Tartalmi elemek
Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítvány pályázata
ugrás az oldal tetejére
A Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítványt a Henkel Magyarország Kft. 1995-ben hozta létre a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar támogatására.
Az alapítvány elsősorban doktoranduszok, diplomaterv- és szakdolgozat készítők részére nyújt anyagi támogatást kutatási témájuk, feladatuk megvalósításához.
A pályázat benyújtásának határideje:
2022. december 16.
1. Pályázati feltételek
- Pályázni elsősorban különleges anyagok, műszerek, eszközök beszerzésére érdemes.
- A pályázatnak tartalmaznia kell:
- a pályázati lapot ↓ kitöltve
- a pályázat leírását tanszék/intézetvezető aláírásával
- a pályázatban kért összeg bruttó, és a beszerezhető legkedvezőbb árfekvésű termék árát (bizonyíthatóan).
- A pályázati dokumentumok beküldése összesítve 1db pdf fájlban elektronikusan a koman.szabolcs##kukac##uni-sopron.hu címre, illetve papír alapon 1 példányban Dr. Komán Szabolcshoz az alapítvány titkárához
- Szállás, és utazási költségekre, tanszéki rezsi anyagokra pályázni nem lehet.
2. Pályázati összeg felhasználása
- Az elnyert pályázati összeg felhasználhatóságáról az FMK Faipari és Műszaki Intézetében Dr. Komán Szabolcs (518-187) ad információt.
- Minden beszerzett eszközről hivatalos ÁFÁ-s számla szükséges (átutalás, HUF). A számla címzettje: Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítvány, 1113 Budapest Dávid Ferenc u. 6.
- A fel nem használt (rész)összeget más célra igénybe venni nem lehet. Az összeg átütemezéséhez, más célra használhatóságához kuratóriumi döntés szükséges.
- A szabálytalanul felhasznált összeget az alapítványnak vissza kell fizetni.
3. Pályázat elszámolása
- A pályázati összeg felhasználásáról következő év július 31-ig írásos beszámolót kell készíteni, mely tartalmazza:
- a felhasználással kapcsolatos rövid szakmai eredmény beszámolót
- a szívességi használati szerződést
- az eszköz nyilvántartási lapot.
- A pályázott eszközök segítségével megvalósuló kutatásról egy éven belül egy tudományos publikáció elkészítése szükséges, amelynek köszönetnyilvánításában az Alapítvány megemlítésre kerül.
- Az alapítvány a pályázott eszközöket egy szívességi használati szerződés keretében adja át a pályázóhoz tartozó intézetnek.
- A pályázók tudomásul veszik és hozzájárulnak, hogy a pályázatban szereplő tudományos munkájuk eredményeiről a szaksajtóban rövid összefoglaló jelenjen meg.
- A pályázat elszámolásának elmulasztása magával vonja az illető intézet/tanszék következő pályázati ciklusokban való részvételének elutasítását.
ugrás az oldal tetejére
Diplomamunka ösztöndíj pályázat - 2022/23. őszi félév
ugrás az oldal tetejére
A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Diplomamunka ösztöndíj pályázatot hirdet!
A pályázatra jelentkezhetnek: az FMK 2022/23 tanév őszi félévében végzős BSc/BA és MSc/MA hallgatók.
A pályázat leadása elektronikus úton történik az fmk-hokelnok##kukac##uni-sopron.hu email címen 1 db PDF-ben!
Érdeklődni a HÖK tagjainál e-mail-ben és a facebook oldalunkon lehet!
Pályázatra jelentkezési határidő:
|
2023. január 2. hétfő (éjfél)
|
Pályázat leadásához szükséges dokumentumok:
- pályázati adatlap ↓
- diplomamunka/szakdolgozat rövid bemutatása (maximum két A4-es oldal, termék esetén kép csatolása ajánlott, látványterv is megfelelő)
- árkalkuláció (10.000 Ft feletti tétel(ek) esetén árajánlat kérése vagy a tételt igazoló dokumentum bemásolása kötelező)
A beérkezett pályázatokat a Juttatási és Térítési Bizottság bírálja el.
Üdvözlettel:
A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Hallgatói Önkormányzata
ugrás az oldal tetejére
Pályázat: Esterházy Art Award 2023
ugrás az oldal tetejére
Esterházy Art Award 2023 – Pályázati kiírás
Február 3-tól június 4-ig lehet pályázni az Esterházy Art Awardra. A pályázat kiírója az ausztriai székhelyű Esterházy Privatstiftung.
A 2009-ben alapított és nyertesenként 5.000 euróval járó, a fiatal, kortárs képzőművészetet népszerűsítő díjat kétévente, minimum kettő, maximum három 45 év alatti magyar képzőművésznek ítéli oda a független, nemzetközi szakmai zsűri.
A pályázaton festészettel és festészettel határos technikákkal, valamint ezekkel a technikákkal operáló térinstallációkkal lehet indulni. A kiállításra rendelkezésre álló múzeumi terek lehetővé teszik a nagyobb méretű, illetve installációs művek befogadását is, ezeknek a pályaműveknek a benyújtásánál az első körben terveket, illetve vázlatokat is elfogadnak.
A beérkezett pályázatokból a zsűri előreláthatóan 20 pályázót jelöl a díjra, akiknek 2023. december 15-től 2024. március 3-ig kiállítása nyílik a Ludwig Múzeum –Kortárs Művészeti Múzeumban.
A második fordulóba továbbjutó művészeket június közepén írásban értesítjük. Az eredeti művek beszolgáltatása december 4.
A díjátadó 2023. december 14-én lesz a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeumban, kérlek, már most jegyezd elő naptáradban ezt az időpontot. A díjat érintő információkat a facebook-oldalon is folyamatosan kommunikálni fogjuk.
Az idei évben két új zsűritagot köszönthetünk, Dr. Ulrike Groos-t, a Kunstmuseum Stuttgart igazgatóját, aki emellett többek között a zürichi székhelyű Camille Graeser Alapítvány kuratóriumának, valamint a müncheni QUIVID Művészeti és Építészeti Bizottságának tagja, illetve Barbara Horvath, művészettörténészt, kurátort, a Kunstverein Eisenstadt művészeti vezetőjét. A zsűri, már korábbról ismert tagjai: Dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum főigazgatója, Dr. Ottrubay István, a díj alapítója, az Esterházy Privatstiftung vezérigazgatója, Rieder Gábor PhD, szabadúszó művészettörténész, kurátor, szerkesztő, Szegedy-Maszák Zsuzsanna, PhD, művészettörténész, kurátor, a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtár fő muzeológusa, az Indiana University vendégprofesszora, és végül, de nem utolsó sorban Vitus Weh, a kiállításszervező, kurátor, kutató (kultúra tudományok), az Esterházy Privatstiftung művészeti tanácsadója.
Háttérinformáció az Esterházy Art Awardhoz
Az Esterházy Art Award odaítélésével a hercegi háznak a kortárs képzőművészet területén gyakorolt mecénási tradíciója folytatódik. Közép-európai történelmének köszönhetően az Esterházy Privatstiftung emellett kötelességének tekinti, hogy kulturális összekötő szerepet töltsön be Kelet és Nyugat, múlt és jelen között. Ennek megfelelően az Esterházy Art Award célja a nemzetközi párbeszéd támogatása. A díjat 2009-ben a Borsos Lőrinc alkotópár, Horváth Dániel és Siegmund Ákos, 2011-ben Karácsonyi László Attila, Király András, Szabó Ábel, 2013-ban Csató József, Kaliczka Patríczia, Kovács Olívia, 2015-ben Kaszás Tamás, Makai Mira Dalma és Tibor Zsolt, 2017-ben Ezer Ákos, Keresztes Zsófia és Nagy Imre, 2019-ben Győri Éva Andrea, Nemes Márton és Puklus Péter, míg 2021-ben Rózsa Luca Sára, Tranker Kata és Ulbert Ádám kapták meg.
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS: Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj 2023
ugrás az oldal tetejére
Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj 2023
A Magyar Formatervezési Tanács ismét meghirdeti a több mint három évtizedes múltra visszatekintő Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjpályázatot. A pályázat legfőbb célja a fiatal tehetségek önálló alkotói munkájának és szakmai fejlődésének segítésével tovább erősíteni a hazai kreatívipart, valamint segíteni az önálló alkotói munkát folytató tervezők szakmai fejlődését.
A Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj több, mint három évtizede biztosítja, hogy a fiatal designerek szakterületükön elmélyíthessék tudásukat, támogatást nyújtva terveik, innovatív ötleteik, kísérleteik megvalósításához. Az ösztöndíjat a Magyar Formatervezési Tanács elődintézményének kezdeményezésére 1988-ban három minisztérium alapította. Az egyes szervezetek elnevezése időközben ugyan megváltozott, de az alapvető célok – a szakmai fejlődés biztosítása, a magyarországi tárgy- és környezetkultúra fejlesztése, a gazdaság versenyképességének növelése – megmaradtak. Az ösztöndíj a kezdetektől fogva az oktatási intézményekben frissen végzett tervezők számára nyújt kivételes lehetőséget a kibontakozásra. Az évek során az ösztöndíj presztízse folyamatosan növekedett, elnyerése a fiatal alkotók pályáján ma már az egyik legfontosabb értékmérőnek számít.
A fiatal tervezőművészek szíves figyelmébe ajánljuk a 2023. évi pályázati felhívást, amely önálló tervezői vagy designelméleti, -kutatási, illetve gyártói együttműködéssel történő projekt megvalósítására ad lehetőséget.
Az ösztöndíjak keretösszege havi bruttó 1.200.000 Ft., futamideje hat hónap.
A pályázat beérkezésének határideje:
2023. április 3., hétfő, 24:00
ugrás az oldal tetejére
Pályázat: Magyar Formatervezési Díj 2023
ugrás az oldal tetejére
A Kulturális és Innovációs Miniszter – a Magyar Formatervezési Tanács (MFT) közreműködésével – immár 44. alkalommal hirdeti meg a Magyar Formatervezési Díj pályázatot. A legrangosabb hazai design elismerésre tervezők, gyártók, kereskedők és megrendelők pályázatát egyaránt várja az MFT. Pályázni az elmúlt három évben létrehozott termékekkel, szolgáltatásokkal lehet termék, vizuális kommunikáció, terv és diákmunka kategóriában.
A pályázat beérkezésének határideje: 2023. május 2. (éjfél)
A pályázatokat elektronikusan lehet beküldeni az mfd@hipo.gov.hu e-mail címre.
A részletes pályázati kiírás, a jelentkezési lap és az adatlap az alábbi linkeken érhető el:
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat - 2023. tavasz
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás
a 2022/23 tanév tavaszi félévében végzős hallgatók részére
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala kiemelt fontossággal kezeli, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a szellemitulajdon-védelmi kérdések jelenlétére a napi életben, és a szellemitulajdon-védelem szerepére a gazdasági folyamatokban. Ennek a munkának a részeként a hivatal évtizedes múltra visszatekintő pályázatot ír ki minden évben végzős felsőoktatási hallgatók részére.
Az Ujvári János diplomadíj-pályázat a választott diplomadolgozati témájukhoz kapcsolódva mutatja be a végzős hallgatóknak a szellemitulajdon-védelem szerepét és jelentőségét a mindennapi életben, és olyan tudáshoz juttatja a hallgatókat, amit a későbbiekben munkavállalóként, kutatóként vagy mérnökként is hasznosítani tudnak a saját vagy cégük által fejlesztett megoldások piaci oltalmának és menedzselésének során.
A pályázat tartalma
A pályázaton a végzős hallgató az általa készített diplomamunkával/szakdolgozattal tud nevezni, amelyben a választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait tárja fel legalább 10 oldal terjedelemben, illetve olyan diplomamunkával/szakdolgozattal, ami teljesen a szellemitulajdon-védelem valamely kiválasztott kérdésének van szentelve. A pályázatok értékelésnél a két fajta megközelítési mód egyforma elbírálás alá esik, a dolgozatok rangsorolásánál egyik megoldás választása sem jelent hátrányt.
A pályázat megírását az SZTNH szellemitulajdon-védelmi képzéssel és egyéni szakmai konzulens biztosításával támogatja, aki végigkíséri a hallgatót a dolgozat elkészítésén.
A pályázat versenyeztetésen alapul, a hallgatók öt kategóriában nyújthatnak be munkákat:
- szabadalom/használatiminta-oltalom,
- védjegyoltalom,
- formatervezésiminta-oltalom,
- szerzői jog,
- szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe.
Az anyagokat elektronikus úton, PDF formátumban kérjük leadni a központi pályázati email címre: ujvaridiplomadij@hipo.gov.hu
Minden, a pályázatot érintő kérdésben a központi pályázati email címen kérhető bővebb felvilágosítás.
A pályázatok értékelését az SZTNH munkatársaiból felállított, független szakértői bizottság végzi. Az értékelés eredményéről minden hallgató értesítést kap.
Határidők:
A pályázati szándék regisztrálásának határideje: |
2023. április 30. |
A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: |
2023. július 31. (éjfél) |
Teljes pályázati kiírás:
ugrás az oldal tetejére
Pályázat: Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj elnyerésére
a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán
a 2023/2024. tanévre
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra az intézmény azon államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas, illetve költségtérítéses/önköltséges, teljes idejű (nappali) alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek. A pályázat benyújtására azon intézményben jogosultak a hallatók, amelyben a pályázás időszakában (a tanév második felében) hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek.
A 2023/2024. tanévre elnyert nemzeti felsőoktatási ösztöndíj csak a 2023/2024. tanévben folyósítható, a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdésében meghatározott - alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben részt vevő - hallgató részére.
A pályázatot az egyetem rektorának címezve a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Dékáni Hivatalába kell leadni egy eredeti és egy másolati példányban.
Beküldési határidő: 2023. június 22. 12.00 óra
A pályázatnak tartalmaznia kell:
- Rektor Úrnak címzett kísérőlevelet
- megfelelően kitöltött egyéni pályázati űrlapot
- melléklet összesítőt, csatolva a szükséges fénymásolatokat, igazolásokat,
ajánlásokat.
ugrás az oldal tetejére
Kávéautomata dizájn pályázat
ugrás az oldal tetejére
VITAMINBOX SMART CAFÉ - KÁVÉAUTOMATA DIZÁJN PÁLYÁZAT 2023
A Vitaminbox Smart Café kávéautomata dizájn pályázatot hirdet, melyet első sorban a grafikus/kreatív képzésben résztvevő vagy korábban részt vett növendékek számára ajánlunk.
A pályázati kiírás a KAPCSOLÓDÓ FÁJLOK közül letölthető. →
A pályaművek leadási határideje: 2023. június 15.
ugrás az oldal tetejére
MEGJELENTEK A 2023/2024. TANÉVI ÚJ NEMZETI KIVÁLÓSÁG PROGRAM PÁLYÁZATAI
ugrás az oldal tetejére
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a 2023/2024. tanévre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján az Új Nemzeti Kiválóság Program (a továbbiakban: ÚNKP) keretében nyílt ösztöndíjpályázatot hirdetett Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj, „Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj, Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj, valamint „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj elnyerésére.
- A pályázat 2023. május 15-én nyílt meg, amelynek részletes leírása, dokumentációi kategóriánként külön-külön az alábbi hivatkozáson érhetők el:
http://www.unkp.gov.hu/
- A pályázatok benyújtásának határideje:
Alap-, mester-, doktori- és
”Tudománnyal fel” képzések esetén: 2023. június 15.
Bólyai+ pályázat esetén: 2023. június 30.
”Tehetséggel fel” pályázat esetén: 2023. július 7.
- Felhívjuk a figyelmet, hogy idén is kizárólag elektronikus formában nyújthatók be a pályázatok a Soproni Egyetem saját ÚNKP pályázatkezelő portálján keresztül:
https://unkp.uni-sopron.hu/
- A pályázatkezelő portálon további információ olvasható a pályázással kapcsolatosan.
- A részletes egyetemi szabályozás hamarosan elérhetővé válik az egyetem honlapján.
- Amennyiben az ÚNKP ösztöndíjjal és pályázatokkal kapcsolatban kérdése van, információra lenne szüksége, lépjen kapcsolatba ügyintézőnkkel, Pócza-Tóth Szilviával az koordinator@uni-sopron.hu címen vagy a 99/518-731-es telefonszámon 8-14 óra között.
Minden érdeklődőnek sikeres pályázást kívánunk!
ugrás az oldal tetejére
Pályázati felhívás: Roller Kálmán ösztöndíj
ugrás az oldal tetejére
A Soproni Alumni Vancouveri csoport tagjai és Ösztöndíj Bizottsága az 1956-os események során Kanadában letelepedett egykori soproni hallgatók képviseletében Roller Kálmán volt dékánjuk nevében ösztöndíjat alapítottak – Roller Kálmán emlékét megőrizendő – jó tanulmányi eredményt elért, szociálisan hátrányos helyzetű erdő- és faipari mérnökhallgatók jutalmazására.
A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar dékánja a jutalmazás feltételeinek kidolgozására megalakította a Roller Kálmán Ösztöndíj Bizottságot, melynek tagjai:
Elnök:
Tagok:
- az FMK dékánja
- az EMK dékánhelyettesei
- az FMK dékánhelyettesei
- Dr. Illyés Benjamin okleveles erdőmérnök
- HÖK képviselők (EMK és FMK részéről)
Titkár:
- az EMK Dékáni Hivatalának mindenkori vezetője
A jutalmazásra kapott pénzösszeg a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán elkülönítetten számlán kezelendő, felhasználásáról az Ösztöndíj Bizottság dönt.
A kitüntetésre azok az erdő- és faipari mérnök hallgatók pályázhatnak, akik:
- a pályázás időpontját megelőző két aktív szemesztert legalább „jó” rendű (min. 4,00) átlaggal zárták le,
- a pályázat beadását követő szemeszterben (várhatóan) aktív hallgatói jogviszony a Karon,
- egy rövid dolgozatot (kb. 2 oldal) csatolnak beadványukhoz, melyben foglalkoznak az 1956-os soproni történelmi eseményekkel, dr. Roller Kálmán dékán úr munkásságával és a soproni-selmeci hagyományok szellemében az időszak diákéletével.
A pályázat elbírálása során előnyben részesülnek azok, akik:
- szociális rászorultságukat igazolják,
- kiemelkedő sport- és/vagy kulturális, közéleti, illetve szakmai tevékenységet (pl.: TDK) folytatnak,
- nyelvvizsgával rendelkeznek,
- tevékenységükkel a selmeci-soproni hagyományok megőrzéséhez hozzájárulnak.
Pályázni a Neptunon → keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolásak másolatának leadásával lehet. Az igazolásokat a fenti értékelési sorrendnek megfelelően, egyetlen PDf-fáljan összefűzve kell mellékleni a pályázati űrlaphoz. Ennek figyelmen kívül hagyása formai hibának számít. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, csak ebben az esetben áll elő a félév tanulmányi átlaga. Lezáratlan tavaszi félévvel leadott kérvény formai hibának számít.
A pályázati űrlapot az Ügyintézés / Kérvények menüpont alatt az EMK_01 - Pályázat a Roller Kálmán Ösztöndíj elnyerésére név mögött lehet megtalálni..
A pályázatokat a Bizottság szótöbbséggel bírálja el. Szavazategyenlőség esetén a dékán szavazata dönt. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.
A pályázati űrlap benyújtásának időszaka:
2023. június 12. és július 10.
Az ösztöndíj többször is elnyerhető. A nyertes pályázók oklevélben és pénzjutalomban részesülnek.
Az oklevelet és a pénzjutalmat a karok dékánjai a tanévnyitó ünnepélyeiken adják át.
Dr. Heil Bálint
EMK dékánja
Prof. dr. Magoss Endre
FMK dékánja
ugrás az oldal tetejére
AMB’23 ÖNKÉNTES PROGRAM
ugrás az oldal tetejére
Az ART MARKET BUDAPEST nemzetközi kortárs képzőművészeti vásár, amely Magyarország egyetlen kortárs képzőművészeti vására, önkéntesek jelentkezését várja!
Ha érdekel a művészet és a műkereskedelem világa, szeretnéd belülről látni egy képzőművészeti vásár működését, szívesen gyűjtenél nemzetközi kapcsolatokat és gyakorlati tapasztalatot a művészetmenedzsment területén, akkor az AMB Önkéntes programja kiváló lehetőség számodra.
Ha magabiztosan beszélsz angolul, jó kommunikációs készséggel rendelkezel és a konfliktuskezelés sem okoz problémát, valamint ráérsz október 16-a és 22-e között, akkor érdemes jelentkezned!
Hogyan jelentkezhetsz?
A https://amb.hu/hu/rolunk/gyakornok-es-onkentes-program/ oldalon töltsd ki az online jelentkezési lapot és küld el fényképes önéletrajzodat és rövid motivációs leveledet, AMB23_ÖNKÉNTES tárggyal a volunteer@amb.hu címre, szeptember 30-ig!
Az Art Market Budapest vásár dátuma: 2023. október 19-22., Budapest.
ugrás az oldal tetejére
Pályázati felhívás: Janelly 2023
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományok Osztálya és a
Deutsch-Ungarische-Gesellschaft in der Bundesrepublik Deutschland (DUG) védnöksége alatt a
Janelly Stiftung (Alapitvány)
meghirdeti a
2023. évi agrárkutatási díjat a kiválóságtámogatásra
A Janelly agrárkutatási díj célja:
A Janelly agrárkutatási díjak célja fiatal magyar szakemberek támogatása az agrártudományok és élelmiszertudományok terén. A díjak évente kerülnek odaítélésre. Az agrártudományok és élelmiszertudományok sokrétűségére való tekintettel évről évre egy meghatározott szűkebb szakterületről várjuk a pályázatok beérkezését.
Milyen szakterületről lehet 2023-ben pályázni?
A 2023. évi Janelly agrárkutatási díjra „Az agrárműszaki tudományok, valamint a tájépítészet és településtervezés” szakterületről lehet pályázni.
Kik pályázathatnak?
Magyar egyetemet végzett személyek pályázhatnak kizárólag „jeles” minősítésű, mesterképzésben (MSc) szerzett oklevéllel vagy „Summa cum laude” minősítésű doktori (PhD) fokozattal, amelyet 2019. január 1. után a fenti témakörben készítettek.
A kutatási díjak összege:
A diplomamunkáért (MSc) elnyerhető díj összege 1000 euró. A doktori disszertációért (PhD) elnyerhető összeg 2000 euró. A pénzösszegen kívül a díjazottak díszoklevelet is kapnak.
Mi szükséges a pályázat benyújtásához?
• a teljes pályázati munka 1 példányban számítógépes adathordozón (CD), vagy elektronikus levél csatolmányaként;
• a pályázati munka részletes összefoglalása (abstract) számítógépes adathordozón (CD), vagy elektronikus úton, legkevesebb négy, maximum nyolc oldal terjedelemben magyarul;
• a pályázati munka bírálóinak, valamint az elkészítési hely (egyetem vagy kutatóintézet) neve és címe;
• az oklevél másolata, amely a pályázati munka minősítését is magában foglalja; a pályázó önéletrajza táblázatos formában, postai és e-mail címe, publikációs és egyéb szakmai aktivitásainak listája. Mindez számítógépes adathordozón (CD), vagy elektronikus úton.
Pályázati határidő:
Pályázatot legkésőbb 2023. június 30-ig a Janelly agrárkutatási díj magyarországi képviselőjéhez, Dr. Hegedűs Attila egyetemi tanárhoz, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Budai Campus, 1118 Budapest, Ménesi út 44 (E-mail cím: Hegedus.Attila@uni-mate.hu) kell benyújtani.
Pályázatok elbírálása:
A benyújtott pályázatokat független szakértői bizottság bírálja el, melynek tagjai a díjazottakat is kiválasztják. A Janelly agrárkutatási díj ünnepélyes átadására előreláthatólag 2023. október 11-én a Magyar Tudományos Akadémián kerül sor. A nyertesek a díj ünnepélyes átadására meghívást kapnak. A díjazottak a díj ünnepélyes átadásakor maximálisan 25 perces előadás keretében mutatják be munkájukat.
ugrás az oldal tetejére
Ingyenes ALKOTÓTÁBOR lehetőség
ugrás az oldal tetejére
Ingyenes ALKOTÓTÁBOR lehetőség:
10 felejthetetlen nap a Balatonnál
Idén is megszervezzük már hagyományosnak számító alkotótáborunkat, a Hybrid Art Campet, ami 2016 óta számos nívós helyszínen fogadhatott már fiatal művészeket, művészet iránt érdeklődőket, hogy 10 nap alatt egy mentor támogatásával közösen készíthessenek el egy installációt, műalkotást a fenntarthatóság jegyében. A Hybridart Camp alkotótábor célja a tudatos fogyasztás, a fenntarthatóság és az újrahasznosítás szellemiségének művészeti eszközökkel való megjelenítése. A camp ideje alatt születő alkotások rendszerint hazai és külföldi helyszíneken, programokon is bemutatkoznak.
A Tiszta Balaton, tiszta művészet projekt keretében idén is megnyitjuk köveskáli alkotóházunkat a művészet iránt érdeklődő fiataloknak. Augusztusban a Balaton-felvidék izgalmas és inspiráló környezetében fogadjuk a résztvevőket, ahol egy közös alkotás elkészítése során megismerkedhetnek mind a hatékony csapatmunka, mind a fenntartható művészet eszközeivel. Rózner György építőművész, belsőépítész, a Budapesti Metropolitan Egyetem környezetkultúra képzés oktatójának segítségével és vezetésével 10 egyetemi/főiskolai hallgató/fiatal alkotó kap lehetőséget, hogy ingyenesen csatlakozzon a Hybridart Camp alkotói élményéhez, a közös, „Inner Space” létrehozásához. Az elkészítendő köztéri alkotás egy berendezett tér, amely szorosan kapcsolódik Köveskál településének régmúlt mindennapjaihoz, tárgyi kultúrájához és eszköz használatához. Idén a bútorok, szerszámok, kerti eszközök, használati tárgyak, ruhák felhasználásával, új viszonyrendszer létrehozásával egy tér / szoba / berendezése, egy külső-belső világ létrehozása a feladat.
Bátorítunk minden művészet iránt érdeklődő fiatalt, hogy csatlakozzon táborunkhoz, tegyen hozzá a közös alkotáshoz, legyen része egy maradandó élménynek!
Részletek:
Helyszín: Köveskál, Balaton-felvidék
Időpont: 2023. augusztus 10-19.
Jelentkezési határidő: 2023. július 31.
A programban való részvétel ingyenes, a szállást és az étkezést biztosítjuk. A jelentkezéseket rövid bemutatkozással a hybridcycle@hybridcycle.hu e-mail címre várjuk.
HybridCycle
www.hybridcycle.hu
1012 Budapest, Márvány u. 16.
ugrás az oldal tetejére
Pályázati felhívás: Magyar Állami Operaház világa inspirálta textilminta tervezés
ugrás az oldal tetejére
Magyar Állami Operaház világa inspirálta textilminta tervezés
Az Estorio showroom örömmel hirdeti meg textilmintatervezési pályázatát, melyre kreatív és tehetséges tervezőket várunk.
Célunk egy olyan textilminta megalkotása, amelyben a Magyar Állami Operaház varázslatos világa és a magyar operazene is kiemelt szerepet kap.
Feladat:
Hozz létre egy vagy maximum három sorolható mintát, amely az Operaház környezetéből és/vagy zenéjéből inspirálódott. Ragadd meg a színpad, az épület vagy a monumentális freskók formáit és színeit.
A pályázat nyerteseinek lehetősége nyílik arra, hogy a pályamunkáikból egy exkluzív, digitálisan megnyomott textil készülhessen.
Ez a textil a nyertes tervező nevével együtt kiállításra kerül az Estorio showroomban, mely az Opera szomszédságában található. A tervezésnél figyelembe kell venni, a showroom színvilágát és stílusát is! Fontos szempont, hogy illeszkedjen a térbe a tervezett minta/mintasorozat.
A pályázat támogatója az olasz Flukso textilgyártó cég.
- Az alkotásokat kizárólag online formában fogadjuk el, ízlésesen prezentálva.
- A sorolható minták felbontása: 300 dpi, méret: 40 x 40 cm VAGY 50 x 50 cm, Színkódolás: CMYK
- A beküldött anyag tartalma:
- 1 db összefoglaló PDF; Kérjük, hogy a pályázók a beadáshoz mellékeljék a tervezett mintákról készült digitális képeket, valamint egy rövid leírást a terveikről és az inspirációjuk forrásairól.
- A minták prezentálása, lehet akár mockup segítségével, akár látványtervekkel vagy rajzokkal szemléltetve. Ha több mintát terveztél, akkor egy, összefűzött PDF-ben prezentáld őket.
- A sorolható mintát/mintákat PDF és/vagy AI és/vagy PNG formátumban különálló fájlként is szükséges csatolni.
Jelentkezés és beadási határidő:
- A pályázaton való részvétel nyitott minden kreatív tervező és művész számára, diákok számára egyaránt.
- A pályázatot az alább megadott email címre kell elküldeni.
- A pályázat beadási határideje: 2023. október 2.
További információ és pályázati kiírás:
Pályázati felhívás: Magyar Állami Operaház világa inspirálta textilminta tervezés
ugrás az oldal tetejére
Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram
ugrás az oldal tetejére
MKÖ2024 jelentkezési időszak
A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram 2024-es évfolyamába szeptember 15-től október 15-ig lehet pályázni az mkoprogram.hu weboldalon. Az MKÖ a 30. életévüket még be nem töltött, diplomás, magyar fiatalok karrierindító programja.
Az ösztöndíjprogramról
Az MKÖ a Kormány utánpótlás-képző, karrierindító programja, amelyet a Miniszterelnökség működtet. Az MKÖ a felvételt nyert 60 pályakezdő fiatal számára hazai és külföldi munkatapasztalatot, versenyképes fizetést, folyamatos mentori támogatást, valamint heti rendszerességgel szakmai és közéleti előadásokat, képzéseket, intézménylátogatásokat nyújt.
Az MKÖ 2024-es évfolyamának ösztöndíjasai mind a belföldi programszakasz, mind a külföldi programszakasz ideje alatt emelt összegű ösztöndíjat kapnak, amely adó- és járulékmentes:
- az ösztöndíj összege belföldön havi 300 000 Ft
- az ösztöndíj összege külföldön átlagosan havi 670 000 Ft
Az ösztöndíjprogram komponensei
A 2024. évi MKÖ két komponensből áll: az „A” komponensbe 40 fő, a „B” komponensbe 20 jelentkező kerülhet be a kiválasztási eljárás során.
Az „A” komponensbe felvételt nyert ösztöndíjasok hét hónapig egy hazai minisztériumban szereznek szakmai tapasztalatot, majd három hónapig Magyarország külképviseleti szerveinél, nagykövetségein, főkonzulátusain és nemzetközi szervezetek melletti állandó képviseleteknél dolgoznak. Az ösztöndíjprogram 2024. február 1-én kezdődik és november 30-án ér véget. Belföldön havi 300 000 Ft, külföldön átlagosan havi 670 000 Ft az ösztöndíjuk összege, amely adó- és járulékmentes.
A „B” komponens ösztöndíjasai számára négy hónapig tart a belföldi programszakasz, míg a külföldi programszakasz számukra hat hónapot ölel fel, amely az EU Tanácsának magyar elnökségét támogatva zajlik Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletén, Brüsszelben. Az ösztöndíjprogram 2024. március 1-én kezdődik és december 31-én ér véget. Belföldön havi 300 000 Ft, külföldön havi 680 000 Ft az ösztöndíjuk összege, amely adó- és járulékmentes.
Pályázati feltételek
- a pályázat benyújtásakor be nem töltött 30. életév;
- magyar állampolgárság;
- cselekvőképesség;
- büntetlen előélet;
- „A” komponens esetén tárgyalóképes angol VAGY német VAGY francia nyelvtudás (államilag elismert, legalább B2[1] szintű komplex nyelvvizsga, vagy olyan nyelvvizsga, amely a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ honlapja szerint legalább B2-es szintre honosítható);
- „B” komponens esetén tárgyalóképes angol (államilag elismert, legalább C1 szintű komplex nyelvvizsga, vagy olyan nyelvvizsga, amely a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ honlapja szerint legalább C1-es szintre honosítható);
- tárgyalóképes angol vagy német vagy francia nyelvtudás (államilag elismert, legalább B2[2] szintű komplex nyelvvizsga, vagy olyan nyelvvizsga, amely a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ honlapja szerint legalább B2-es szintre honosítható);
- a pályázat benyújtásának időpontjában kormányzati szolgálati, közszolgálati, állami szolgálati jogviszony nem áll fenn.
A pályázati felhívás és a gyakran ismételt kérdéseket tartalmazó dokumentum az MKÖ honlapján érhető el. A jelentkezési felület szeptember 15-én nyílik meg és október 15. 23.59-ig aktív.
Felmerülő kérdés esetén az érdeklődők további tájékoztatást az mko@me.gov.hu címen tudnak kérni.
Folyamatos tájékoztatásért szíves figyelmedbe ajánljuk a hivatalos eseményünket a Facebookon: https://www.facebook.com/events/3542465799305925
További részletekért kövessék figyelemmel az MKÖ közösségi média felületeit:
[1] A nyelvi szintek besorolása.
[2] A nyelvi szintek besorolása.
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás - 2023. ősz
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás a 2023/24 tanév őszi félévében végzős hallgatók részére
A Szellemi Tulajdon nemzeti Hivatal idén is meghirdeti az Ujvári János diplomadíj-pályázatát, melynek célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.
Melyek a pályázaton való részvétel feltételei?
- A pályázaton azok a felsőfokú alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók vehetnek részt, akik a 2023-24. tanév őszi félévének végén fejezik be tanulmányaikat.
- A hallgatónak egy 20 órás szellemitulajdon-védelmi távoktatási tanfolyam elvégzését kell igazolnia, kivéve, ha a hallgató korábban az egyetem által igazoltan elvégzett egy minimum 20 órás szellemitulajdon-védelmi képzést.
Milyen kategóriában lehet pályázatot benyújtani?
A hallgatók négy kategóriában nyújthatnak be munkákat:
- szabadalom/használatiminta-oltalom,
- védjegy és formatervezésiminta-oltalom,
- szerzői jog
- szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe.
A pályázati díj összege
A négy meghirdetett kategória mindegyikében az első három helyezett kerül díjazásra az alábbiak szerint:
- első díj 250 000 Ft,
- második díj 200 000 Ft,
- harmadik díj 150 000 Ft.
Határidők
A pályázati szándék regisztrálásának határideje: 2023. december 4.
A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: 2024. március 22.
További kérdés és érdeklődés esetén információ Dr. Alpár Erzsébet iparjogvédelmi szakértőnél kaphatnak a hallgatók:
- Tel 06 30 613 3426;
- email: alpar.erzsebet@uni-sopron.hu
ugrás az oldal tetejére
Elérhetők a Soproni Egyetemért Alapítvány pályázatai
ugrás az oldal tetejére
Elismerjük a tehetséged!
Elérhetők a Soproni Egyetemért Alapítvány pályázatai
A Soproni Egyetem örömmel hirdeti meg támogatási pályázatait, amelynek célja a hallgatók számára nyújtott segítség és támogatási lehetőségek kibővítése. Az egyetem elkötelezett amellett, hogy minden hallgatója sikeresen és kiegyensúlyozott háttérrel tudja tanulmányait folytatni. Ezen pályázatok segítségével szeretnénk ezt a küldetést tovább erősíteni.
A pályázatok benyújtási határideje: 2023. október 20.
ugrás az oldal tetejére
Építész hallgatói pályázat (TERRÁN)
ugrás az oldal tetejére
Építész hallgatói pályázat
A TERRÁN Tetőcserép Gyártó Kft. a 2023-as évben ismét Hallgatói Pályázatot hirdet meg az építész hallgatók részére
„Korszerű tetőrendszerek”
és
„GENERON napelemes betoncserép, a jövő energiája már ma”
mottó szellemében.
Beadási/feltöltési határidő: 2023. december 10.
Pályázati kiírás: https://terranteto.hu/epiteszhallgatoipalyazat/
ugrás az oldal tetejére
Diplomamunka ösztöndíj pályázat - 2023/24. tavaszi félév
ugrás az oldal tetejére
A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Hallgatói Önkormányzata Diplomamunka ösztöndíj pályázatot hirdet!
A pályázatra jelentkezhetnek: az FMK 2023/24 tanév tavaszi félévében végző BSc/BA és MSc/MA hallgatók.
Pályázatra jelentkezési határidő: 2024. június 7. péntek (éjfél)
A pályázat leadása kérvény formájában történik Neptunon keresztül (FMK_01-Pályázat a Diplumamunka Ösztöndíj elnyerésére).
Érdeklődni a HÖK tagjainál e-mail-ben és a facebook oldalunkon lehet!
Pályázat leadásához szükséges dokumentumok:
- diplomamunka/szakdolgozat rövid bemutatása (maximum két A4-es oldal, termék esetén kép csatolása ajánlott, látványterv is megfelelő)
- árkalkuláció (10.000 Ft feletti tétel(ek) esetén árajánlat kérése vagy a tételt igazoló dokumentum bemásolása kötelező)
- nyelvvizsga esetén szükséges a bizonyítvány szkennelve
A beérkezett pályázatokat a Juttatási és Térítési Bizottság bírálja el.
Üdvözlettel:
A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Hallgatói Önkormányzata
ugrás az oldal tetejére
Pályázat: Közös Jövőnk 2024
ugrás az oldal tetejére
Közös Jövőnk 2024
Kárpát-medencei környezetvédelmi verseny:
Jelentkezési határidő 2024. március 15.
ugrás az oldal tetejére
PACKAGE UNTIL WRECKAGE - Nemzetközi karikatúra pályázat 2024.
ugrás az oldal tetejére
PACKAGE UNTIL WRECKAGE - Nemzetközi karikatúra pályázat 2024.
Az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft. nemzetközi karikatúra pályázatot hirdet hivatásos és amatőr karikaturisták, szatirikus képzőművészek és reklámgrafikusok számára, melynek témája a háztartásokban keletkező csomagolási hulladék.
Csomagolni kell? Vagy nem?
Védelmet ad vagy sebezhetővé tesz a csomagolás?
A sok csomagolás több szemetet jelent?
Tudunk kevesebb csomagolóanyaggal élni?
Vagy belefulladunk a szép, praktikus, szükséges csomagolóanyagokba?
Többek között ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat közösen. A célunk, hogy a beérkező pályamunkák segítségével felhívhassuk a figyelmet a háztartásokban keletkező túlzott mennyiségű csomagolási hulladékkal és fogyasztói szokásainkkal kapcsolatos problémákra, következményekre, valamint mindennapos hulladékunk környezettudatos, felelős kezelésével kapcsolatos jó gyakorlatokra.
Beküldési határidő: 2024. április 3.
Pályázati kiírás és további részletek: https://stkh.hu/package-until-wreckage/
ugrás az oldal tetejére
Felhívás: demonstrátori feladatkör betöltése (2024/2025/1)
ugrás az oldal tetejére
A Soproni Egyetem Faipari Műszaki és Kreatívipari Kara pályázatot hirdet
demonstrátori feladatkör betöltésére
a 2024/2025-ös tanév I. félévére
A demonstrátor hallgatók a kar labor- és műhely struktúrájában szakmai támogató feladatot látnak el, illetve hallgatói munkák támogatást végzik.
Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik az adott területtel kapcsolatban kiemelkedő érdeklődéssel és tudással rendelkeznek és a tanulmányaik változatlan színvonalon való folytatása mellett tudják vállalni a demonstrátori feladatok ellátását is. A demonstrátorok a munkájukat a dékáni kabinetvezető támogatásával végzik, aki segíti a hallgatókat a szervezeti életben való eligazodásban és koordinálja a szakmai feladataikat.
A demonstrátorként dolgozó hallgatók egy igazi alkotóműhely tagjaivá válhatnak, sok segítséget kaphatnak szakmai ismereteik elmélyítéséhez.
A demonstrátorokkal kapcsolatos egyetemi szabályozást a Soproni Egyetem Hallgatói Követelményrendszerének VI. fejezete tartalmazza.
Demonstrátor az a hallgató lehet, aki
- nappali alap- vagy mesterképzésben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán a pályázattal érintett tanulmányi félévben, valamint a demonstrátori foglalkoztatás időtartama alatt,
- a pályázó nem áll fegyelmi, büntető eljárás alatt.
Demonstrátor foglalkoztatása:
Foglalkoztatás időtartama: 2024. szeptember 1. – 2024. december 31.
A demonstrátorok díjazása bruttó 50.000 Ft/hó.
A foglalkoztatás időkerete: heti 4 óra
A foglalkoztatás konkrét idősávjai: minden héten kedd 16.00-18.00 óra és szerda 16.00-18.00 óra
A demonstrátor foglalkoztatása megbízási szerződés keretében valósul meg.
A demonstrátor az alábbi laborokban/műhelyekben lát el szakmai támogató feladatokat:
- 3D nyomtató műhely
- Mechanikai vizsgálóműhely 1.
- Mechanikai vizsgálóműhely 2.
- Mikroszkópos vizsgálat műhely
- Lézeres megmunkáló műhely
A demonstrátori pályázat kötelező tartalmi elemei:
- Pályázati űrlap
- Önéletrajz, amelyben ki kell térni a pályázó eddigi szakmai eredményeire, nyelvtudására (pl. tanulmányi verseny, kutatási/tudományos tevékenység; korábbi demonstrátori tevékenység stb.),
- Motivációs levél, melyben a hallgató a megnevezi azt a labort/műhelyt, amelyben/amelyekben demonstrátori tevékenységet szeretne betölteni.
Pályázat benyújtása elektronikus formában:
- az email tárgya: Demonstrátori pályázat – 2024/2025. tanév I félév
- címzett: Szabó Csilla dékáni irodavezető, szabo.csilla@uni-sopron.hu
- a pályázat kötelező tartalmi elemeinek aláírt szkennelt változatait csatolni szükséges.
Pályázat benyújtási határidő:
2024. május 8.
Pályázat elbírálási folyamata:
- A dékán, a fogadó szervezeti egység vezetője véleményének figyelembevételével, bírálja el a beérkezett pályázatokat, valamint dönt arról, hogy mely pályázó hol teljesíti demonstrátori feladatait.
- A pályázókat a Dékáni Iroda legkésőbb május 15-ig emailben értesíti a pályázat eredményéről.
A pályázattal kapcsolatos kérdésekkel kérem, hogy Egresitsné Firtl Katalin dékáni kabinetvezetőt keressék: +36 99/518-732, firtl.katalin@uni-sopron.hu
ugrás az oldal tetejére
K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat 2024
ugrás az oldal tetejére
K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat
A program célja, hogy anyagi és szakmai támogatást nyújtson azoknak a leendő agrárszakembereknek, akik a mezőgazdaság és élelmiszeripar hosszútávon fenntartható fejlődését tartják szem előtt. Azoknak, akik az ágazat jelenlegi és jövőbeli kihívásaira keresnek új, innovatív megoldásokat. Idén ezért a fenntartható agráriumra fókuszálnak és az alábbi témákban várják a pályamunkákat:
- élelmiszer gazdaság, élelmiszer alapanyagok, innováció a feldolgozásban, tárolásban, kereskedelemben
- precíziós gazdálkodás alapjai, technológiai fejlesztések, adatbázisok, digitális térképek, szaktanácsadás; gazdasági-társadalmi hatások
- adatalapú döntéselemzés a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban
- mesterséges intelligencia használata a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban
- édesvízi akvakultúra fejlődési lehetőségei
- fenntartható méhészkedés, méztermelés fejlődési lehetőségei
- kockázatkezelési módszerek fejlesztése az agrárgazdaságban
- megoldási javaslatok az agrárium kihívásaira (aszály, energia és alapanyagárak drasztikus emelkedése stb.)
- költségoptimalizálási lehetőségek az intenzív növénytermesztésben és állattartásban
- egészségtudatos táplálkozást támogató élelmiszerek fejlesztése
- megfelelés a növekvő fenntarthatósági elvárásoknak (vízgazdálkodás és öntözés, hulladékgazdálkodás, kemizálás és energiafelhasználás csökkentése, termőföld védelme)
- versenyképesség és profitalbilitás javításának lehetőségei
- a hazai sertés ágazat jövője, növekedési lehetősége a növekvő EU fenntarthatósági elvárások és az átalakuló EU fogyasztási szokások fényében
- a hazai szarvasmarha ágazat jövője, növekedési lehetősége a növekvő EU fenntarthatósági elvárások és az átalakuló EU fogyasztási szokások fényében
Idén is három kategóriában – PhD, alap- és mesterképzés – lehet jelentkezni 2024. szeptember 27-ig.
K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat 2024:
A pályázati kiírás, adatlap és összegzés minta online, az alábbi linken is elérhető: https://www.kh.hu/csoport/fiatalok-oktatasa/fenntarthato-agrariumert-osztondijpalyazat
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat - 2024. tavasz
ugrás az oldal tetejére
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala kiemelt fontossággal kezeli, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a szellemitulajdon-védelmi kérdések jelenlétére a napi életben, és a szellemitulajdon-védelem szerepére a gazdasági folyamatokban. Ennek a munkának a részeként a hivatal évtizedes múltra visszatekintő pályázatot ír ki minden évben végzős felsőoktatási hallgatók részére.
Az Ujvári János diplomadíj-pályázat a választott diplomadolgozati témájukhoz kapcsolódva mutatja be a végzős hallgatóknak a szellemitulajdon-védelem szerepét és jelentőségét a mindennapi életben, és olyan tudáshoz juttatja a hallgatókat, amit a későbbiekben munkavállalóként, kutatóként vagy mérnökként is hasznosítani tudnak a saját vagy cégük által fejlesztett megoldások piaci oltalmának és menedzselésének során.
Határidők:
A pályázati szándék regisztrálásának határideje: 2024. május 5.
A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: 2024. július 31.
A pályázat tartalma
A pályázaton a végzős hallgató az általa készített diplomamunkával/szakdolgozattal tud nevezni, amelyben a választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait tárja fel legalább 10 oldal terjedelemben, illetve olyan diplomamunkával/szakdolgozattal, ami teljesen a szellemitulajdon-védelem valamely kiválasztott kérdésének van szentelve. A pályázatok értékelésnél a két fajta megközelítési mód egyforma elbírálás alá esik, a dolgozatok rangsorolásánál egyik megoldás választása sem jelent hátrányt.
A pályázat megírását az SZTNH szellemitulajdon-védelmi képzéssel és egyéni szakmai konzulens biztosításával támogatja, aki végigkíséri a hallgatót a dolgozat elkészítésén.
A pályázat versenyeztetésen alapul, a hallgatók négy kategóriában nyújthatnak be munkákat:
- szabadalom/használatiminta-oltalom,
- védjegy és formatervezésiminta-oltalom,
- szerzői jog,
- szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe.
A pályázati díj összege
A pályázatokat az SZTNH által kijelölt bizottság értékeli. Az öt meghirdetett kategória mindegyikében az első három helyezett kerül díjazásra az alábbiak szerint:
Első díj
|
250 000 Ft
|
Második díj
|
200 000 Ft
|
Harmadik díj
|
150 000 Ft
|
A pénzjutalomban nem részesülő hallgatók értékes ajándékot vehetnek át.
A pályázatot évente kétszer, az őszi és a tavaszi félévben végzős hallgatók részére írja ki az SZTNH. A díjátadó a két félév pályázóinak összevontan évente egyszer történik.
Pályázati kiírás: Felhívás a 2023/24. tanév tavaszi félévében végzős hallgatók részére
ugrás az oldal tetejére
K&H STEM pályázat
ugrás az oldal tetejére
K&H STEM pályázat
A K&H Csoport vezető pénzügyi intézetként felelősnek tekinti magát azért a társadalomért, amelyben működik, így kiemelt figyelmet fordít az oktatásra, valamint a kimagasló teljesítményt nyújtó fiatalok elismerésére és szakmai fejlődésének előmozdítására.
2024-ben ezért pályázatot hirdetünk a hazai IT képzésben tanuló hallgatók számára, hogy elismerjük azokat a fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. Az összesen közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget kínáló pályázatra összesen 8 témakörben lehet pályázni, alap- és mesterképzés kategóriákban:
- értékteremtő innováció
- alkalmazás- vagy folyamatoptimalizálás
- AI technológiák alkalmazása
- automatizáció
- Big data és adatelemzés
- felhőalapú megoldások
- IT biztonság
- Fintech megoldások nagyvállalati környezetben
A pályázatok benyújtásának határideje: 2024. október. 31. 16 óra
A K&H STEM technológiai pályázatán kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozatoddal hozzájárulhatsz az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálhatsz mások számára.
Mutasd meg, miben vagy igazán jó és tűnj ki a tehetségeddel!
Ki pályázhat?
A hazai IT képzésben tanuló hallgatók alap- és mesterképzés kategóriákban nyújthatják be pályázataikat.
Díjak
mesterképzés:
1. helyezett pályázat: 500.000 Ft.
2. helyezett pályázat: 400.000 Ft.
3. helyezett pályázat: 300.000 Ft.
alapképzés:
1. helyezett pályázat: 300.000 Ft.
2. helyezett pályázat: 250.000 Ft.
3. helyezett pályázat: 150.000 Ft.
Mit nyerhetsz még?
A pénzdíjazás mellett mindkét kategória nyertesei lehetőséget kaphatnak jelentkezni egy határozott idejű, féléves, fizetett projektmunkára, amelyben a K&H hazai és a KBC nemzetközi szakembereivel dolgozhatnak együtt.
Mi legyen a témád?
• értékteremtő innováció
• alkalmazás- vagy folyamatoptimalizálás
• AI technológiák alkalmazása
• automatizáció
• Big data és adatelemzés
• felhőalapú megoldások
• IT biztonság
• Fintech megoldások nagyvállalati környezetben
Pályázati határidő
A pályázatodat 2024. október 31-én 16 óráig tudod benyújtani.
További információ
Amennyiben nem találod a választ a kérdésedre a pályázati kiírásban, írj Antal Tündének a t.antal@well.hu címre.
ugrás az oldal tetejére
Public Art pályázat ferencvárosi közterekre
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Public Art pályázat ferencvárosi közterekre
Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzatának Kulturális, Oktatási, Egyházügyi és Nemzetiségi Bizottsága 2024. év Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzatának Kulturális, Oktatási, Egyházügyi és Nemzetiségi Bizottsága nyilvános pályázatot hirdet a kerület közterein történő Public Art művek megvalósítására.
A pályázat tárgya:
A pályázati kiírásban megjelölt helyszíneken Public Art művek megvalósítása Ferencváros területén a 2025. április 1. és 2025. május 31. közé eső időszakban.
A pályázat kiírója a pályázóktól a társadalmi nyilvánosság tereihez és azok problémáihoz kötődő, kötetlen műfajú, interaktív, az adott közösséget vagy a társadalom egészét érintő kérdéseket tematizáló műveket vár. A Public Art művek kíséreljenek meg a kortárs művészet eszközeinek segítségével közérdeklődésre igényt formáló kérdéseket felvetni, a nem művészet-orientált közönségréteget a művek által teremtett szituációk révén elgondolkodtatni. Törekedjenek a párbeszéd ösztönzésére, amelynek segítségével a helyi társadalom különböző szegmenseit véleményformálásra és együttgondolkodásra késztethetik.
Pályázat benyújtásának módja, határideje:
A pályázatokat 2024. szeptember 13. napján 12.00. óráig kell benyújtani a pályázat kiírójához
Pályázati kiírás, további részletek az alábbi linken:
https://www.ferencvaros.hu/palyazatok/2024-evi-public-art-palyazat/
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS: Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj a 2024/2025. tanévre
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj elnyerésére
a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán (továbbiakban FMK)
a 2024/2025. tanévre
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) 64. § (5) bekezdése, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet 24. §-a, az oktatásért felelős miniszter felhívása és a SOE SZMSZ III. kötet Hallgatói Követelményrendszer IX. fejezet Juttatási és térítési szabályzat 101. §-a alapján az alábbi utasítást adom ki.
- A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat – az egyetem által javasolt rangsor alapján – a felsőoktatásért felelős miniszter személyre szólóan adományozza a kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére – a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismeréseként, elért eredményük fenntartásának támogatására. Az ösztöndíj egy teljes tanévre, azaz 10 hónapra szól, összege az Nftv. 114/D § (1) bekezdés c) pontja alapján 40 000 Ft havonta.
- A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra az intézmény azon államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas, illetve költségtérítéses/önköltséges, teljes idejű (nappali) alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek. A pályázat benyújtására azon intézményben jogosultak a hallatók, amelyben a pályázás időszakában (a tanév második felében) hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek.
- A 2024/2025. tanévre elnyert nemzeti felsőoktatási ösztöndíj csak a 2024/2025. tanévben folyósítható, az Nftv. 85/C. § ab) alpontja szerint a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdésében meghatározott - alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben részt vevő - hallgató részére.
- Amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonya bármilyen okból megszűnik vagy szünetel, a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj nem folyósítható számára (a jogviszony megszűnését követően, ha a hallgató nem létesít a 2024/2025. tanévben a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdése szerinti jogviszonyt; illetve a hallgatói jogviszony szünetelésének időszakában).
- Abban az esetben, ha a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázott, de elutasított hallgató a fenti feltételek és az intézményi keretszám alapján érdemes az ösztöndíjra, de intézményi eljárási hiba folytán nem kapta meg azt, és e tény az intézményi jogorvoslati eljárás keretében megállapítható, a felsőoktatásért felelős miniszter – az intézmény hallgatói előirányzatának vagy saját bevételének terhére – jogosult ezen hallgató részére nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományozni a felsőoktatási intézmény javaslata alapján.
- A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgató nem zárható ki a tanulmányi ösztöndíj támogatásból.
- A pályázatokat a Szenátus által delegált jogkörében a Kari Tanács rangsorolja. A pályázatok elbírálásának rendjét és az értékelés szempontjait jelen pályázati felhívás 1. sz. melléklete tartalmazza. Az összesített intézményi rangsort a Szenátus hagyja jóvá.
- Pályázni a Neptunon keresztül lehet, a pályázati űrlap kitöltésével és a hozzá kapcsolódó igazolások másolatának leadásával. Az igazolásokat egyetlen PDF fájlban összefűzve kell a kérvényhez csatolni. A pályázati űrlapot a vizsgaidőszak befejeztével lehet leadni. Leadás előtt a tanulmányi ügyintézőt értesíteni kell, hogy a félévet zárja le, mert csak ebben az esetbe áll elő a félév tanulmányi átlaga. A pályázat űrlapot az Ügyintézés/Kérvények menüpont alatt az FMK_02 - Pályázat a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj elnyerésére címen lehet megtalálni.
- A pályázati adatlap aláírásával a pályázó hozzájárul, hogy személyes adatait a pályázati folyamat értékelésében és az eredmény feldolgozásában részt vevő személyek láthassák, valamint azok a rendeletekben meghatározott ideig és módon archiválásra kerüljenek.
- A pályázati űrlap benyújtásának időszaka: június 10. – 2024. július 4. 12.00 óra
- Az ösztöndíjban részesülők száma a Karon: 4 fő (5/2024. (V.15.) Rektori utasítás)
- A bírálat eredményéről a Dékáni Iroda emailben értesíti a pályázókat legkésőbb július 10-ig. A döntés ellen, annak közlésétől számítva 15 napon belül – eljárási hiba vélelmezése esetén - jogorvoslati kérelmet lehet benyújtani a Rektori Hivatalba az egyetem rektorának címezve.
ugrás az oldal tetejére
PÁLYÁZAT: REBIRTH OF WOOD - ÖKOLOGIKUS SZEMLÉLETŰ KONCEPCIÓTERVEK CLT-BŐL
ugrás az oldal tetejére
Nyílt tervpályázat a magyarországi építészképzésben résztvevő egyetemek hallgatói számára
A JAF Holz Magyarország elkötelezett támogatója a hazai építészeti képzésnek, valamint vállalatunk filozófiájának szerves része az optimális építészeti koncepció megtalálásának az elősegítése, illetve a faépítészet hazai népszerűsítése. Ennek megfelelően 2024 őszén egy mintegy 7.000.000 Ft összdíjazású "Építész Hallgatói Tervpályázatot” indítunk, amelyen 8 egyetem hallgatói vehetnek részt.
A tervpályázat célja, hogy a hallgatók már az egyetemi tanulmányaik során megismerkedjenek a CLT építéstechnikában rejlő lehetőségekkel és egy valóban fenntartható, ökologikus építészeti móddal.
Mindemellett fontos, hogy az alapfunkció megoldásán túl gazdag formálási, funkcionális, grafikai, anyaghasználati kísérlet lehetőségét is hordozza, valamint innovatív megoldásokat keres és integrál, a jövőbe mutató lehetséges utakat jelöl ki a fenntartható családi ház témakörében.
A tervpályázat kiírója és lebonyolítója:
JAF Holz Ungarn Kft.
FONTOS HATÁRIDŐK:
Regisztrációs határidő: 2025. január 31.
Pályaművek benyújtásának határideje: 2025. február 7.
A tervpályázat tárgya, a részvétel feltételei, REGISZTRÁCIÓ a pályázatra és minden további fontos információ megtalálható az alábbi linken:
https://www.jafholz.hu/epiteszhallgatoi-tervpalyazat
ugrás az oldal tetejére
Ujvári János diplomadíj-pályázat - 2024/2025 őszi félév
ugrás az oldal tetejére
Az Ujvári János diplomadíj-pályázat célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.
A pályamű írása közben a hallgatók megismerhetik a szellemitulajdon-védelem elméleti alapjait, és betekintést kaphatnak eszközrendszerének gazdasági és jogi jelentőségébe gyakorlati oldalról is. A hallgatók a pályázaton való részvétellel olyan tudáshoz jutnak, amit a későbbiekben a munkaerőpiacon kutatóként, mérnökként vagy bármilyen más hivatás keretében is hasznosítani tudnak.
Határidők:
A pályázati szándék regisztrálásának határideje: 2024. december 2.
A diplomadíj-pályázat elkészítésének határideje: 2025. március 21.
Pályázati kiírás: Felhívás a 2024/25 tanév őszi félévében végzős hallgatók részére
ugrás az oldal tetejére
Pályázati felhívás: Esterházy Art Award 2025
ugrás az oldal tetejére
Esterházy Art Award Magyarország
Ismét lehet jelentkezni az Esterházy Art Awardra. A kiállítással egybekötött díjátadó 2025. június 5-én lesz Budapesten, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumban. A pályázat kiírója az Esterházy Privatstiftung.
Pályázni online úton, 2025. január 31-ig lehetséges. A beérkezett pályázatokból a nemzetközi zsűri előreláthatóan 20 pályázót jelöl a díjra, akiknek 2025. június 5-től 2025. augusztus 31-ig kiállítása nyílik a Ludwig Múzeum –Kortárs Művészeti Múzeumban.
Részletes információk a 2025-ös pályázati kiírással kapcsolatosan
Az Esterházy Art Award odaítélésével a hercegi háznak a kortárs képzőművészet területén gyakorolt mecénási tradíciója folytatódik. Emellett közép-európai történelmének köszönhetően az Esterházy Privatstiftung kötelességének tekinti, hogy kulturális összekötő szerepet töltsön be Kelet és Nyugat, múlt és jelen között. Ennek megfelelően az Esterházy Art Award célja a nemzetközi párbeszéd támogatása.
A 2009-ben megalapított és nyertesenként 5.000 euróval járó, a fiatal kortárs képzőművészetet népszerűsítő díjat kétévente, minimum kettő, maximum három 45 év alatti magyar képzőművésznek ítéli oda a független, nemzetközi szakmai zsűri. A pályázaton festészettel és festészettel határos technikákkal, valamint ezekkel a technikákkal operáló térinstallációkkal lehet indulni.
A kiállításra rendelkezésre álló múzeumi terek lehetővé teszik a nagyobb méretű, illetve installációs művek befogadását is, ezeknek a pályaműveknek a benyújtásánál az első körben terveket, illetve vázlatokat is elfogadnak.
A kiírást ezen a linken lehet elérni, pályázni pedig ezen a linken lehet 2025. január 31-ig: https://www.esterhazy-now.at/hu/login
Amennyiben valaki már korábban pályázott, a korábbi felhasználónévvel és jelszóval beléphet a pályázati felületre.
A beküldött pályázatokból a független nemzetközi szakmai zsűri előreláthatóan 20 pályázót jelöl a díjra.
Short List 2025 – Esterházy Art Award Magyarország címmel 2025. június 5-től a zsűri által beválasztott pályaművekből kiállítás nyílik a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumban.
Határidők:
2025. január 31. – pályázatok online leadásának határideje
2025. február 26. – Short List 2025, az első forduló eredményének kihirdetése
2025. május 21-től – az eredeti pályaművek leadása
2025. június 5. – díjátadó ünnepség és kiállításmegnyitó
2025. június 5. – 2025. augusztus 31. – kiállítás a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumban
2025. szeptember 1-3. – pályaművek elszállítása
ugrás az oldal tetejére
Pannónia Ösztöndíjprogram hallgatóknak
ugrás az oldal tetejére
Pályázati felhívás hallgatók külföldi tanulmányi és gyakorlati mobilitásának megvalósítására a 2024/2025-ös tanévben
A Soproni Egyetem pályázatot hirdet tanulmányi, gyakorlati és kutatási célú mobilitások megvalósításra a Pannónia Ösztöndíjprogram keretében, a 2024/2025 tanév őszi és tavaszi félévére vonatkozóan.
A Pannónia programról
A Pannónia Ösztöndíjprogram számos lehetőséget kínál a hallgatók számára külföldi tanulmányok folytatására, szakmai tapasztalatszerzésre és kutatásra a világ szinte bármely országában alapképzéstől a doktori tanulmányokig.
A pályázatokat a kari koordinátorok felé szükséges benyújtani. Az elbírálásról a felelős kari bizottság dönt a benyújtástól számított egy hónapon belül.
További információ:
https://pannoniaosztondij.hu/egyeni_palyazatok_hallgatoknak_a_pannonia_osztondijprogramban
1. A pályázat célja
A pályázat célja, hogy lehetővé tegye tanulmányi, szakmai gyakorlati, nyelvi és kulturális tapasztalatok megszerzését egy külföldi partner intézményben. A tanulmányi célú mobilitásnak elő kell segítenie a hallgató tanulmányi előmenetelét és személyes képességeinek fejlesztését.
2. A pályázásra jogosultak köre
A Soproni Egyetem beiratkozott hallgatói (alap-, mester-, osztatlan, doktori és felsőfokú szakképzés, nappali és levelező képzés), akik aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Doktorjelölt státuszú egyének nem pályázhatnak. A Stipendium Hungaricum ösztöndíjban részesülő hallgatók a tanulmányaik ideje alatt nem vehetnek részt hosszútávú mobilitásban.
3. Támogatható tevékenységek
Jelen pályázati felhívásban támogatható tevékenységek:
- felsőoktatási hallgatók (alap, mester, osztatlan, doktori szinten) egy vagy két féléves (2-12 hónapos), kreditszerzésre irányuló hosszú távú tanulmányi célú mobilitása (részképzés) egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
- felsőoktatási hallgatók (mester, osztatlan, doktori szinten) (2-3 hónapos), hosszú távú kutatási célú mobilitása egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
- felsőoktatási hallgatók (alap, mester, osztatlan, doktori szinten) (2-12 hónapos), hosszú távú szakmai gyakorlati célú mobilitása egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
- felsőoktatási hallgatók (alap, mester, osztatlan, doktori szinten) (2-12 hónapos), hosszú távú diploma utáni szakmai gyakorlati célúmobilitása egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
- felsőoktatási hallgatók (alap, mester, osztatlan, doktori szinten) (2-30 napos), kreditszerzésre irányuló rövid távú tanulmányi célú mobilitása (részképzés) egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
- felsőoktatási hallgatók (mester, osztatlan, doktori szinten) (2-30 napos), rövid távú kutatási célú mobilitása egy külföldi partnerintézményben intézményközi megállapodás alapján,
A mobilitást 2024. augusztus 1. és 2025. augusztus 31. között kell megvalósítani.
4. A programban részt vevő országok
I. országcsoport
Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Írország, Izland, Liechtenstein, Luxemburg, Németország, Norvégia, Svédország, Svájc, Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Hongkong, Japán, Dél-Korea, Makaó, Szingapúr, Tajvan, Andorra, Izrael, Monaco
II. országcsoport
Bosznia-Hercegovina, Koszovó, Montenegró, Bulgária, Csehország, Észtország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Ciprus, Lettország, Litvánia, Málta, Lengyelország, Portugália, Románia, Szlovénia, Szlovákia, Észak-Macedónia, Szerbia, Örményország, Georgia, Moldova, Szíria, Banglades, Bhután, Kambodzsa, Kína, Laosz, Maldív-szigetek, Mianmar, Nepál, Pakisztán, Srí Lanka, Afganisztán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Üzbegisztán, Irak, Jemen, Oroszország, Ukrajna
III. országcsoport
Albánia, Azerbajdzsán, Bahrein, Brunei, Egyesült Arab Emírségek, Fülöp-szigetek, India, Indonézia, Irán, Jordánia, Katar, Kazahsztán, Libanon, Mongólia, Malajzia, Omán, Szaúd-Arábia, Thaiföld, Törökország, Vietnám, Kolumbia, Mexikó, Algéria, Angola, DélAfrika, Egyiptom, Líbia, Marokkó, Namíbia, Nigéria, Tunézia, Argentína, Brazília, Chile, Peru
5. Pályázati feltételek
Általános részvételi feltételek
- A hallgató a Soproni Egyetem aktív hallgató jogviszonnyal rendelkező hallgatója, nappali vagy levelező tagozaton.
- A hallgató magyar állampolgár, vagy érvényes tartózkodási engedéllyel rendelkezik a pályázat és a kiutazás időtartamára is.
- Az ösztöndíjas mobilitás célpontja azok közül a partnerintézmények közül választható, amelyekkel a Soproni Egyetem megfelelő kétoldalú intézményközi szerződéssel rendelkezik. Amennyiben ettől eltérő helyre szeretne pályázni a hallgató, kezdeményezhet szerződéskötési folyamatot. (A kari koordinátorát keresse fel.)
- A hallgató az intézményi elbíráláson megfelelt.
- A hallgató birtokában van a szükséges nyelvtudásnak (partneregyetemen végzendő tanulmányok nyelve) és ezt a pályázat elbírálásakor hitelt érdemlő módon igazolni tudja.
- Egy képzési ciklusban maximum 12 hónap az összesített mobilitási időtartam. Az osztatlan képzés két ciklust fed le, így osztatlan képzés esetén a maximális összesített mobilitási időtartam 24 hónap lehet.
- A külföldi tanulmányok megkezdése előtt írásbeli támogatási szerződésmegkötése szüksé A mobilitás alatt végzett tevékenységnek illeszkednie kell a hallgató képzési tervébe.
- A tanulmányi időszak végén a külföldi fogadóintézménynek igazolást kell kiadnia az elvégzett tanulmányi programról és eredményekről.
- A küldő intézmény kötelessége a mobilitási szerződésben vállalt, teljesített és igazolt tevékenységek teljes elfogadása.
- A hallgatók a külföldön töltött időszak folyamán is az anyaintézményük beiratkozott, teljes jogú hallgatói, jogosultak a nekik járó tanulmányi ösztöndíjra, szociális juttatásokra vagy egyéb hitel folyósítására, ugyanakkor az anyaintézményben kell tandíj-, és egyéb fizetési kötelezettségüknek is eleget tenni. A fogadó intézményben tandíjmentességet élveznek, és megilletik őket mindazon jogok, melyek a fogadó intézmény valamennyi beiratkozott hallgatóját megilletik.
- A hallgatónak a mobilitás befejezéséig aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie a küldő intézményben. Ez alól a diploma utáni szakmai gyakorlat képez kivételt, ekkor a pályázat beadásakor szükséges aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezni a pályázónak.
6. A pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok
- Benyújtott jelentkezés: március 20-tól lehet.
- Kreditigazolás a képzés során eddig teljesített félévekről (legalább 1 félév). Mester és doktori képzés esetében, ha még nem rendelkezik a pályázó lezárt félévvel, akkor a megelőző alap- illetve mesterképzés utolsó félévéről szóló igazolás is benyújtható. Az igazolásnak tartalmaznia kell a teljesített tantárgyakat, valamint az ösztöndíj indexet.
- Legalább B2 szintű nyelvtudás igazolása (nyelvvizsga-bizonyítvány a tanulmányok nyelvének ismeretéről, vagy a nyelvi lektorátus igazolása a nyelvtudásról);
- Fényképes szakmai önéletrajz magyarulEuropass formátumban;
- Motivációs levél, amely tartalmazza a jelentkező céljait, az elvégzendő tanulmányokat, illetve azt is, hogy melyik egyetemre nyújtja be a jelölt a pályázatát;
- Tudományos/TDK munka igazolása (nem kötelező);
- Hallgatói közéleti tevékenység igazolása (nem kötelező);
Fontos! A karok és tanszékek a pályázók számára további megkötésekkel élhetnek. Az egyes karokra, intézetekre vonatkozó speciális követelményekről tájékozódjon a pályázat benyújtás előtt!
7. A hallgatói tanulmányi célú mobilitás keretében történő kiutazás feltételei:
- A megfelelő kari bizottság pozitív döntése a pályázatról, valamint intézményi szintű pozitív elbírálás. A kiutazás félévére vonatkozó aktív hallgatói jogviszonyt igazoló dokumentum.
- A megpályázott külföldi intézmény fogadókészsége.
- A külföldi tanulmányok megkezdése előtt mobilitási szerződés megkötése szükséges. A mindhárom fél által (hallgató, küldő egyetem, fogadó egyetem) aláírt mobilitási szerződéstartalmazza a partneregyetemen végzendő kurzusok és a Soproni Egyetemen ekvivalensként elfogadásra kerülő kurzusok listáját, és a hozzájuk rendelt kreditértékeket.
- Európai Uniós egészségbiztosítási kártya, vagy a fogadó országban érvényes egészség- és balestbiztosítás. Illetve a kötelező oltások megléte
- Amennyiben az adott országban szükséges, a hallgatók számára kiállított érvényes tanulói vízum.
8. A hallgatói gyakorlati célú mobilitás keretében történő kiutazás feltételei:
- A megfelelő kari bizottság pozitív döntése a pályázatról, valamint intézményi szintű pozitív elbírálás. A kiutazás félévére vonatkozó aktív hallgatói jogviszonyt igazoló dokumentum.
- A megpályázott külföldi intézmény fogadókészsége.
- A külföldi tanulmányok megkezdése előtt mobilitási szerződés megkötése szükséges. A mindhárom fél által (hallgató, küldő egyetem, fogadó egyetem) aláírt mobilitási szerződéstartalmazza a partneregyetemen végzendő gyakorlati tevékenység leírását.
- Európai Uniós egészségbiztosítási kártya, vagy a fogadó országban érvényes egészség- és balestbiztosítás. Illetve a kötelező oltások megléte
- Amennyiben az adott országban szükséges, a hallgatók számára kiállított érvényes tanulói vízum.
9. A hallgatói kutatói célú mobilitás keretében történő kiutazás feltételei:
- A megfelelő kari bizottság pozitív döntése a pályázatról, valamint intézményi szintű pozitív elbírálás. A kiutazás félévére vonatkozó aktív hallgatói jogviszonyt igazoló dokumentum.
- A megpályázott külföldi intézmény fogadókészsége.
- A külföldi tanulmányok megkezdése előtt mobilitási szerződés megkötése szükséges. A mindhárom fél által (hallgató, küldő egyetem, fogadó egyetem) aláírt mobilitási szerződéstartalmazza a partneregyetemen végzendő kutatási tevékenység leírását és a küldőintézmény kutatásért felelős témavezető adatait.
- Európai Uniós egészségbiztosítási kártya, vagy a fogadó országban érvényes egészség- és balestbiztosítás. Illetve a kötelező oltások megléte
- Amennyiben az adott országban szükséges, a hallgatók számára kiállított érvényes tanulói vízum.
10. A támogatás mértéke
Felhívjuk a pályázó hallgatók figyelmét, hogy az ösztöndíj nem feltétlenül fedezi a kint tartózkodás során felmerülő összes költséget, azt más forrásokból kiegészíteni szükséges lehet.
A kevesebb lehetőséggel rendelkező hallgatók havonta 100.000 Ft kiegészítő összegre jogosultak a Pannónia Ösztöndíjprogram támogatás keretében nyújtott egyéni támogatás mellett. Az esélyegyenlőségi támogatásra külön pályázatot kell benyújtani, amely később kerül kiírásra.
11. Határidők
A tanulmányi célú mobilitási pályázat benyújtási határideje: 2024. 06. 31.
A tanulmányi célú mobilitási pályázat elbírálásának határideje: 2024. 07. 30.
Szakmai gyakorlati és kutatási mobilitásra a pályázás folyamatos. Kérjük a kari koordinátorával egyeztessen.
ugrás az oldal tetejére
Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program - Kooperatív Doktori Program pályázati lehetőség
ugrás az oldal tetejére
A Soproni Egyetem meghirdeti az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program-Kooperatív Doktori Program pályázati lehetőséget 2025.02.01-től kezdődő ösztöndíjas időszakkal:
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján, a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet alapján támogatást biztosít a Soproni Egyetem számára a 2024/2025-ös tanévre a Kooperatív Doktori Program (EKÖP-KDP) kialakítására és működtetésére.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2025.01.10
A pályázati kiírás, valamint a pályázati dokumentumok letölthetők az alábbi oldalról:
https://www.uni-sopron.hu/ekop
ugrás az oldal tetejére
Tartalomjegyzék
Fel
Következő