Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|1|hu_HU|Hallgatói pályázat
Tartalmi elemek

MAGYAR SPORTCSILLAGOK ÖSZTÖNDÍJ 2022/2023. TANÉV I. FÉLÉVÉRE VONATKOZÓ PÁLYÁZATA

ugrás az oldal tetejére

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/ paralimpiai érmet szerezzenek.

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2022/2023. tanév I. félévére vonatkozó pályázati kiírás és jelentkezési lap az alábbiakban található

 

MSÖ JELENTKEZÉSI FELHÍVÁS ÉS ÚTMUTATÓ 2022 23 I. félév

 

MSÖ Jelentkezési lap 2022-2023_I. FÉLÉV

 

ugrás az oldal tetejére

MAGYAR KÖZIGAZGATÁSI ÖSZTÖNDÍJPROGRAM – 2023

ugrás az oldal tetejére

közgazdasági ösztöndij.png

A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram (MKÖ) a Miniszterelnökség tíz hónapos karrierindító programjaként a 30 év alatti, diplomás, idegen nyelveken beszélő, pályakezdő fiatalok számára kínál hazai és külföldi munkatapasztalatot, versenyképes fizetést, folyamatos mentori támogatást, valamint heti rendszerességgel szakmai és közéleti előadások, képzéseket, intézménylátogatásokat.

 

Az ösztöndíjprogramba 60 fő nyer felvételt. Az MKÖ ösztöndíjasok hét hónapot egy általuk választott hazai minisztériumban, három hónapot pedig egy közigazgatási szervnél töltenek a világ valamennyi országában, munkájukért pedig versenyképes fizetést kapnak: a havi ösztöndíj összege belföldön nettó 250 000 Ft, külföldön átlagosan nettó 450 000 Ft.

Az MKÖ sikeres elhelyezkedést biztosít a hazai központi közigazgatásban: a 2021-es évfolyamot 88%-ban foglalkoztatták tovább a minisztériumokban.

Az MKÖ 2023-as évfolyamába szeptember 15-től október 15-ig lehet jelentkezni a www.mkoprogram.hu weboldalon!

További részletekért kövessétek az MKÖ felületeit:

Felmerülő kérdés esetén írjatok bizalommal az mko@me.gov.hu e-mail címre!

Karrier. Közösség. Nemzetközi tapasztalat – ezt tartogatja Számodra a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram! Jelentkezz Te is!

ugrás az oldal tetejére

FIRST JUMP INNOVÁCIÓS PÁLYÁZAT FELHÍVÁS 2023

ugrás az oldal tetejére

First jump 2023.png

Soproni Egyetem pályázatot hirdet hallgatói számára „First jump – innovációs pályázat – 2023” címmel. A pályázat célja, hogy a 2022/2023. tanév tavaszi szemeszterében az egyetemi projekthéten megvalósuló, kiemelkedő hallgatói csoportos projektek díjazásban, elismerésben részesüljenek. Az ösztöndíj forrása: 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00023 jelű „Technológia transzfer iroda és hozzá kapcsolódó struktúra létrehozása a Soproni Egyetemen” című projekt. A pályázat a karok és a központi projektek számára külön felhívásban kerül meghirdetésre.

 

ugrás az oldal tetejére

FIRST JUMP INNOVÁCIÓS PÁLYÁZAT FELHÍVÁS 2022

ugrás az oldal tetejére

first_jump_2021_lp66.jpg

P Á L Y Á Z A T I    K I Í R Á S

 

First Jump -innovációs pályázat - 2022 

A Soproni Egyetem pályázatot hirdet  hallgatói számára „First jump – innovációs pályázat – 2022” címmel. A pályázat célja, hogy az egyetem különböző képzésein tanuló hallgatók innovatív, piacképes ötleteit díjazza, elismerje. A pályázat forrása a Soproni Egyetem „2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00023 Technológia transzfer iroda és hozzá kapcsolódó struktúra létrehozása a Soproni Egyetemen” című projektje.

 A pályázat témaköre:

A megújuló energiaforrások szerepe a klímaváltozás és energiaválság mérséklésében, valamint a körforgásos gazdálkodásban

Pályázni lehet a témához kapcsolódó környezeti, gazdasági, társadalmi ismeretek feltárását célzó javaslatokkal, digitális kommunikációs lehetőségek kialakításával, illetve egyéni ötletekkel, amelyek illeszkednek a fenntarthatósági témakörhöz.

 

 

ugrás az oldal tetejére

Az Erdészeti és Faipari Képzést Támogató Alapítvány Pályázati Felhívása

ugrás az oldal tetejére

 

 

Az Erdészeti és Faipari Képzést Támogató Alapítvány pályázatot hirdet a Soproni Egyetem  hallgatói és 35 év alatti oktatói és kutatói részére.

            - külföldi egyetemeken történő rész- és továbbképzéssel,

            - kutatási programok külföldön folytatásával,

            - külföldi és belföldi szakmai tanulmányutakkal,

            - konferenciákon való részvétellel,

            - egyéb, nemzetközi kapcsolatokkal összefüggő támogatás nyújtására,

            - továbbá a diákhagyományokkal kapcsolatos tevékenység támogatására,

figyelembe véve az alapítvány alapító okiratában megjelölt célokat, az alábbiak szerint.

 

Palyazati felhivas_2023

 

PALYAZATI-URLAP_2023

ugrás az oldal tetejére

A Mercedes-Benz globális ösztöndíjprogramja

ugrás az oldal tetejére

A Mercedes-Benz egy globális ösztöndíjprogram támogatásával segíti a fiatalok fenntarthatósági törekvéseit Magyarországon is

•    A márka egy Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé árveréséből származó bevételt a beVisioneers: The Mercedes-Benz Fellowship ösztöndíjprogram támogatására ajánlja fel.
•    A kezdeményezés egy globális ösztöndíjprogram, amely évente akár 1000 fiatalnak nyújt támogatást olyan projektek kidolgozásához és elindításához, amelyek mérhető előnyökkel járnak a környezet és a társadalom számára.
•    Az ösztöndíjprogram első szakasza három régióban – Indiában, Dél-Afrikában és több európai országban, köztük Magyarországon – kerül bevezetésre, az ott élő fiatalok programba való jelentkezése mai naptól elérhető.
•    A programot a The DO School Fellowships független német nonprofit szervezet dolgozta ki és valósítja meg.

A Mercedes-Benz egy olyan globális ösztöndíjprogramot finanszíroz, amely a világ több ezer fiataljának nyújt képzéseket és ösztöndíjat, hogy a környezeti fenntarthatóság és a szén-dioxid-mentesítés területén megvalósíthassák projektjeiket. Az ösztöndíj induló tőkéjének biztosítása érdekében a Mercedes-Benz rekordáron, 135 millió euróért árverezte el a világ legértékesebb autóját, egy 1955-ös SLR Uhlenhaut Coupét.

A Pályázati felhívás innen letölthető

ugrás az oldal tetejére

Promóciós anyagok szerkesztése

ugrás az oldal tetejére

szechenyi_infoblokk_mozaik.jpg

FELHÍVÁS

A Soproni Egyetem Külügyi Igazgatósága pályázatot hirdet a Soproni Egyetem alap, mester vagy doktori programban tanuló, grafikai tapasztalattal rendelkező hallgatói részére az Egyetem nemzetközi promóciós anyagainak szerkesztése céljából.

Ellátandó tevékenység:

Az RRF-2.1.2-21-2022-0001 azonoítószámú, A Soproni Egyetem digitális transzformációja az oktatásban (SOE – DTO) 2022-2026 című projekt D-113-10 nemzetközi láthatóság fokozása tevékenység keretében:

  • nemzetközi hallgatói rendezvények promóciójának támogatása,
  • nemzetközi hallgatói hírlevél és egyéb online/print anyagok grafikai szerkesztése

Foglalkoztatás formája: hallgatói megbízási szerződés

Megbízás tervezett időszaka: 2023. 05. 01. – 2023. 07. 15.

Tevékenység várható munkaidő szükséglete: 100 munkaóra

Elvárások:

  • aktív hallgatói jogviszony a Soproni Egyetemmel,
  • alapfokú angol nyelvtudás,
  • grafikai tapasztalat, grafikai programok ismerete

A megbízási díj egy összegben, a tevékenység ellátását követően, az arról készített szakmai beszámoló elfogadását követően kerül kifizetésre.

A felhívásban megjelölt időszakra várhatóan egy hallgatóval köt Egyetemünk megbízási szerződést.

A pályázattal kapcsolatos további információ a gortva.klaudia@uni-sopron.hu vagy kovacs.akos@uni-sopron.hu email címen vagy a +36 99 518 155-ös telefonszámon kérhető.

A jelentkezéseket önéletrajzzal és 10 oldalas digitális portfólióval a gortva.klaudia@uni-sopron.hu email címre vagy személyesen a Külügyi Igazgatóság irodájába (B épület, 153-as iroda) várjuk.

Jelentkezési határidő: 2023. 04. 20.

 

ugrás az oldal tetejére

Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP)

ugrás az oldal tetejére

UNKP_a_jovo_te_vagy1200px_900x381.png

Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) célja, hogy támogassa a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást, majd pályán tartást, valamint a nemzetközi szinten is kiváló tapasztalt kutatók és alkotók kutatómunkáját. A program ösztöndíjpályázatai a felsőoktatásban részt vevő hallgatói, kutatói kiválóságot támogatják olyan – alapképzésben, mesterképzésben vagy doktori képzésben részt vevő – hallgatók, doktorvárományosok, valamint fiatal oktatók, kutatók támogatásával, akik a felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak. A program minden tudomány- és művészeti területet figyelembe véve kívánja elősegíteni a tudományos kutatást és az innovációt.

Támogató:
Kulturális és Innovációs Minisztérium

Kezelő szerv:
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

 

Kapcsolattartó:

Név: Pócza-Tóth Szilvia
Telefonszám: 99/ 518-731
E-mail:  unkp.koordinator@uni-sopron.hu
Iroda: B. épület I.em/117.iroda (8.00-14.00)

KIM_logo_fekete.jpgÚNKP logó.jpg

ugrás az oldal tetejére

Megjelentek a 2023/2024. tanévi Új Nemzeti Kiválóság Program Pályázatai

ugrás az oldal tetejére

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a 2023/2024. tanévre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján az Új Nemzeti Kiválóság Program (a továbbiakban: ÚNKP) keretében nyílt ösztöndíjpályázatot hirdetett Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, „Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj, Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj, valamint „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj elnyerésére.

 

  • A pályázat 2023. május 15-én nyílt meg, amelynek részletes leírása, dokumentációi kategóriánként külön-külön az alábbi hivatkozáson érhetők el:
    http://www.unkp.gov.hu/

  • A pályázatok benyújtásának határideje:
    Alap-, mester-, doktori- és

               ”Tudománnyal fel” képzések esetén: 2023. június 15.
                Bólyai+ pályázat esetén: 2023. június 30.

              ”Tehetséggel fel” pályázat esetén: 2023. július 7.

             

  • Felhívjuk a figyelmet, hogy idén is kizárólag elektronikus formában nyújthatók be a pályázatok a Soproni Egyetem saját ÚNKP pályázatkezelő portálján keresztül:

               https://unkp.uni-sopron.hu/

  • A pályázatkezelő portálon további információ olvasható a pályázással kapcsolatosan.
  • A részletes egyetemi szabályozás hamarosan elérhetővé válik az egyetem honlapján.
  • Amennyiben az ÚNKP ösztöndíjjal és pályázatokkal kapcsolatban kérdése van, információra lenne szüksége, lépjen kapcsolatba ügyintézőnkkel, Pócza-Tóth Szilviával az koordinator@uni-sopron.hu címen vagy a 99/518-731-es telefonszámon 8-14 óra között.

 

 

Minden érdeklődőnek sikeres pályázást kívánunk!

                                   

ugrás az oldal tetejére

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram pályázati felhívása

ugrás az oldal tetejére

olimposzt.jpg

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj (a továbbiakban: ösztöndíjprogram) a Kormány által alapított  ösztöndíj, melynek célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló azon hallgatók támogatása, akik  tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban  Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/ paralimpiai érmet szerezzenek.

 

 

 

JELENTKEZÉSI FELHÍVÁS a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramban való részvételhez 2023/2024. tanév I. félé

 

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ.PDF

 

Sportcsillag jelentkezési lap, eredménylista, nyilatkozat.xlsx

ugrás az oldal tetejére

Újra indul a Start Program, te is benne leszel?

ugrás az oldal tetejére

Elindult a jelentkezés a megújult START Programra, hogy minél inkább megtalálhasd a számodra legmegfelelőbb támogatást vállalkozás ötleted továbbfejlesztéséhez. Pályázz a Nemzeti Tehetség Program, a Nemzeti Tehetség Központ és a Design Terminal közös projektjére, és építs sikeres vállalkozást itthon.


A START Basic programra azok jelentkezését várják, akiknek már van egy jó ötlete, de tanácstalanok abban, hogyan építhetnek belőle sikeres vállalkozást. A képzés alatt 3x2 hetes sprinten keresztül fejlesztheted a projekted, miközben tematikus napokkal és szakmai mentorációval segítenek neked.

A START Pro programot pedig azoknak ajánlják, akiknek a konkrét piacra lépés és ezt követően a gyors növekedés és skálázhatóság a fő céljuk. A képzés alatt 7 alkalmon keresztül támogatják a vállalkozásod piacra lépését hétről-hétre.

A START Basic program esetében a legjobb 5 csapat 3-3 millió forint díjazásban részesül, a START Pro programban pedig a legígéretesebb 2 csapat csapat 5-5 millió forintot nyer az elinduláshoz. 

Részletes információért látogass el a program hivatalos oldalára!


https://ntpstartprogram.ntk.hu/

Hírlevél szöveg: 

Van egy szuper megoldásod, ami hasznos lehet a társadalom számára?

Elindult a jelentkezés a megújult START Programra, hogy minél inkább megtalálhasd a számodra legmegfelelőbb támogatást vállalkozás ötleted továbbfejlesztéséhez. Pályázz a Nemzeti Tehetség Program, a Nemzeti Tehetség Központ és a Design Terminal közös projektjére, és építs sikeres vállalkozást itthon!


A START Basic programra azoknak a 18-27 év közötti fiataloknak a jelentkezését várják, akiknek már van egy jó ötlete, de tanácstalanok abban, hogyan építhetnek belőle sikeres vállalkozást. A 6 hetes programot 3x2 hetes sprintekben valósítják meg, összesen 3 online képzési alkalommal, a végén egy Demo Day-el. 


A START Pro programot pedig azoknak a 18-27 év közötti fiataloknak ajánlják, akiknek a konkrét piacra lépés és ezt követően a gyors növekedés és skálázhatóság a fő céljuk. A programot 7 képzési napra bontva valósítják meg jelenléti és online képzések váltakozásával, melyek során a résztvevők workshopok keretében gyakorlati tudást sajátíthatnak el, a képzési alkalmak között pedig egyéni mentorálásban is részesülnek tapasztalt szakemberek támogatásával, zárásképp egy Demo Day-el.


Érdekel a lehetőség!

 

Témakörök: 

Fenntartható energia: indítsd el saját vállalkozásodat a fenntartható energia területén, és tedd zöldebbé a jövőt.

Közösségi tanulás, közösségi edukáció: fedezd fel a tanulás közösségteremtő erejét és alakítsd át az oktatás jövőjét.

Mentális egészségmegőrzés: segíts másoknak, hogy könnyebben megbirkózzanak a mindennapok kihívásaival.

A START Basic program esetében a legjobb 5 csapat 3-3 millió forint díjazásban részesül, a START Pro programban pedig a legígéretesebb 2 csapat csapat 5-5 millió forintot nyer az elinduláshoz. 

 

További hasznos infókat itt olvashatsz!

Nézd meg a korábbi program nyerteseit!

 

ugrás az oldal tetejére

Pályázati felhívás online kurzusok fejlesztésére

ugrás az oldal tetejére

 

RRF-2.1.2-21-2022-00011 Felsőoktatási hallgatók és dolgozók intelligens szakosodást támogató készségfejlesztése - Készségfejlesztő online és offline kurzusok

A pályázat célja

A Soproni Egyetem elkötelezett hallgatói és munkavállalói intelligens szakosodás támogató készségeinek fejlesztésében. Ennek céljából a Digitális Transzformáció az Oktatásban c. projekt keretében pályázatot hirdetünk kutatásmódszertan, kommunikáció és innovációmenedzsment témakörű, online elérhető kurzusok és tudásanyagok fejlesztésére. A kurzusok célja a Soproni Egyetem hallgatói, oktatói és adminisztratív dolgozói számára online, rugalmas időbeosztásban elvégezhető továbbképzések biztosítása, ezzel javítva digitális kompetenciáikat, kommunikációs készségeiket és fejlesztve az Egyetem innovációs potenciálját.

 A pályázat tárgya

A pályázók rövid, minimum 6, maximum 10 órás tanulási időtartamú, online teljesíthető kurzusok fejlesztésére pályázhatnak. A pályázat során kifejlesztendő tananyagokat az Egyetem Moodle alapú e-learning rendszerében kell elkészíteni, melynek megvalósításában a pályázatot támogató e-learninges módszertani szakértők nyújtanak segítséget. A pályázat keretében a nyertes pályázók felkészítő oktatást kapnak – mely kötelező részét képezi a pályázatnak – a digitális pedagógiai módszerek és eszközök használatáról, majd ezt követően hozzáfognak saját kurzusaik kidolgozásához. (Aki korábban részesült már ilyen képzésben, úgy számára ez nem szükséges még egyszer.)

A pályázók pályázatuk benyújtása során az alábbi linken kitölthető kérdőívvel tudnak jelentkezni a programba (a kérdőívben meg kell adni a kidolgozni kívánt kurzus címét, a tantárgy célját, a tantárgy tematikájának összefoglalását).

A pályázatok beadási határideje 2024. február 18.

A pályázatok benyújtása az alábbi linken lehetséges:

https://forms.office.com/e/0aZkEqfppu

A pályázattal kapcsolatos további információk a digitalizacio@uni-sopron.hu emailcímen kérhetők.

A pályázat során az alábbi tantárgyak kidolgozásához várunk jelentkezőket, de a felsoroltakon kívül a három fő területhez kapcsolódó más témakörökkel is lehetséges pályázni.

 

Kutatásmódszertan:

  • Online kérdőívek összeállításának módszerei
  • Bevezetés az SPSS használatába
  • Statisztikai módszertan: adatkódolás, adatbevitel, adatfeldolgozás, adatkezelés, adattisztítás, parametrikusság ellenőrzése
  • Statisztikai módszertan: leíró statisztikák, adatvizualizáció
  • Statisztikai módszertan: statisztikai becslések, következtetéses statisztika
  • Statisztikai módszertan: kétváltozós összefüggésvizsgálatok
  • Statisztikai módszertan: korrelációs és többváltozós regressziós módszerek
  • Statisztikai módszertan: többváltozós regressziós módszerek
  • Statisztikai módszertan: klaszteranalízis, faktoranalízis
  • Publikációs adatbázisok használata, publikációk keresése, citációs szám növelése
  • Könyvtár- és szakirodalmi adatbázishasználat (online és offline)
  • Hogyan publikáljunk? Folyóirat kiválasztása, publikálás módjai
  • Zotero, EndNote, Mendeley használat
  • Excel kezdőknek: kezelőfelület ismerete és adatbevitel, cellák, táblázatok és formázásuk
  • Excel kezdőknek: cellahivatkozások, alapfüggvények és műveletek
  • Excel kezdőknek: diagramkészítés
  • Excel haladóknak: matematikai függvények, statisztikai függvények, szövegfüggvények, dátum és időfüggvények, logikai függvények, keresőfüggvények
  • Excel haladóknak: adatbázisok kezelése, Pivot-tábla készítése
  • Excel haladóknak: makrókészítés
  • Access adatbáziskezelés: adatbázisok tervezése, kialakítása, az Access kezelőfelülete, rekordok, táblák
  • Access adatbáziskezelés: lekérdezések, függvények használata
  • Access adatbáziskezelés: űrlapok és jelentések készítése
  • Word szövegszerkesztés haladóknak: objektumok és táblázatok kezelése, listakészítés, elrendezések, igazítások, körlevélkészítés, korrektúrázás, rajzolás
  • Poszeidon használata

 

Kommunikáció:

  • Keresőoptimalizálás (SEO) gyakorlata
  • Social Media Marketing gyakorlata
  • Kommunikációs alapismeretek
  • Hatékony e-mail kommunikáció
  • Konfliktuskezelési stratégiák
  • Prezentációs készségek
  • Csapatmunka és együttműködés, konstruktív visszajelzés adása és fogadása
  • Időgazdálkodás és prioritások kezelése
  • Érthető és hatékony írábeli kommunikáció
  • Storytelling
  • Szóbeli üzleti kommunikáció
  • Szervezeti kommunikáció szóbeli és írásbeli formái
  • Tárgyalástechnika

 

Innovációmenedzsment:

  • Az innováció-menedzsment alapjai, az innovációs folyamatok áttekintése
  • Kreativitás, ötletgenerálás és problémamegoldás
  • Projektmegvalósítás és innováció
  • Digitális eszközök az innováció támogatására
  • Innovációs folyamatok bevezetése a szervezetben
  • Innovációs projektek finanszírozása és kommunikációja
  • Innovációs kultúra kialakítása és vezetés
  • Innovációs stratégiák és modellek (Design Thinking, Lean Startup)
  • Üzleti tervezés az innovációs folyamatban
  • Mesterséges Intelligencia alkalmazása az innovációs folyamatokban
  • Az innovációk mérési, értékelési lehetőségei
  • Kutatáshasznosítás és technológia-transzfer
  • Cégalapítás lépései, üzletfejlesztés, a működés tervezése
  • A szellemi tulajdon védelme és hasznosítása, piaci értékének meghatározása
  • Értékláncok kockázatelemzése
  • Változás- és változtatásmenedzsment

 

A megadott témákon kívül a három területhez kapcsolódóan más egyéb releváns tárgyak kidolgozásával is lehetséges jelentkezni.

A pályázat elbírálása során előnyt élveznek azok a pályázati anyagok, amelyek

  • vagy beépíthetőek a tanterv szerinti oktatási folyamatba (pl. valamely FOKSZ, BSc, MSc, posztgraduális és doktori) és felkínálhatóak az egyetemi hallgatók számára ilyen keretek között;
  • vagy kiajánlhatóak és értékesíthetőek a belső tanfolyamok lebonyolítását követően az Egyetem külső partnerei, fogyasztói számára.

A beérkező pályázatok elbírálása folyamatos, melyet a projektmenedzsment végez. Elbírálást követően minden pályázó visszajelzést kap pályázati elbírálásának eredményéről. Egy pályázó több pályázati anyaggal is pályázhat, sőt lehetőség van egy nagyobb tananyag több kisebb blokkra történő bontásával több, egymásra épülő kurzus kidolgozására is. Egy pályázati anyagot és tantárgyat egyszerre több oktató is fejleszthet.

A pályázók köre

Pályázatot nyújthat be a Soproni Egyetemmel munka, illetve megbízási jogviszonyban álló bármely oktató, adminisztratív vagy egyéb munkavállaló, valamint hallgatói jogviszonyban álló PhD-hallgató, illetve minimum BA vagy BSc végzettséggel rendelkező hallgató.

Bírálati szempontok

  • a kurzus tanulási céljának kidolgozottságának mértéke;
  • a kurzus vázlatos tematikájának kidolgozottságának mértéke;
  • a SOE-en már korábban vagy jelenleg is futó kurzusról van-e szó (hány szakon, hány tárgy keretében);
  • amennyiben új kurzusról van szó, akkor beépíthető-e a SOE valamely szakjának oktatásába (hány szakon, hány tárgy keretében);
  • a kurzus piacosíthatósági lehetőségének mértéke és célcsoportjai.

 

Megvalósítás nyertes pályázat esetén

A nyertes pályázók a projekt menedzsmentje által megszervezett oktatáson vesznek részt, amelynek keretében képet kapnak a digitális pedagógia módszereiről, a Moodle e-learning rendszer használatáról és gyakorlati tippeket a tananyagok digitalizálásának módjairól. Ennek ismeretében egyeztet a projekt digitális oktatási szakértőjével a kidolgozandó kurzus felépítéséről, az elkészítendő és tervezett tartalmakról. Ezt követően a kurzus-tartalom elfogadása után a digitális kurzus kidolgozására 3 hónap áll rendelkezésére a pályázónak, amely során végig módszertani támogatást kap a projekt szakértőitől.

A kurzus kidolgozását követően a kurzus meghirdetésre kerül, majd a kurzust elvégzőktől a kurzust kidolgozó online módon visszajelzést kér a tapasztalatokról, majd ezeket beépíti a kurzusba.

Egy digitalizált, blended learning tananyag akkor tekinthető kidolgozottnak, ha legalább hat órányi időtartamú tanulási időre elegendő tananyag kidolgozásra került;

- A digitális tananyagok kötelező jellemzői: elméleti ismereteket tartalmazó szöveges és/vagy audiovizuális anyagok, amelyek nem egyszerűen a tankönyvek, jegyzetek ill. prezentációs anyagok digitalizálását jelentik, hanem interaktív tartalmak létrehozását is;
tudásellenőrző kérdéseket tartalmaz;

- legalább 12 tananyagegységre felosztott tananyagot tartalmaz, mely egységek maximum 30 perces tanulási időtartamúak (egy tanulási egység legalább egy szöveges és/vagy audiovizulális tartalmat, legalább egy, interaktív tartalmat (pl. H5P-vel) és legalább egy önellenőrzésre lehetőséget adó tartalmat kell, hogy magába foglaljon);

- a kidolgozott tananyagok a SOE Moodle platformon rögzítésre kerülnek; megfelel az érvényes szerzői jogi elvárásoknak.

A sikeres pályázat lezárásaként a pályázó a projektmenedzser által meghatározott részletességű és tartalmú lezáró dokumentációt állít össze.

A kurzus digitális tananyagát kidolgozó személy egyszeri alkalommal, kurzusonként legfeljebb bruttó 400.000 Ft összegű egyéb juttatásban részesül azt követően, hogy a tananyag teljes körűen kidolgozásra került és elkészült ennek dokumentálása is. Amennyiben az adott kurzust többen együtt fejlesztik, akkor az egyszeri díjazás az elvégzett munka arányában kerül kifizetésre. (A tananyagfejlesztésbe a pályázók körén kívül egyetemista hallgatók is bevonhatóak.) A tananyagfejlesztő tudomásul veszi, hogy a kidolgozott szellemi termékek valamennyi vagyoni joga a Soproni Egyetem tulajdonát képezik, az azokhoz kapcsolódó valamennyi elidegeníthető jogot átruház egy nyilatkozat keretében a Soproni Egyetemre.

 

 

 

Timár Andrea                                                                                                   Dr. habil. Paár Dávid

 

SOE DTO projektmenedzser                                                                      SOE DTO szakmai vezető

 

ugrás az oldal tetejére

Innovatív tanulási módszerekkel a fenntarthatóságért 2024

ugrás az oldal tetejére

 

A Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és Soproni Egyetem a 2023/2024-es tanév második félévében is meghirdeti közös kurzusait.

A klímaválság és az erőforrások kimerülése korunk egyik legjelentősebb kihívását jelentik, veszélyeztetve bolygónk jövőjét. Elengedhetetlen feladat megoldást találni ezekre a problémákra, hogy biztosítható legyen a fenntartható jövő.

A Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és Soproni Egyetem 2021 ősze óta indít közös kurzusokat, melyek széles spektrumon vizsgálják a fenntarthatóság kérdéseit. A program a 2023/2024-es tanév tavaszi szemeszterében is folytatódik. A kurzusokhoz nincs szükség előképzettségre, a hallgatók szaktól függetlenül jelentkezhetnek.

A meghirdetett tanfolyamok érintik például a környezettudatos vállalkozások működésének jogi hátterét, a fenntarthatóság gyakorlati megvalósításának lehetőségeit, valamint azt, hogy a modern kor digitális kommunikációjában hogyan jeleníthetőek meg a környezeti és társadalmi problémák. Van olyan kurzus, amely során a hallgatók a városokban életminőséget veszélyeztető tényezőket és azok megoldási lehetőségeit vizsgálja. A résztvevők foglalkozhatnak a tiszta ivóvíz fenntartható módon történő biztosítását szolgáló megoldásokkal is.

Témáik aktualitása mellett innovatív módszertan jellemzi a tanfolyamokat. A hallgatók az elméleti ismereteket egyéni tudásukhoz, korábbi ismereteikhez és tanulási tempójukhoz alkalmazkodó digitális egységekből, úgynevezett tanulási molekulákból sajátíthatják el. Ehhez rugalmas tanulási élményt biztosító online felületet fejlesztett a PwC módszertani tanácsainak segítsével a Dexter Kft. A CourseGarden nemcsak az önálló, otthoni tanulásban segít, de az egyetemen megszokott tantermi keretektől eltérő élményt is nyújt az oktatóknak és hallgatóknak egyaránt.

Mi teszi ezeket a kurzusokat kooperatívvá? A tananyag online, egyénileg történő elsajátításán túl a kurzusok teljesítéshez különböző projektfeladatok elkészítése szükséges, amelyeket a hallgatók csapatban, egymással együttműködve végeznek. Így átfogó képet kaphatnak arról, hogyan lehet az elméletet és a gyakorlatot összekapcsolni a fenntartható jövő felé vezető úton.

 

További részletek és jelentkezés a Kooperatív kurzusok weboldalán.

A kurzusokra 2024. február 12-ig lehet jelentkezni.

 

A képzés megvalósítását az RRF-2.1.2-21-2022-00011 azonosítószámú, „A Soproni Egyetem digitális transzformációja az oktatásban  (SOE RRF212 pályázat) című projekt támogatja. A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.

 

 

 

 

 

ugrás az oldal tetejére

Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe online kurzus

ugrás az oldal tetejére

A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformjának köszönhetően 11 magyar egyetem közös munkájának eredményeként a 2024. tavaszi szemeszterben Magyarországon egyedülálló, online fenntarthatósági kurzus indul. A kurzus oktatói különböző egyetemekről érkezett neves szakemberek, akik a Fenntartható Fejlődési Célok különböző aspektusait elemzik.

 A félév során a hallgatók megismerhetik az Egyesült Nemzetek Szervezetének közgyűlése által a 2030-ig tartó időszakra vonatkozó fenntartható fejlesztési menetrendhez tartozó 17 fenntartható fejlődési célt, melyek jobb jövőt kínálnak bolygónk egészének és emberek milliárdjainak világszerte. A célok cselekvésre szólítják fel mind a fejlődő, mind a fejlett országokat, hogy véget vessenek a szegénységnek, kezeljék az egyenlőtlenségeket és megbirkózzanak a klímaváltozással. A célok nem csak a szegénység alapvető okaival foglalkoznak, hanem a gazdasági növekedés és jólét fokozásával, továbbá az emberek egészségügyi, oktatási és szociális szükségleteivel miközben a környezetvédelemre is koncentrálnak.
 
Ha tehát érdekel, hogy pontosan mit is takar a fenntarthatóság, hogyan jelenik meg az élet egyes területein és mit tehetünk annak megvalósulása érdekében, akkor itt a lehetőség!
Jelentkezz a Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe online kurzusra a Neptunban!
 
A kurzussal kapcsolatos kérdéseidet itt teheted fel: elekne.fodor.veronika@uni-sopron.hu.”

ugrás az oldal tetejére

Elismerjük a tehetséged! Elérhetők a Sopron Egyetem hallgatói pályázatai

ugrás az oldal tetejére

ugrás az oldal tetejére

A Honvéd Vezérkar pályázati felhívása az önkéntes tartalékos katonák számára

ugrás az oldal tetejére

A Magyar Honvédség számára előnyös szakmai tudás megszerzésének támogatása, a hallgató, illetve a nagykorú tanuló érdeklődésének a honvédelmi tevékenység felé orientálása, a katonai alapismereteket alkalmazni képes önkéntes tartalékosok számának növelése, valamint a katonai alapismereteket alkalmazni képes tartalékos tiszti és altiszti állomány utánpótlásának biztosítása céljából a Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnöke pályázatot írt ki az önkéntes tartalékosok részére folyósítható tanulmányi ösztöndíjról.

A részletes pályázati felhívás, valamint a pályázati adatlap az alábbi dokumentumok között található meg.

 

 

2024 2.0 ÖT pályázati adatlap.pdf

 

2024 2.0 ÖT pályázati felhívás.pdf

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel Következő