A GDPR-alapismeretekről tartottak hallgatói tájékoztatót a Benedek-karon

gdpr_slider.jpg

Mi az adatvédelem? Mi minősül személyes adatnak? Miért szükséges fokozottan védeni a saját és ránk bízott gyermekek, esetleg szüleik személyes adatait? Ezekre az alapvető kérdésekre kaptak választ az óvodapedagógus, gyógypedagógus, kommunikáció és médiatudomány szakos hallgatók a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógia Karán első alkalommal megrendezett adatvédelmi tájékoztató előadáson.

A Soproni Egyetem adatvédelmi tisztviselői, Kiss András és Kiss Róbert kedden délelőtt számos gyakorlati példával illusztrált bevezető előadáson ismertették a GDPR alapfogalmait és alkalmazásának gyakorlatát. A Pedagógiai Kar célja, hogy hallgatóik ismerjék adatvédelmi jogaikat és éljenek is azokkal. Leendő munkavállalóként pedig fokozottan ügyeljenek mind a személyes, mind a különleges adatok védelmére.

Az iColl Kft. képviselői a tudatosság és felkészültség mellett felhívták a figyelmet arra, hogy érdemes elővigyázatosnak lenni azzal kapcsolatban, hogy milyen ingyenes alkalmazásokat használunk, milyen célból és kinek adjuk meg a személyes adatainkat, mihez adunk hozzájárulást azok felhasználásával kapcsolatban. Az adatvédelmi tájékoztató folytatásaként a szakemberek a tanév során további előadásokat és esetmegbeszéléseket kezdeményeznek, amelyekre várják majd az érdeklődő hallgatók jelentkezését.

Fotógaléria