az Erasmus+ tanulmányi mobilitási és önköltséges program keretében a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karára érkezett külföldi vendéghallgatók. A négy földrész 11 országából érkezett 22 lelkes fiatal az orinteációs héten a kar vezetőivel, az angol tanítási nyelvű kurzusok oktatóival találkozott, egyúttal ismerkedett a soproni egyetemi élettel.
Egyetemi oktatónk előadása az AI-témakörben a 14. Média- és internetkonferencián
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szeptember 5-6-án a 14. alkalommal rendezte meg Média- és internetkonferenciáját „Tegyünk együtt egy jobb internetért!” címmel. Az eseményen mintegy 40 elismert szakember tartott előadást, közöttük számos pszichológus, egyetemi oktató, etikus hekker, újságíró, influenszer, családbiztonsági szakértő, nyelvész és IT szakember.
Hogyan tanuljunk hatékonyan? – tanulásmódszertani kurzussal indult az év a Benedek-karon
Saját, egyénre szabott, komplex tanulási stratégiájuk kidolgozásához kaptak hathatós segítséget az óvodapedagógus alapszak első éves hallgatói a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar kezdeményezésre a kétnapos Lépéselőny vizsgázóknak tanulásmódszertani kurzuson.
Minisztériumi elismerésben részesült dr. Kovács-Gombos Gábor
A Kulturális és Innovációs Minisztérium - a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánjának javaslatára és a Soproni Egyetem rektorának felterjesztésére - a magyar felsőoktatás napja alkalmából Oktatói Szolgálati Emlékérem elismerésben részesítette dr. Kovács-Gombos Gábort, a Benedek Elek Pedagógiai Kar Művészeti és Sporttudományi Intézetének egyetemi docensét.
Német nemzetiségi hagyományápoló nyelvi tábor Száron
Német nyelvű foglalkozást tartottak augusztus végén a Benedek-kar oktatói, Babai Zsófia és dr. Kovácsné Vinkovics Éva, a Szári Romhányi György Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola tanulóinak. A foglalkozás célja az volt, hogy a gyermekek a meséken keresztül, a játék örömével együtt, a nyelvhasználat élményében is részesüljenek, és a mesék szereplőiként gyakorlatot szerezzenek a másodnyelvi kommunikációban.
Innovatív módszertani ötletek a nyíregyházi LEGO®-képzésen
A tavaszi, soproni alapozó képzés után egy háromnapos gyakorlatorientált módszertani kurzuson vettek részt a Benedek Elek Pedagógiai Kar és a Soproni Egyetem Lewinszky Anna Gyakorló Óvodájának munkatársai Nyíregyházán, a Nyíregyházi Egyetem LEGO Education Innovation Studiójában.
32. Bolyai Nyári Akadémia a Benedek-kar támogatásával
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége 1993 óta minden évben megszervezi a határon túli magyar pedagógustársadalom erdélyi szakmai fórumát, a Bolyai Nyári Akadémiát. A továbbképzés célja a pedagógusok ismereteinek gazdagítása, új oktatáselméleti és módszertani eredmények bemutatása, gyakorlati eljárások ismertetése és ezek alkalmazása.
A pedagógia jövője az MI tükrében
„Kütyügenerációk – Természetes-e a mesterséges intelligencia?” címmel tartott nagysikerű előadást Kissné dr. Zsámboki Réka egyetemi docens, dékánhelyettes a szakkollégiumok nyári találkozóján.