Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|4|hu_HU|Ösztöndíjak
Tartalmi elemek

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

A nemzeti felsőoktatatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban Nftv.) 64. § (5) bekezdése, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet 24. §-a, az oktatásért felelős miniszter felhívása, a SOE SZMSZ III. kötet Hallgatói követelményrendszer IX. fejezet Juttatási és térítési szabályzat 101. §-a és a Kari Tanács 50/2015. (05. 26.) sz. határozata alapján pályázatot hirdetek a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj megpályázására a következők szerint.

  1. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat – az Egyetem által javasolt rangsor alapján – az oktatásért felelős miniszter személyre szólóan adományozza a kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére – a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismeréseként, elért eredményük fenntartásának támogatására. Az ösztöndíj teljes tanévre, azaz 10 hónapra szól, összege az Nftv. 114/D. § (1) bekezdés c) pontja alapján 40.000 Ft (azaz negyvenezer forint) havonta.
  2. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra az intézmény azon államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas, illetve költségtérítéses/önköltséges, teljes idejű (nappali)alapképzésben, mesterképzésben vagy osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek, és 55 kreditet szereztek.
  3. A 2024/25. tanévre elnyert nemzeti felsőoktatási ösztöndíj csak a 2024/25. tanévben folyósítható, az Nftv. 85/C. § ab) alpontja szerint a kormányrendelet 10. § (3) bekezdésben meghatározott – alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő – hallgató részére.
  4. Amennyiben a hallgató jogviszonya bármilyen okból megszűnik vagy szünetel, számára a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj tovább nem folyósítható számára (a jogviszony megszűnését követően, ha a hallgató nem létesít a 2024/25. tanévben a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdése szerinti jogviszonyt; illetve a hallgatói jogviszony szünetelésének időszakában).
  5. Abban az esetben, ha a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázó, de elutasított hallgató a fenti feltételeknek és az intézményi keretszám alapján érdemes és jogosult az ösztöndíjra, de intézményi eljárási hiba folytán nem kapta meg azt, és e tény jogorvoslati eljárás keretében megállapítható, a felősoktatásért felelős miniszter – az intézmény hallgatói előirányzatának vagy a saját bevételének terhére – jogosult ezen hallgató részére nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományozni a felsőoktatási intézmény javaslata alapján.
  6. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgató nem zárható ki a tanulmányi ösztöndíj támogatásból.
  7. A pályázatokat a Szenátus által delegált hatáskörben a Kari Tanács rangsorolja. Az Erdőmérnöki Karon a beadandó dokumentumokat, az értékelés szempontjait és a beadott pályázatokat alapján felállított rangsort a Kari Tanács 25/2020. (VI. 5.) sz. határozata  írja elő. Az összesített intézményi rangsort a Szenátus hagyja jóvá.
  8. Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat egyetlen PDF fájlba összefűzve kell a kérvényhez csatolni. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_04 - Pályázat a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.  
  9. A pályázati adatlap aláírásával a pályázó hozzájárul, hogy személyes adatait a pályázati folyamat értékelésében és az eredmény feldolgozásában részt vevő személyek láthassák, valamint azok a rendeletekben meghatározott ideig és módon archiválásra kerüljenek.
  10. A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. június 10. — 2024. július 4., 12.00.
  11. Az ösztöndíjban részesülő hallgatók száma a Karon: 5 fő (5/2024 (V. 15.) rektori utasítás).
  12. A bírálat eredményéről a Dékáni Hivatal e-mailben értesíti a pályázókat legkésőbb 2024. július 10-ig. A döntés ellen, annak közlésétől számítva 15 napon belül – eljárási hiba vélelmezése esetén – jogorvoslati kérelmet lehet benyújtani a Rektori Hivatalba az egyetem rektorának címezve.

ugrás az oldal tetejére

Roller Kálmán Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

A Soproni Alumni Vancouveri csoport tagjai és Ösztöndíj Bizottsága az 1956-os események során Kanadában letelepedett egykori soproni hallgatók képviseletében Roller Kálmán volt dékánjuk nevében ösztöndíjat alapítottak, Roller Kálmán emlékét megőrizendő.

Ösztöndíj Alapítvány létesítesítésének céljai:

  1. Tiszteletüket és hálájukat kifejezni volt dékánjuknak, Roller Kálmánnak, aki az 1956-es forradalom után akadémiai otthont teremtett számukra Knadában
  2. Anyagi segítséggel támogatni volt Alma Materük, a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának alap- és mesterszakos – beleértve az osztatlan képzésen tanuló – hallgatóit.

Az Alapítvány tőkéje, 192.000,– kanadai dollár (CAD) 2004. március 21-én átutalásra került a Soproni Egyetem számlájára, azzal a kikötéssel, hogy azt az Erdőmérnöki Kar teljes joggal kezelje és gondozza a jövőben. Az ösztöndíjat meghirdetés és elbírálása évente kell, hogy történjen. Az ösztöníj véges, vagyis beépített „sunset clause” alapján 2050-re a teljes alapítványi összeget nullára kell redukálni.  A Baraksó János és Gyöngyössi Sándor aláírók által megadott felhatalmazás kitér arra, hogy az ösztöndíj odaítélésénél a jó tanulmányi eredmény mellett a közösségi munka, a selmeci szellem ápolása is legyen figyelembe véve. Külföldi tanulásra, tanulmányutakra, magas tudományos szintek elnyerésére az ösztöndíj nem használható.

A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának dékánja a jutalmazás feltételeinek kidolgozására megalakította a Roller Kálmán Ösztöndíj Bizottságot, melynek tagjai:
Elnök:

  • az EMK dékánja,

Tagok:

  • az EMK dékánhelyettesei,
  • HÖK képviselő.

Titkár:

  • az EMK Dékáni Hivatalának mindenkori vezetője.


A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlék-alapítvány számláján kezelendő, felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság dönt.

A kitüntetésre az Erdőmérnöki Kar azon BSc vagy MSc szakos hallgatói pályázhatnak, akik

  • legalább 45 kreditet teljesítettek a két utolsó félévben,
  • a pályázás időpontját megelőző két aktív szemesztert legalább 3,50-es kumulált tanulmányi átlaggal zárták le,
  • a pályázat beadását követő szemeszterben (várhatóan) aktív hallgatói jogviszony a Karon.

A pályázat értékelésének szempontjait a 15/2024. (III. 26.) számú kari tanácsi határozat tartalmazza.

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. Lezáratlan tavaszi félévvel leadott kérvény formai hibának számít. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_01 - Pályázat a Roller Kálmán Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 4. között


Az ösztöndíj többször is elnyerhető. A nyertes pályázók oklevélben és pénzjutalomban részesülnek.

Az oklevelet a Kar dékánjai a tanévnyitó ünnepélyen adja át. Az ösztöndíj utalása a Neptun rendszeren keresztül történik az oklevél átadása után történik.

ugrás az oldal tetejére

Grátzer Miklós Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Anna Martinek asszony ösztöndíjat alapított férje, dr. Grátzer Miklós Alma Materéhez fűződő rajongása elismeréséül, az erdészeti képzésben tanulmányi eredményük alapján kitűnő hallgatók előmenetelének támogatására.

Prof. dr. h.c. dr. Grátzer Miklós IV. évfolyamos erdőmérnök hallgatóként 1956-ban a Forradalmi Bizottság tagja volt, majd a Vancouveri Sopron Divisio megteremtésének diák vezetője, és Roller Kálmán dékán munkatársa. Széleskörű szakmai munkája Kanada és az Amerikai Egyesült Államok területére, és nemzetközi vonalon is kiterjedt. Mint a New Yorki Egyetem kiemelt professzora, az Erdészeti és Környezettudományi Karokon végzett kutató munkát, és tanított több ezer hallgatót. Egyetemünk díszdoktora, a Forradalom Hőse Köztársasági Érem és számos szakmai, társadalmi kitüntetés tulajdonosa. Az összetartás, a közös érdek és a selmeci szellem odaadó munkása. 

A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlék-alapítvány számláján kezelendő, felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság dönt.  A Bizottság összetétele:

  • elnöke: az Erdőmérnöki Kar dékánja,
  • tagok: az Erdőmérnöki Kar két professzora vagy docense,
  • titkára: az Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatalának vezetője.



A kitüntetésre az az erdőmérnök hallgató pályázhat, aki

  • legalább 60 kreditet szerzett tanulmányai során,
  • a pályázás időpontját megelőző három szemesztert kimagasló tanulmányi eredménnyel (összességéban legalább 4,01-es tanulmányi átlaggal) zárta le,
  • jelentőségteljes közösségi munkát végez az egyetemen,
  • a pályázat beadását követő szemeszterben (várhatóan) aktív hallgatói jogviszony a Karon.

 

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. Lezáratlan tavaszi félévvel leadott kérvény formai hibának számít. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_02 - Pályázat a Grátzer Miklós Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 5. között

Egy pályázó csak egyetlen alkalommal részesülhet a kitüntetésben. A nyertes pályázók oklevélben és pénzjutalomban részesülnek.


Az oklevelet az Erdőmérnöki Kar dékánja a tanévnyitó ünnepélyén adja át, a jutalom a tanévnyitó után kerül átutalásra a hallgató bankszámlájára.

ugrás az oldal tetejére

Horváth Czillinger Emil Szociális Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Néhai Horváth Czillinger Emil, egyetemünk volt hallgatója, aki tanulmányait Vancouverben a University of British Columbia Soproni Divízójában fejezte be ösztöndíjat kívánt alapítani azzal a céllal, hogy a szociálisan rászoruló hallgatókat segítse. Akaratát tiszteletben tartva lánya Woelke Lynn és fia ifj. Horváth Czillinger Emil biztosítja az ösztöndíjat az Erdőmérnöki Kar hallgatói számára.

A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlék-alapítvány számláján kezelendő, felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság dönt, melynek összetétele:

  • elnöke: az Erdőmérnöki Kar dékánja,
  • tagok: HÖK képviselő, a Mészáros Károly Emlékalapítvány képviselője,
  • titkára: az Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatalának vezetője.


Az érvényes pályázat leadásának kritériumai:

  • legalább 24 kredit/szemeszter teljesítése,
  • legalább 3,50-es kumulált tanulmányi átlag elérése,
  • on-line elbeszélgetés vállalása,
  • a pályázat beadását követő szemeszterben (várhatóan) aktív hallgatói jogviszony a Karon.

 

A pályázat értékelésének szempontjai:

1. Egy főre jutó nettó jövedelem a minimálbér nettó összegének arányában. (Az előző évi bért NAV kimutatással kell igazolni. A családi pótlékot és egyéb támogatásokat be kell számítani. Az együttlakást a lakcímártyák másolatával kell igazolni.)

Arány Pont
minimálbér 45%-a alatt 80
minimálbér 45% és 55%-a között 70
minimálbér 55% és 65%-a között 60
minimálbér 65% és 80%-a között 50
minimálbér 80% és 100%-a között 40

 2. Állandó lakhely Soprontól való távolsága (GoogleMaps tervezőjével számított legrövidebb útvonal. Mellékelni kell a screenshotot.)

Távolság Pont
Soproni lakhely 0
50 km-ig 2
100 km-ig 4
200 km-ig 6
350 km-ig 8
350 km felett 10

 3. Családi viszonyok

árvaság 25 pont
félárvaság 20 pont

4. Önfenntartó: 10 pont

5. Egy háztartásban élő testvérenként 5 - 5 pont

6. Személyes elbeszélgetés: maximum 20 pont

7. Azonos pontszám esetén a rendezési szempont az állami szociális támogatás mértéke: aki kevesbbre jogosult, az előbb áll a sorban.  

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. Lezáratlan tavaszi félévvel leadott kérvény formai hibának számít. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_03 - Pályázat a Horváth Czillinger Emil Szociális Ösztöndíj vagy a Horváth Sándor Szociális Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 4. között

Egy pályázó többször is részesülhet az ösztöndíjban. Az oklevelet az Erdőmérnöki Kar dékánja a tanévnyitó ünnepélyén adja át. Az ösztöndíj utalása az oklevél átadása után történik meg.

ugrás az oldal tetejére

Horváth Sándor Szociális Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Néhai Horváth Sándor, egyetemünk volt hallgatója, aki tanulmányait Vancouverben a University of British Columbia Soproni Divízójában fejezte be végrendeletében ösztöndíjat alapított azzal a céllal, hogy annak hozama a szociálisan rászoruló hallgatókat segítse.

A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlék-alapítvány számláján kezelendő, felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság dönt. 

A kapott pénzösszeg felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság döntmelynek összetétele:

  • elnöke: az Erdőmérnöki Kar dékánja,
  • tagok: HÖK képviselő, a Mészáros Károly Emlékalapítvány képviselője,
  • titkára: az Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatalának vezetője.


Az érvényes pályázat leadásának kritériumai:

  • legalább 24 kredit/szemeszter teljesítése,
  • legalább 3,50-es kumulált tanulmányi átlag elérése,
  • on-line elbeszélgetés vállalása,
  • a pályázat beadását követő szemeszterben (várhatóan) aktív hallgatói jogviszony a Karon.

 

A pályázat értékelésének szempontjai:

1. Egy főre jutó nettó jövedelem a minimálbér nettó összegének arányában. (Az előző évi bért NAV kimutatással kell igazolni. A családi pótlékot és egyéb támogatásokat be kell számítani. Az együttlakást a lakcímártyák másolatával kell igazolni.)

Arány Pont
minimálbér 45%-a alatt 80
minimálbér 45% és 55%-a között 70
minimálbér 55% és 65%-a között 60
minimálbér 65% és 80%-a között 50
minimálbér 80% és 100%-a között 40

 2. Állandó lakhely Soprontól való távolsága (GoogleMaps tervezőjével számított legrövidebb útvonal. Mellékelni kell a screenshotot.)

Távolság Pont
Soproni lakhely 0
50 km-ig 2
100 km-ig 4
200 km-ig 6
350 km-ig 8
350 km felett 10

 3. Családi viszonyok

árvaság 25 pont
félárvaság 20 pont

4. Önfenntartó: 10 pont

5. Egy háztartásban élő testvérenként 5 - 5 pont

6. Személyes elbeszélgetés: maximum 20 pont

7. Azonos pontszám esetén a rendezési szempont az állami szociális támogatás mértéke: aki kevesbbre jogosult, az előbb áll a sorban.  

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. Lezáratlan tavaszi félévvel leadott kérvény formai hibának számít. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_03 - Pályázat a Horváth Czillinger Emil Szociális Ösztöndíj vagy a Horváth Sándor Szociális Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 4. között

Egy pályázó többször is részesülhet az ösztöndíjban. Az oklevelet az Erdőmérnöki Kar dékánja a tanévnyitó ünnepélyén adja át. Az ösztöndíj utalása az oklevél átadása után történik meg.

ugrás az oldal tetejére

Mészáros Károly Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Az alapítvány célja Prof. Dr. Mészáros Károly hazánkban és a határainkon túl is ismert, és elismert munkásságának megőrzése, az erdészet-erdőgazdálkodás felsőoktatásának támogatása és fejlesztése, tanulmányi ösztöndíjak adományozása.

A Mészáros Károly Erdészeti Felsőoktatási Emlékalapítvány ösztöndíj-pályázatot hirdet azon BSc, MSc és szakirányos egyetemi hallgatók és doktoranduszok számára, akik kiemelkedő szakmai munkát végeztek a 2023/2024. tanévben az alapítvány céljaiba illő tevékenységükkel (erdőrendezés, erdészeti gazdaságtan, erdészeti politika, erdőpedagógia).

A pályázat elbírálása során egyszeri tanulmányi-kutatási-társadalmi ösztöndíj adományozására kerül sor.

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ugyancsak mellékelendő egy második PDF fájlban egy europass stílusú fényképes önéletrajz is. Ezek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 4. között

A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_05 - Pályázat a Mészáros Károly Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

ugrás az oldal tetejére

Jankó Sándor Ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Jankó Péter, az Egyetem egykori Erdészeti Földméréstani Tanszéke vezetőjének unokája Jankó Sándor díjat alapított, Jankó Sándor professzor emlékét megőrizendő, az Erdőmérnöki Karon, a geomatika, az erdőfeltárás és a vízgazdálkodás területén jó tanulmányi eredményt elért, szociálisan hátrányos helyzetű hallgatók jutalmazására.

A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar dékánja a Díj elnyerésére beadott pályázatok elbírálására megalakítja a Jankó Sándor Díj Bizottságot, amelynek tagjai:

Elnök: az Erdőmérnöki Kar dékánja
Tagok: az Erdőmérnöki Kar tudományos dékánhelyettese
az Intézet igazgatója 
az intézeti tanszékek vezetői 
HÖK képviselő
Titkár:  a Dékáni Hivatal vezetője

 

A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán külön témaszámon kezelendő, felhasználásáról a Jankó Sándor Díj Bizottság dönt.

A kitüntetésre azok pályázhatnak, akik:

  • MSc vagy osztatlan képzésben, az adott tanulmányi évben fejezik be tanulmányaikat és diplomamunkájukat a Geomatikai és Kultúrmérnöki Intézetben készítették;
  • doktorjelöltként az adott tanulmányi évben védték meg a geomatika, vagy erdőfeltárás vagy a vízgazdálkodás területén készített PhD értekezésüket;
  • lead egy 5-8 oldalas rövid tanulmányszerű összefoglalót a diplomamunkája illetve PhD értekezése alapján.

A pályázat elbírálása során előnyben részesülnek azok, akik

  • a pályázás időpontját megelőző két szemesztert legalább „jó” rendű tanulmányi eredménnyel zárták le,
  • a diplomamunkájuk védésén vagy PhD értekezésük nyilvános vitáján kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.
  • tevékenységükkel a selmeci-soproni hagyományok megőrzéséhez hozzájárulnak.

A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_06 - Pályázat a Jankó Sándor Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni.

A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: 2024. május 27. és július 4. között

Egy pályázó csak egyetlen alkalommal részesülhet a kitüntetésben. A nyertes pályázók oklevélben és pénzjutalomban részesülnek.

Az oklevelet és a pénzjutalmat az Erdőmérnöki Kar dékánja az EMK tanévzáró ünnepélyén adja át.

ugrás az oldal tetejére

Valete'82 Alapítvány Szociális Ösztöndíja

ugrás az oldal tetejére

A VALETE ’82 SZOCIÁLIS ÉS ISMERETTERJESZTŐ ALAPÍTVÁNY (a továbbiakban: Alapítvány) pályázatot hirdet Magyarországon a Soproni Egyetem Erdőmérnöki karán tanuló szociálisan rászoruló, felsőfokú képzésben résztvevő diákok, valamint középiskolai tanulmányukat végző erdész árvák részére.

A pályázattal elnyerhető ösztöndíj összege 200.000,- Ft/fő, azaz kétszázezer forint/fő, amely a 2022/23. évi tanulmányok kiadásaihoz való hozzájárulás, támogatás az Alapítvány részéről.

A támogatást évente három-négy egyetemi hallgató és egy-két szakiskolás, vagy középiskolás tanulmányait folytató tanuló nyerheti el.

Az Alapítvány Kuratóriuma a benyújtott pályázatokat pontozza, rangsorolja és a rangsorban legmagasabb pontszámmal rendelkező pályázók részesülnek támogatásban, akik banki átutalással kapják meg a támogatási összeget.
Az átutalás megvalósulásáról email-es visszaigazolást kérünk kwisnovszky@gmail.com címre.

A pontozási rendszer két részből áll:

  • egy szociális körülményekre vonatkozó részből, amely a pályázó szüleinek, családjának és magának jövedelmi és lakhatási viszonyait tárja fel, továbbá,
  • a tanulmányi eredményre vonatkozó részből


A támogatás elbírálásánál a szociális helyzet 67%, míg a tanulmányi eredmény 33% súllyal számít.

Az támogatás odaítélését a szociális-, és tanulmányi helyzetet is feltáró kérelemmel és önéletrajz benyújtásával (max. 3 oldal) lehet kezdeményezni.
Az önéletrajz feltétlenül tartalmazza telefon és E-mail elérhetőségeteket. A pályázati kérelemhez csatolni kell:

  • az utolsó két félév tanulmányi eredményeit igazoló dokumentumok másolata (első éveseknél az elért felvételi pontszám),
  • a szülők-, eltartottak jövedelmi helyzetét igazoló okiratok másolata,
  • erdőmérnöki kar hallgatói önkormányzatának támogató nyilatkozata.


A pályázónak minden olyan állítását igazolnia kell, amely a rászorultságot hivatott alátámasztani.
A pályázattal kapcsolatos kérdéseket a kwisnovszky@gmail.com e-mail címére küldött elektronikus levélben lehet feltenni, melyre a beérkezést követő 3 napon belül válaszolunk.

A pályázat beküldési határideje e-mailen a kwisnovszky@gmail.com: 2022. december 22.

A pályázatot postai úton, legkésőbb 2022. december 2-i feladással, a Wisnovszky Károly; 2000; Szentendre, Patak sor 3. címre lehet elküldeni.

A pályázatot elnyerő személyek neve az Országos Erdészeti Egyesület honlapján 2023. január 8-tól lesz megtekinthető.

ugrás az oldal tetejére

Egyed István Díj

ugrás az oldal tetejére

A Dr. Egyed István Alapítvány pályázati felhívást tesz közzé a 2023/Egyed István Dij plakettje24. tanévben kiosztandó 1 db „Dr. Egyed István Díj” (emlékplakett és 150.000 Ft pénzjutalom) elnyerésére.
Pályázhat bármely erdészeti, illetve vadgazdálkodási iskolarendszerű közép- illetve felsőfokú intézményben tanuló diák, hallgató valamint az ezen intézetekben tevékenykedő oktató, kutató.

„Dr. Egyed István Díj” adományozásával az alapítvány azoknak a pályázóknak a magyarországi tevékenységét, esetleges külföldi gyakorlaton történő részvételét kívánja elősegíteni, illetve támogatni, akik bizonyították rátermettségüket és elkötelezettségüket a vadgazdálkodásban és a vad élőhelyének megőrzését szolgáló tudományokban.

Pályázni írásban, maximum 500 gépelt sor terjedelmű, a kuratóriumhoz címzett pályázattal lehet, melyben a jelölt ismerteti azt az általa végzett szakmai, tudományos, oktatási tevékenységet, amellyel pályázni kíván.

Levelezési cím: Dr. Egyed István Alapítvány 6500 Baja, Szent Imre tér 2. Pályázat benyújtási határidő: 2024. március 31.

(A pályázatokat a Dr. Egyed István Alapítvány kuratóriuma bírálja el. A kuratórium fenntartja magának a jogot a díj esetleges visszatartására. A kuratórium előnyben kívánja részesíteni azokat a pályázókat, akik országos tanulmányi illetve tudományos diákköri versenyeken kimagasló eredményeket értek el. A pályázat elbírálásáról az érdekeltek írásban értesítést kapnak, mely a díj átadásának helyét és idejét is tartalmazza. Az alapítvány kuratóriuma fenntartja magának azt a jogot, hogy amennyiben az alapítvány alapelveivel nem teljesen összeegyeztethető, illetve szakmailag nem megfelelő színvonalú pályázatok beérkezése esetén az előző évek gyakorlatának megfelelően a pályázati kereteken kívül választ díjazottakat – maximum 2 fő – a hazai vadgazdálkodásban meghatározó személyek közül.)

További részletes felvilágosítás kérhető a Gemenc Zrt-nél (6500 Baja, Szent Imre tér 2. Telefon: +36-79-324-144) Kovács Tamás gazdasági igazgatótól.

ugrás az oldal tetejére

Erdőmérnöki Kar által elismert díjak, ösztöndíjak, támogatások

ugrás az oldal tetejére

Tanulmányi ösztöndíj

A tanulmányi ösztöndíjat külön nem kell igényelni. Odaítélésenek szabályai jogszabályok, egyetemi szabályzatok és kari határozatok által megszabott.

Szociális támogatás

A szociális támogatás igénylését a Neptunon keresztül a SOE_9_04 - Adatlap a rendszeres szociális ösztöndíjhoz kérvény leadásával kell intézni.

Pályázati felhívás Leadási határidő: 2024. szeptember 22., vasárnap 23.59.59

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 64. § (5) bekezdése, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet 24. §-a, az oktatásért felelős miniszter felhívása, a SOE SZMSZ III. kötet Hallgatói követelményrendszer IX. fejezet Juttatási és térítési szabályzat 101. §-a és a Kari Tanács 25/2020. (VI. 5.) sz. határozata alapján.
Pályázati felhívás → (Pályázati időszak: 2024. június 10. és július 4. között)

Roller Kálmán Ösztöndíj

A Soproni Alumni Vancouveri csoport tagjai és Ösztöndíj Bizottsága az 1956-os események során Kanadában letelepedett egykori soproni hallgatók képviseletében Roller Kálmán volt dékánjuk nevében ösztöndíjat alapítottak, Roller Kálmán emlékét megőrizendő az Erdőmérnök Kar hallgatói jutalmazására. 
Pályázati felhívás → (Pályázati időszak: 2024. május 27. és július 4. között)

 

Grátzer Miklós Ösztöndíj

Anna Martinek asszony ösztöndíjat alapított férje Alma Materéhez fűződő rajongása elismeréséül, az erdészeti képzésben tanulmányi eredményük alapján kitűnő hallgatók előmenetelének támogatására. Prof. dr. h.c. dr. Grátzer Miklós IV. évfolyamos erdőmérnök hallgatóként 1956-ban a Forradalmi Bizottság tagja volt, majd a Vancouveri Sopron Divisio megteremtésének diák vezetője, és Roller Kálmán dékán munkatársa. Széleskörű szakmai munkája Kanada és az Amerikai Egyesült Államok területére, és nemzetközi vonalon is kiterjedt. Mint a New Yorki Egyetem kiemelt professzora, az Erdészeti és Környezettudományi Karokon végzett kutató munkát, és tanított több ezer hallgatót. A Nyugat-magyarországi Egyetem Díszdoktora, a Forradalom Hőse Köztársasági Érem és számos szakmai, társadalmi kitüntetés tulajdonosa. Az összetartás, a közös érdek és a selmeci szellem odaadó munkása. A kitüntetésre az az Erdőmérnöki Kar hallgatói pályázhatnak.
Pályázati felhívás → (Pályázati időszak: 2024. május 27. és július 4. között)

 

Horváth Czillinger Emil Szociális Ösztöndíj

Néhai Horváth Czillinger Emil, egyetemünk volt hallgatója, aki tanulmányait Vancouverben a University of British Columbia Soproni Divízójában fejezte be ösztöndíjat kívánt alapítani azzal a céllal, hogy a szociálisan rászoruló hallgatókat segítse. Akaratát tiszteletben tartva lánya Woelke Lynn és fia ifj. Horváth Czillinger Emil biztosítja az ösztöndíjat az Erdőmérnöki Kar hallgatói számára.
Pályázati felhívás → (Pályázati időszak: 2024. május 27. és július 4. között)

 

Horváth Sándor Szociális Ösztöndíj

Néhai Horváth Sándor, egyetemünk volt hallgatója, aki tanulmányait Vancouverben a University of British Columbia Soproni Divízójában fejezte be végrendeletében ösztöndíjat alapított azzal a céllal, hogy annak hozama a szociálisan rászoruló hallgatókat segítse. Az ösztöndíjra az az állami ösztöndíjas vagy költségtérítéses hallgató pályázhat, aki legalább négy lezárt félévvel rendelkezik, és szociálisan rászoruló.
Pályázati felhívás → (Pályázati időszak: 2024. május 27. és július 4. között)

 

Mészáros Károly Ösztöndíj

Az alapítvány célja prof. dr. Mészáros Károly hazánkban és a határainkon túl is ismert, és elismert  munkásságának  megőrzése,  az  erdészet-erdőgazdálkodás  felsőoktatásának támogatása és fejlesztése, tanulmányi ösztöndíjak adományozása.
Pályázati felhívás → (Leadási határidő: 2024. május 27. és június 21. között.)

 

Jankó Sándor Ösztöndíj

Jankó Péter, az Egyetem egykori Erdészeti Földméréstani Tanszéke vezetőjének unokája Jankó Sándor díjat alapított, Jankó Sándor professzor emlékét megőrizendő, az Erdőmérnöki Karon, a geomatika, az erdőfeltárás és a vízgazdálkodás területén jó tanulmányi eredményt elért, szociálisan hátrányos helyzetű hallgatók jutalmazására. A kitüntetésre azok pályázhatnak, akik MSc vagy osztatlan képzésben, az adott tanulmányi évben fejezik be tanulmányaikat és diplomamunkájukat a Geomatikai Kultúrmérnöki Intézetben készítették, vagy doktorjelöltként az adott tanulmányi évben védték meg a geomatika, vagy erdőfeltárás vagy a vízgazdálkodás területén készített PhD értekezésüket.
Pályázati felhívás → (Leadási határidő: 2024. május 17. és 21. között.)

 

Valate'82 Szociális és Ismeretterjesztő Alapítvány Ösztöndíja

A Valate'82 Szociális és Ismeretterjesztő Alapítvány pályázatot hirdet Magyarországon  a Soproni Egyetem Erdőmérnöki karán tanuló szociálisan rászoruló,  felsőfokú képzésben résztvevő diákok, valamint középiskolai tanulmányukat végző erdész árvák részére. A pályázattal elnyerhető ösztöndíj összege 200.000,- Ft/fő, azaz kétszázezer forint/fő, amely a 2021-2022 évi tanulmányok kiadásaihoz való hozzájárulás, támogatás az Alapítvány részéről.

Pályazati felhívás → (leadási határidő: 2022. december 22.)

 

Hídvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány Ösztöndíja

A Hídvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány ösztöndíjat alapított a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán szakirányú tanulmányokat folytató hallgató részére. Az ösztöndíj célja:

  • Megismertetni és széles körben elfogadottá tenni a vadászat és vadvédelem ügyét, a két szakterület egymásra utaltságát.
  • Megismertetni a világ vadászható vadfajait – különös tekintettel a vadászható hegyi vadfajokra – a világ nagy vadászati szervezeteinek működési rendszereit, továbbá Hidvégi Béla vadászati filozófiáját.

Pályázhat minden olyan szakirányú hallgató (erdőmérnök (osztatlan) MSc, vadgazda mérnöki BSc, Vadgazda mérnöki MSc), aki legalább egy sikeresen lezárt félévvel rendelkezik. A sikeres pályázó jó tanulmányi eredménnyel rendelkezik; forráskutatással esszét készít Hídvégi Béla életéről, munkásságáról valamint a világ nagy vadászati szervezeteinek vadászati/vadvédelmi tevékenységéről; vállalja, hogy az ösztöndíj folyósításának ideje alatt részt vesz a Keszthelyi Vadászati Múzeum vagy a Soproni Erdészeti Múzeum Hídvégi Béla Vadászati Gyűjteményének munkájában.

Pályazati felhívás →

Fauna és Flóra Alapítvány Ösztöndíjai

A Fauna és Flóra Alapítvány pályázati lehetőséget kínál:

  1. kutatási tevékenység folytatására,
  2. szakmai tudományos konferencián vagy szakmai tanulmányúton való részvétel támogatására.


Pályázati felhívás →  (leadási határidő: folyamatosan a pályázati kiírás visszavonásáig)

Kanadai Soproni Alumni Emlékérem

A soproni Erdőmérnöki Főiskola volt hallgatói, akik az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc következtében a University of British Columbia keretében, Vancouverben, Kanadában fejezték be tanulmányaikat 1957–1961 között, közös elhatározással eredeti Alma Materük jövendő diákjai számára KANADAI SOPRONI ALUMNI EMLÉKÉREM néven kitüntetést alapítottak, amit évenként, 2016–2056 között az Erdőmérnöki Kar végzős évfolyama ítél oda azon társuknak, aki a legtöbbet tette a Selmeci Hagyományok ápolásáért.
Részletes tájékoztató →
 

 Dr. Egyed István Díj

A Dr. Egyed István Alapítvány pályázati felhívást tesz közzé a 2020-2021. évben kiosztandó 1 db „Dr. Egyed István Díj” (emlékplakett és pénzjutalom) elnyerésére. Pályázhat bármely erdészeti, illetve vadgazdálkodási iskolarendszerű közép- illetve felsőfokú intézményben tanuló diák, hallgató...
Pályázati felhívás → (Leadási határidő: 2024. március 31.)

ugrás az oldal tetejére

Hidvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány Ösztöndíja

ugrás az oldal tetejére

A Hídvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány ösztöndíjat alapított a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Karán szakirányú tanulmányokat folytató hallgató részére. Az ösztöndíj célja:

  • Megismertetni és széles körben elfogadottá tenni a vadászat és vadvédelem ügyét, a két szakterület egymásra utaltságát.
  • Megismertetni a világ vadászható vadfajait – különös tekintettel a vadászható hegyi vadfajokra – a világ nagy vadászati szervezeteinek működési rendszereit, továbbá Hidvégi Béla vadászati filozófiáját.

Az ösztöndíj időtartama egy év, a sikeres ösztöndíjas a következő pályázati időszakban újra pályázhat. Az elnyerhető pályázati összeg kettőszázezer Ft/év, melynek folyósítása két részletben történik.

A Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar dékánja és a Hídvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány elnöke a díj elnyerésére beadott pályázatok elbírálására bizottságot hoz létre, melynek tagjai:

  • az Erdőmérnöki Kar mindenkori dékánja,
  • az Erdőmérnöki Kar Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézetének képviselője,
  • a Hídvégi Béla Vadásztrófea Alapítvány képviselője,
  • titkára az Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatalának mindenkori hivatalvezetője.

Pályázhat minden olyan szakirányú hallgató (erdőmérnök (osztatlan) MSc, vadgazda mérnöki BSc, Vadgazda mérnöki MSc), aki legalább egy sikeresen lezárt félévvel rendelkezik. A sikeres pályázó:

  • jó tanulmányi eredménnyel rendelkezik,
  • forráskutatással esszét készít Hídvégi Béla életéről, munkásságáról valamint a világ nagy vadászati szervezeteinek vadászati/vadvédelmi tevékenységéről,
  • vállalja, hogy az ösztöndíj folyósításának ideje alatt részt vesz a Keszthelyi Vadászati Múzeum vagy a Soproni Erdészeti Múzeum Hídvégi Béla Vadászati Gyűjteményének munkájában.

A pályázat tartalmazza:

  • a pályázó személyi adatait (név, neptun-kód, születési hely, év, hónap, nap, anyja neve, sz.ig.sz., állandó lakhely, (fényképpel ellátva!));
  • a fent említett esszét;
  • nyilatkozatot arról, hogy hol vállalja a segítő munkát;
  • az utolsó lezárt szemeszter tanulmányi eredményét (igazolni nem kell, Neptunból ellenőrizzük);
  • nyelvvizsga bizonyítvány másolatát;
  • szakmai önéletrajzát, amiben kifejti mit jelent számára a vadászat és a vadvédelem;
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázó hozzájárul ahhoz, hogy adatait a pályázat bírálói megismerhessék, és pályázatát a jogszabályoknak megfelelő ideig az irattárban illetve a levéltárban megőrizhessék.


A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. június 22., hétfő, 12:00.

A pályázatokat az Erdőmérnöki Kar dékánjának címezve, az Erdőmérnöki Kar Dékáni Hivatalában kell leadni, 1 példányban, nyomtatott formában. Kérjük, hogy a pályázatokat elektronikusan is küldjék meg a emk-dekani [at] uni-sopron.hu e-mail címre!

Az oklevél és a pénzjutalom az Erdőmérnöki Kar tanévnyitó ünnepélyén adatik át.

ugrás az oldal tetejére

Kanadai Soproni Alumni Emlékérem

ugrás az oldal tetejére

A soproni Erdőmérnöki Főiskola volt hallgatói, akik az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc következtében a University of British Columbia keretében, Vancouverben, Kanadában fejezték be tanulmányaikat 1957–1961 között, közös elhatározással eredeti Alma Materük jövendő diákjai számára

 

KANADAI SOPRONI ALUMNI EMLÉKÉREM

 

néven kitüntetést alapítottak, amit évenként, 2016–2056 között az Erdőmérnöki Kar végzős évfolyama ítél oda azon társuknak, aki a legtöbbet tette a Selmeci Hagyományok ápolásáért.
Legyen ezen emlékérem a Selmecből fakadó összetartás szimbóluma!

 

 

Az adományozás szabályai, rendje

  • Emlékéremre és szavazásra jogosult az aktuális tanévben az Erdőmérnöki Karon valétáló és a selmeci hagyományok szerint megkeresztelt, graduális képzésben részt vevő hallgató.
  • Egy személy csak egyetlen alkalommal kaphatja meg az emlékérmet.
  • A névsort a Valéta Bizottság állítja össze.
  • A 2022. április 14-én érvényes névsor (választók és választhatók)
    • Balogh Erik
    • Blaschek Krisztina Anita
    • Bocz Balázs
    • Bocz Dániel
    • Borbély Virág
    • Csathó Viktor
    • Edelényi Flóra
    • Eisenreich Kamilla Klára
    • Fórika Tamás
    • Fülöp Zsolt
    • Grünvald Szimóna Petra
    • Gyenizse-Nagy Balázs
    • Gyovai Tamás
    • Holik Blanka
    • Horváth Dániel
    • Illés András
    • Janzsó Milán Gábor
    • Kádár Tamás
    • Kálmán Eszter Magdolna
    • Katona Máté
    • Kis Enikő
    • Kiss Csaba László
    • Kovács Martin
    • László Jozef
    • Molnár Richárd
    • Nagy Erika
    • Nagy Eszter
    • Palkó Ákos
    • Pápai Benedek
    • Pongrácz Panka
    • Preisinger Márk
    • Récsei Kata
    • Reményfy Zsigmond
    • Rigó Mihály
    • Sándor Attila
    • Sebestyén Áron
    • Séllei Dániel Zoltán
    • Spanisberger Máté
    • Szeverényi Grácia
    • Szondi István
    • Szöllősi Richárd
    • Tóth Csenge
    • Vágó Sára
    • Varga Bálint Marcell
    • Világhy Gergely
    • Vissi Mercédesz

 

  • A névsorral kapcsolatos fellebbezést írásban (papíron vagy e-mailben), a Kar Dékáni Hivatalába kell benyújtani 2022. április 21-én 10.00-ig. A lista – a fellebbezések megvizsgálása után – lesz véglegesítve. 
  • A listán lévő személyek szavazhatnak a listán lévő bármelyik személyre. 
  • Szavazatszedő és számláló bizottság (nem lehet tagja olyan személy, aki az Emlékéremre vagy szavazásra jogosult):
    • Dékáni Hivatal vezetője
    • Selmeci Társaság képviselője
    • Következő évi Valéta Bizottság képviselője
  • A szavazás anonim módon on-line formában történik. A voksolásra a szavazásra jogosultak e-mailes értesítést kapnak.
  • Szavazás időpontja: 2022. április 25., hétfő, 8.00 — 2022. április 26., kedd, 17.00.
  • A szavazásnak érvényességi küszöbe nincs.
  • A szavazás végeztével a bizottság megállapítja a szavazás végeredményét, és arról jegyzőkönyvet és az eredményt kihirdető értesítést készít. (A bizottság tagjait titoktartási kötelezettség terheli az eredmény nyilvánosságra hozataláig.)
  • A jegyzőkönyvet és a hirdetményt a bizottság tagjai aláírásukkal hitelesítik, majd a hirdetményt borítékba zárják, melyet szintén hitelesítenek.
  • Az eredményt az Erdőmérnöki Kar dékánja szóban hirdeti ki a Valétabálon, a szalag levételét követően. 
  • A szavazást követően a Dékáni Hivatal a díjazott nevét belegravíroztatja az emlékérembe.
  • A díj átadására ünnepélyes körülmények között, a Tanévzáró Nyilvános Kari Tanácsülésen kerül sor.
ugrás az oldal tetejére

ERASMUS+ ösztöndíj

ugrás az oldal tetejére

Intézményi Erasmus koordinátor:

Sándor Márta

  sandor.marta@uni-sopron.hu

  +36 99/518-210

Kari Erasmus koordinátorok (EMK):

dr. Vityi Andrea (hallgatói mobilitás)

   vityi.andrea@uni-sopron.hu

   +36 99/518-966

dr. Vágvölgyi Andrea (személyzeti mobilitás: oktatók/kutatók/adminisztratív személyzet)

   vagvolgyi.andrea@uni-sopron.hu

   +36 99/518-188

Gruber Viktória - marketing és kommunikációs koordinátor (személyes ügyintézés: kedden és csütörtökön, "A" épület, Dékáni Hivatal)

   gruber.viktoria@uni-sopron.hu

   +36-30-366-4728 


Központi Erasmus honlap →

ugrás az oldal tetejére

Fauna és Flóra Ösztöndíja

ugrás az oldal tetejére

... szakmai gyakorlaton való részvétel támogatására

 

Flóra És Fauna Alapitvány logójaPályázat célja: A Fauna és Flóra Alapítvány (továbbiakban Alapítvány) a 2023/2024-es tanév kötelező, vagy önkéntes szakmai gyakorlatának letöltését segítő pályázatot hirdet. A pályázat célja a gyakorlati munka megismerésének az elősegítése két hazai és egy tagállami vadászatra jogosult vadászterületén. Az Alapítvány, mint támogató, sikeres pályázat esetén finanszírozza a pályázatban megfogalmazott célok megvalósításához szükséges utazási- és részvételi költségeket (külön eljárási rend szerint) és biztosítja a lehetőséget a több hetes gyakorlatnak a kutatási területen, a terület szakszemélyzetének az irányításával és felügyeletével történő letöltésére.

Pályázókkal szemben támasztott feltételek:

  • Magyar állampolgárság;
  • Aktív hallgatói státusz a 2023/24-es tanév tavaszi szemeszterében bármely vadgazdálkodási felsőfokú képzésen, tagozattól függetlenül;
  • A gyakorlat letöltéséhez szükséges motivációs levél és rövid szakmai önéletrajz benyújtása;
  • A kuratórum kijelölt tagjaival vagy a kuratórium által kijelölt személyekkel folytatandó motivációs beszélgetésen történő részvétel;
  • A pályázó a pályázat benyújtásával hozzájárulását adja ahhoz, hogy nyertes pályázat esetén a szakmai gyakorlat során róla kép/mozgókép felvétel készüljön, és a Támogató a pályázó képmását, valamint nevét sajtóközleményében, honlapján, valamint kiadványaiban felhasználja;
  • A pályázó tanulmányai során, valamint szakmai önéletrajzában a támogatás tényét feltünteti, a támogató nevét jól láthatóan szerepelteti.

Pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok:

  • Kitöltött pályázati adatlap (letölthető );
  • Szakmai önéletrajz;
  • Motivációs levél;
  • Ajánlólevél a tagozatért felelős intézetigazgatótól.

Elszámolási rend

  • A nyertes pályázók részére a nyári gyakorlat célját szolgáló utazási (utazás saját szervezésben) költség számolható el utólagosan (eljárási rend szerint);
  • A nyertes pályázók részére az Alapítvány a gyakorlat időtartamára biztosítja a szállás és étkezés lehetőségét (eljárási rend szerint);
  • Amennyiben a hallgató a gyakorlat kezdeti napján nem jelenik meg a gyakorlat helyszínén, úgy a gyakorlaton történő részvételével az Alapítványnál már felmerült költségeket (szállás) meg kell térítenie az Alapítványnak kivéve, amennyiben rajta kívül álló alapos okból marad távol, és azt hitelt érdemlően igazolja.

 

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. február 29.

 

Támogatási lehetőségek, elszámolási rend

  • Csak aktív hallgatói státuszban a beiratkozott félévben jár a támogatás;
  • A nyertes pályázók részére a nyári gyakorlat célját szolgáló utazási (utazás saját szervezésben) költség számolható el utólagosan (eljárási rend szerint);
  • A nyertes pályázók részére az Alapítvány a háromhetes ott tartózkodásra biztosítja a szállás és étkezés lehetőségét (eljárási rend szerint);
  • Amennyiben a hallgató a gyakorlat kezdeti napján nem jelenik meg a gyakorlat helyszínén és távollétét megbízható módon nem tudja igazolni, úgy a gyakorlat idejére eső költségeit (szállás) meg kell fizetnie az Alapítvány részére.

Gyakorlatok helyszínei és időpontjai

Helyszín Időszak Férőhely Gyakorlat kódja Szakmai program
Erdély 2024.04.29-05.12. 9 fő 2024-01-E részletes információ
2024.08.05-18. 9 fő 2024-04-E
Nagybajom 2024.07.08.21 3 fő 2024-02-NB részletes információ
2024.08.05-18. 3 fő 2024-05-NB
Szántód 2024.07.15-28 3 fő 2024-03-SZ részletes információ

A gyakorlatok időtartama két hét (14 naptári nap), amelybe a hétvégék is beleszámítanak.

Érkezés a gyakorlat helyszínére a gyakorlatot megelőző napon, de legkésőbb a gyakorlat kezdőnapján reggel 8 óráig. Távozás a gyakorlat utolsó napján (vasárnap).
Az Alapítvány (a Soproni Egyetem és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem hallgatói közül összesen) legfeljebb 27 /huszonhét/ hallgató részvételét támogatja, a fentiekben
meghatározott ütemezésben. A gyakorlat időtartama a kötelező szakmai gyakorlat időtartamába beleszámít.

A pályázatot elektronikusan a Fauna és Flóra Alapítvány honlapján rendelkezésre álló felületen, vagy e-mail-ben az palyazatok@faunaesflora.com elektronikus levélcímre, pdf
formátumban kell benyújtani. Az Alapítvány a pályázatot elnyert hallgatóval támogatási szerződést köt, amelyben a szerződést kötő felek a következő lényeges feltételekben
állapodnak meg:

  • A pályázó kötelezi magát a pályázott gyakorlaton való részvételre;
  • Amennyiben a nyertes pályázó nem tud részt venni a gyakorlaton, azt legkésőbb a gyakorlat megkezdésétől számított két héttel korábban jeleznie kell egyetemi kapcsolattartója és az info@faunaesflora.com e-mail címen. A gyakorlat megkezdését megelőző két héten belüli lemondás esetén az addig felmerült (az Alapítvány által előre megfizetett) és vissza nem téríttethető részvételi költségek a pályázót terhelik, azzal, hogy amennyiben a pályázó rajta kívül álló alapos okból kénytelen részvételét lemondani és azt hitelt érdemlően igazolja, kérelemmel élhet az Alapítvány Kuratóriumához a költségek viselése alóli mentesítés iránt.
  • A pályázó vállalja, hogy a számára biztosított támogatáson túl a gyakorlaton való részvételhez szükséges egyéb felmerülő költségeket viseli;
  • A nyertes pályázó a gyakorlat során szerzett tapasztalatairól, élményeiről, valamint az elvégzett feladatokról részletes gyakorlati naplót vezet, amelyet két részletben küldd meg az info@faunaesflora.com email címre. A beszámoló első felét a gyakorlat 7. (hetedik) napján (vasárnap) éjfélig, második felét pedig a gyakorlat utolsó napját követő 2 (kettő) napon belül (kedd éjfélig) bocsátja az Alapítvány rendelkezésére. A beszámolóknak legalább egy és legfeljebb kettő A4-es oldal terjedelemben kell elkészülniük. A nyertes pályázónak a gyakorlati naplóhoz a gyakorlat során készített 4-5 fotót kell mellékelnie.
  • A pályázó vállalja, hogy nyertes pályázat esetén hallgatótársaival közös csapatmunkában a szakmai gyakorlatról 1-2 perces hosszúságú kisfilmet készít, amelyet a gyakorlat utolsó napjától számított 2 /kettő/ héten belül az Alapítvány rendelkezésére bocsátanak.
  • A pályázó felhasználási jogosultságot engedélyez az Alapítvány részére a beszámolóknak, fényképeknek és videóknak az Alapítvány honlapján, továbbá más online felületein történő közzétételére.
  • A pályázó által vállalt kötelezettségek nem, vagy határidőn túl történő teljesítése esetén a pályázó a gyakorlaton való részvételével felmerült, az Alapítvány által finanszírozott teljes költség megfizetésére köteles – kivéve, amennyiben a pályázó rajta kívül álló alapos okból nem tudja a kötelezettségeit teljesíteni, azt igazolja, és
    az Alapítvány Kuratóriuma a pályázót a költségek megfizetése alól mentesíti.

A benyújtott pályázatot az Alapítvány Kuratóriuma bírálja el a beadott dokumentumok és a motivációs beszélgetés alapján. A bírálat során a Kuratórium figyelembe veszi az Alapítvány és az Intézmény szakmai célkitűzéseit, a hallgató által benyújtott pályázat minőségét, valamint az abban megfogalmazott célok és motivációk realitását. A támogatás
célja, hogy a hallgató a szakmai gyakorlaton tapasztaltakat tanulmányai, majd későbbiekben munkája során minél szélesebb körben alkalmazhassa és kamatoztathassa.

 

A pályázat kapcsolattartói:
Soproni Egyetem
Dr. Jánoska Ferenc
tel: +36 30 2160 392
e-mail: janoska.ferenc@uni-sopron.hu

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Prof. Dr. Heltai Miklós
tel: +36 30 474 6732
e-mail: vadgazdalkodas@uni-mate.hu

Fauna és Flóra Alapítvány
Gaál Dorottya alapítványi titkár
tel: +36 20 310 8008
e-mail: dorottya@faunaesflora.com

ugrás az oldal tetejére

Fauna és Flóra Alapítvány pályázati felhívásai

ugrás az oldal tetejére

FloraEsFauna.png
A pályázatok benyújtásának határideje a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatos.

 
 

A Fauna és Flóra Alapítvány a 2023/2024-es tanév tavaszi és 2024/2025-ös tanév őszi félévére pályázatot hirdet kutatási tevékenység támogatására

A pályázatot az Alapítvány kutatási témavezetők részére írja ki, akik a kutatási anyagot készítő hallgatójuk bevonásával, vele közösen adhatják be pályázatukat a támogatásra. Az Alapítvány témafelsorolást tesz közzé a jelen pályázati felhívás mellékleteként, amely témák közül a kutatási témavezetők szabadon választhatnak kutatási témát, de a megadottaktól eltérő javaslatot is kidolgozhatnak. Az Alapítvány eredményes pályázat esetén finanszírozza a pályázatban megfogalmazott célok megvalósításához szükséges utazási-, labor, illetve kisebb terepi kutatási eszközök, anyagok költségeit.

A pályázatok benyújtásának határideje a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatos.

A pályázat részleteit tartalmazó pályázati felhívás és témafelsorolás, valamint a pályázat leadásához szükséges pályázati űrlap alább letölthető.

 

A Fauna és Flóra Alapítvány a 2023/2024-es tanév tavaszi és a 2024/2025-ös tanév őszi félévére pályázatot hirdet tudományos szakmai konferencián vagy szakmai tanulmányúton történő részvétel támogatására

A pályázat célja, hogy a hallgatók tudományos szakmai konferencián vagy szakmai tanulmányúton történő részvétellel az adott tárgykörben széleskörű szakmai ismeretekre tegyenek szert, mely tudásukat tanulmányaik, doktori munkájuk, majd későbbiekben tudományos és szakmai tevékenységük során lesz lehetőségük alkalmazni és kamatoztatni. Az Alapítvány eredményes pályázat esetén hozzájárul a saját szervezésű szakmai tanulmányút vagy a hazai vagy nemzetközi rendezésű konferenciák regisztrációs díjához, utazási és szállás költségéhez.

A pályázatok benyújtásának határideje a pályázati kiírás visszavonásáig folyamatos.

A pályázat részleteit tartalmazó pályázati felhívás és a pályázat leadásához szükséges pályázati űrlap alább letölthető.

On-line jelentkezés

 

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel Következő