A Szabadkai Nyári Akadémián jártunk

1ab5f362-1b1f-4bc6-b75e-7f6caad03a91.jpg

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar immár tizenkettedik alkalommal kapott megtisztelő meghívást és felkérést Észak-Bácska kiemelt pedagógiai eseményén előadások megtartására. Az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesületének szervezésében augusztus 12. és 15. között került sor a 28. Szabadkai Nyári Akadémia megrendezésére.

De Negri Ibolya elnök asszony felkérésére dr. Varga László dékán, egyetemi docens „Gyermekek a digitális világban” címmel az Óvodavezetők Akadémiája szekcióban, majd az osztálytanítók szekciójában „De nehéz az iskolatáska – az óvoda iskola átmenet kérdései” címmel tartott előadást. Varga Lívia c. egyetemi docens „Az elég jó pedagógus” című nagysikerű előadásában a pedagógushivatásról beszélt az osztálytanítóknak. A tartalmas előadások hozzájárultak a határon túli magyar pedagógusok szakmai kompetenciáinak fejlesztéséhez, a hivatás gyakorlásához szükséges ismeretek gazdagításához.

A Benedek-kar kiemelt harmadik missziós tevékenysége a határon túli magyar pedagógus szervezetek és a pedagógusok támogatása.

970e64cc-e876-4f1f-ad97-b74138060267.jfif