Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|5|hu_HU|Hallgatóknak|TDK-MDK
Tartalmi elemek

Kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia - 2021. december 9.

ugrás az oldal tetejére

Kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia

2021. december 9.

IMG_2405.jpg

 

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar 2021. december 9-én rendezte meg Kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáját.

A konferenciát Prof. Dr. Magoss Endre dékán nyitotta meg 9:00-kor a P-épület nagyelőadójában. A rendezvény két szekcióban zajlott, a művészeti és műszaki szekcióban.

 

Műszaki szekció

 

A műszaki szekcióban 8 előadás hangzott el, melyeken 9 hallgató mutatta be kutatásait. A bemutatott pályaművek magas színvonalát jelzi, hogy a zsűri rendhagyó módon három, megosztott első helyezést ítélt oda. A három dobogós helyezésen felül két pályamű részesült különdíjban. A helyezettek díjazását a Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítvány kezelésében lévő Molnár Sándor Emlékalap biztosította.

A műszaki szekció zsűrije a bemutatott művek közül hatot talált alkalmasnak a 2023-as Országos Tudományos Diákköri Konferenciára.

 

A műszaki szekció zsűrije:

Prof. Dr. Bejó László, elnök

Prof. Dr. Divós Ferenc, zsűritag

Dr. Borza Sándor, zsűritag

Dr. Börcsök Zoltán, zsűritag

Kancsal Mátyás Péter, zsűritag (HÖK)

 

Műszaki szekció eredményei:

 

IMG_2410_crop.jpg

I. helyezett (megosztott): 

Kovács Luca faipari mérnök mesterszak

Téma: Pannónia nyár rétegelt-ragasztott faanyagok védőszerfelvételi vizsgálatai

Témav.: Dr. Horváth Norbert

 

I. helyezett (megosztott): 

Szőke Fanni faipari mérnök alapszak

Téma: A Kecske-hegyi kilátó szilárdsági vizsgálata

Témav.: Dr. Kánnár Antal

 

I. helyezett (megosztott): 

Bálint Levente – Bánfi-Nagy Ádám faipari mérnök alapszak

Téma: Harka, Pantzer Gertrud Általános Iskola födémgerendáinak roncsolásmentes vizsgálata

Témav.: Dr. Andor Krisztián

 

Különdíj:

Takács Dávid faipari mérnök mesterszak

Téma: Transzparens biokompozit előállítása

Témav.: Dr. Bak Miklós

 

Különdíj:

Sajtos Dániel faipari mérnök alapszak

Téma: Paulownia tomentosa (Robust4) faanyag jellemzőinek meghatározása

Témav.: Dr. Komán Szabolcs

IMG_2433.jpg

 

OTDK-ra továbbjutott még:

Schantl István faipari mérnök mesterszak

Téma: Új típusú védőszerrel kezelt faanyag égéshőjének és hamutartalmának vizsgálata

Témav.: Dr. Komán Szabolcs, Dr. Bak Miklós

 

További nevezettek:

 

Szmorad Gergely faipari mérnök alapszak

Téma: Invazív fafajok (Fraxinus pennsylvanica, Acer negundo) hőkezelt faanyagának jellemzői

Témav.: Dr. Komán Szabolcs, Dr. Bak Miklós

 

Kruppa Márton István aipari mérnök alapszak

Téma: Ragasztott magyar hibrid smaragdfa minták nyírószilárdságának és vízállóságának vizsgálata vizes diszperziós ragasztóval

Témav.: Dr. Csiha Csilla

 


Művészeti szekció

 

A művészeti szekcióban négy pályaművet mutattak be a hallgatók. Különdíjat nem adott ki a zsűri, mind a négy pályázót érdemesnek tartja a 2023-as Országos Művészeti Diákköri Konferenciára való továbbjutásra.

 

IMG_2464_20211209_02.jpg

A művészeti szekció zsűrije:

Dr. Lenkei Balázs, elnök

Dr. Nagy Máté, zsűritag

Nádas Gergely János, zsűritag

 

Művészeti szekció eredményei:

 

I. helyezett: 

Proksza Lili Formatervezés alapszak

Téma: Tulipános Urna

Témav.: Polyák János, egyetemi docens; Üveges Péter József, művésztanár

 

II. helyezett: 

Pető Henrietta Formatervező Művész mesterszak

Téma: Sakk kreatív

Témav.: Polyák János, egyetemi docens; Üveges Péter József, művésztanár

 

IMG_2457.jpg

III. helyezett: 

Horváth Zsófia Formatervező Művész mesterszak

Téma: Beton sakkészlet

Témav.: Polyák János, egyetemi docens; Üveges Péter József, művésztanár

 

OTDK-ra továbbjutott még:

Varga Cintia Építőművész mesterszak

Téma: Élőfal a városban – Zöldhomlokzat tervezése zártsorú beépítésű lakóövezetben

Témav.: Botzheim Bálint egyetemi tanársegéd

 

 

A konferencia zárásaként a zsűrielnökök adták át az elismerő okleveleket a díjazottaknak.

 

Ezúton is szeretnénk megköszönni a hallgatók és témavezetőik kitartó munkáját, továbbá a különdíjak felajánlóinak a segítségét! Bízunk benne, hogy hallgatóink tovább gondozzák témájukat, s az ő munkájukat, eredményeiket látva mások is kedvet kapnak a tudományos diákköri tevékenységhez. Reméljük, hogy legközelebb a mostaninál is sokfélébb témával, még több hallgatóval találkozhatunk.

 

A konferenciáról képek megtekinthetők az alábbi albumban >>>

ugrás az oldal tetejére

35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia - Eredmények

ugrás az oldal tetejére

35_OTDK_001_crop_v2.jpg

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács körültekintő egyeztetések és alapos mérlegelés után úgy döntött, hogy a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) online kerül megrendezésre 2021 tavaszán. A különböző tudományos szekciók lebonyolítását más-más egyetem végezte áprilisban.

A Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar hallgatói a Műszaki Tudományi Szekció és a Művészet és művészettudományi Szekció online eseményein képviselték egyetemünket, mindkét online konferencián kiválóan szerepeltek és díjazásokban is részesültek.

 

Műszaki Tudományi Szekció

A Műszaki Tudományi Szekció eseményét április 22-23. között rendezte a győri Széchenyi István Egyetem. A diákokat a szakterületek szerint külön Tagozati csoportokba osztották be. A Soproni Egyetem Simonyi Károly Karát Kárpáti Rafael, Horváth Fruzsina és Szauer Miklós, Takács Dávid, valamint Juhász Krisztián Ákos hallgatók képviselték a Faipari és könnyűipari technológiák tagozatban.

A Faipari és könnyűipari technológiák tagozatban az online esemény során a megmérettetésen a hallgatók alapos munkájuknak és felkészítő tanáraik támogatásának köszönhetően egy II. helyezéssel és egy különdíjjal zárták eredményesen a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát.

 

Kárpáti Rafael: Nemesnyárak hamutartalmának és fűtőértékének változékonysága című munkájával II. helyezést ért el Faipari és könnyűipari technológiák tagozatban. Felkészítő tanára dr. Komán Szabolcs.

 

Juhász Krisztián Ákos: Rostirányban tömörített faanyag alakváltozása hosszú idejű, folyamatos terhelés mellett elnevezésű munkája pedig különdíjban részesült. Felkészítő tanárai: Báder Mátyás és Prof. Dr. Németh Róbert.

OTDK_Muszaki_collage_01.jpg 

Művészet és művészettudományi Szekció

A konferencia Művészet és művészettudományi Szekció eseménye április 8-10. között került megvalósításra. A rendezvény szervezője a Budapesti Metropolitan Egyetem, társszervezők az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Képzőművészeti Egyetem voltak.

A rendezvény célja, hogy a felsőoktatásban tanuló hallgatók önálló, magas színvonalú művészeti alkotásaikat, előadó-művészeti tevékenységeiket és művészetelméleti kutatási eredményeiket bemutassák és egymással megmérettessék. Az eseményen a Soproni Egyetem Simonyi Károly Karát 13 hallgatónk képviselte.

BechtoldFulop-Cseppkave_collage_03.jpg 

A megmérettetésen Bechtold Fülöp, az SKK-AMI formatervezés szakon végzett hallgatója, II. helyezést ért el DESIGN 2. kategóriában Cseppkávé készülék munkájával. (Felkészítő tanár: Máthé Katalin PhD)

Bechtold Fülöp így beszél az általa tervezett Cseppkávé készülékről:

"A Cseppkávé egy új szó, melyet a hidegen csepegtetett kávé, másnéven cold drip coffee helyettesítésére alkottam meg. Az egyszerűbb szót könnyebb megjegyezni, jobban szerethető. Az eszköz esetében ugyanez a szempont vezérelt.

A Cseppkávé készülék egy háromrészes kávékészítő eszköz. Segítségével tökéletes cold drip coffee készíthető, de filterkávéhoz is ideális. A hagyomány és az újszerűség ötvözése egy professzionális tárgyban, mely otthon és a kávéházakban is tökéletesen helytáll."

 

 

Lapi_manok.jpgAz OTDK konferencián Salgó-Nemes Rebeka, az SKK-AMI harmadéves formatervezés szakos hallgatója, különdíjban részesült CRAFT kategóriában Lápi manók (bábfigurák) alkotásával, mely a 2019-ben tartott kari MDK-n első helyezést ért el. (Felkészítő tanár: Nagy Máté)

Salgó-Nemes Rebeka egy bábszínház felkérésére készített két “lápi manót“, egy mese főszereplőit. A bábok nemcsak esztétikai szempontból képviselnek magas színvonalat, hanem technikájukat tekintve is; végtagjaik tökéletesen alkalmazkodnak az egykezes mozgatáshoz, mozdulataik természetesnek hatnak sőt, a párocska egymás kezét is megfogja mágnesek segítségével.

A bábok már több alkalommal felléptek a gyerekközönség nagy örömére. Rebeka úgy nyilatkozott, hogy ez számára “szerelemprojekt”, és a későbbiekben is szeretne ezen a területen alkotni.

 

Gratulálunk hallgatóinknak az elért eredményekhez!

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK a 2020/2021. tanévben

ugrás az oldal tetejére

Tudományos Diákköri és Művészeti Konferencia

 

2020. december 10-én került megrendezésre a Soproni Egyetem, Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciája. A Konferenciát rendhagyó módon, a pandémiás vészhelyzet miatt, távoktatásban, a Microsoft Teams-ben rendezték, azaz a hallgatók otthonról jelentkeztek be. A rendezvény két szekcióban zajlott, a művészeti szekcióban összesen 13 hallgató nevezett be különböző témában. A műszaki szekcióban jóval szerényebb volt az versenyen indulók létszáma, mindösszesen öt hallgató vett részt a megmérettetésen.

 

A művészeti szekcióban különböző témakörök ihlették meg a hallgatókat. A teljesség igénye nélkül, mint pl. a gyógyító építészet szegregációban élők számára, vagy az innovatív településfejlesztés, vagy a gyerekeknek szóló logikai játék és a zenei szerkesztési eszközök, egy grafikai munkában. És hogy kik is a szekció győztesei:

 

1. helyezett

Bartók Mária Hedvig, Zenei szerkesztési eszközök Szíj Kamilla grafikus munkáiban

Konzulens: Botzheim Bálint

Zsigmond Anita Mária, "SZÚ" - logikai játék

Konzulens: Üveges Péter

 

2. helyezett

Torma Mária, Intuíció és Ráció az építészetben - Tervezési módszertanok összehasonlítása

Konzulens: Botzheim Bálint

Veres Gusztáv Bendegúz, Wood Pack hátizsák

Konzulens: Botzheim Bálint

 

3. helyezett

Pető Henrietta, Smink paletta

Konzulens: Polyák János

Szabó Alíz, Kis tárolóbútor gyerekeknek

Konzulens: Polyák János

 

 

A műszaki területen a hallgatók különböző témákat érintettek kutató munkájukkal, úgy mint a faanyagok tömörítése és a bio-kompozitokat. A TDK szekcióban végül a kategória győztesei a következők lettek:

 

1. helyezett

Horváth Fruzsina, Szauer Miklós, Faanyag rostirányú tömörítése és fixálása a gombabontási gyakorlatokat megelőzően

Konzulens: Báder Mátyás, Dr. Bak Miklós, Prof Dr. Németh Róbert

 

2. helyezett

Juhász Krisztián Ákos, Rostirányban tömörített faanyag alakváltozása hosszú idejű, folyamatos terhelés mellett

Konzulens: Báder Mátyás

 

3. helyezett

Kárpáti Rafael, Nemesnyárak hamutartalmának és fűtőértékének változékonysága

Konzulens: Dr. Komán Szabolcs

Takács Dávid, Traszparens bio-kompozit előállítása, PLA felhasználásával

Konzulens: Dr. Bak Miklós

 

A verseny mindkét szekcióban jó hangulatban zajlott. A hallgatók tanúbizonyságot tettek felkészültségükről és a kutatási területük, valamint szakterületük hozzáértéséről.

 

Gratulálunk a gyözteseknek!

 

A Simonyi Károly Kar hallgatóinak részvételét a Kari Tudományos Diákköri Konferencián az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című pályázat NTP-HHTDK-19 számon nyilvántartott támogatásával valósult meg. 

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK a 2019/2020. tanévben

ugrás az oldal tetejére

Tudományos Diákköri és Művészeti Konferencia

20191205_TDK_01.jpg

 

A Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar hagyományosan 2019-ben is megrendezte a Simonyi Napot, melynek keretében december 5-én tartották meg a kar Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáját (TDK/MDK), ahol a hallgatók bemutathatták tudományos, ill. művészeti tevékenységüket, munkásságukat.

 

 

Tudományos Diákkonferencia (TDK) eredményei:

 

I. helyezett:

Hodgyai Zsolt: Szigetelőanyag készítése cseppfolyósított faanyagból
Konzulens: Dr. Pásztory Zoltán

 

II. helyezett:

Ráncsik Mihály: Telefonfülke születik
Konzulens: Dr. Horváth Péter György, Árkossy Tamás

20191205_TDK_02.jpg

 

III. helyezett:

Prajcer Máté: Faanyagok hődiffúziós tényezőjének meghatározása
Konzulens: Dr. Komán Szabolcs, Dr. Borza Sándor

 

Különdíjas:

Novák Dominik: Tejsavas faanyagmodifikáció
Konzulens: Dr. Bak Miklós

 

 

Művészeti Diákköri Konferencia (MDK) eredményei:

 

1. helyezés:

Salgó-Nemes Rebeka: Lápi manók, bábfigurák (témavezető: Nagy Máté)

Lapi_manok.jpg

 

2. helyezés:

Cseszkó Hanna: Tükör, installáció (témavezető: Nagy Máté)

 

3. helyezés:

Csepregi Dóra: Babérligetkönyv, plakát (témavezető: Nagy Róbert)

 

Helyezés nélküli továbbjutó:

Bechtold Fülöp: Cseppkávé, termékterv (témavezető: Máthé Katalin)

 

A konferencián részt vett még:

Bogdán Kinga: Torzó, kisplasztika (témavezető: Nagy Máté)

 

A zsűri tagjai:

Lenkei Balázs (intézetigazgató)

Bodnár János (formatervező)

Kedves Emerencia (HÖK alelnök)

Nagy Máté (egyetemi tanársegéd)

 

 

A Simonyi Károly Kar hallgatóinak részvételét a Kari Tudományos Diákköri Konferencián az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című pályázat NTP-HHTDK-19 számon nyilvántartott támogatásával valósult meg.

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK - OTDK - OMDK a 2018/2019. tanévben

ugrás az oldal tetejére

 

Tudományos Diákköri és Művészeti Konferencia

 

2018-ban a Simonyi Károly Kar TDK, ill. MDK konferenciáján mérették meg magukat hallgatóink, ki milyen kutatási területen jeleskedik, milyen kimagasló eredményeket értek el. A megmérettetésre 2018. december 3-án került sor a Ligneum Látogató Központban, amely rendezvény döntött arról, hogy az országos TDK és MDK Konferencián kik képviselik a Simonyi Károly Kart.

A TDK műszaki szekciójában 13 előadásra került sor, az MDK Konferenciáján pedig hat előadás került bemutatásra.

A TDK műszaki szekciójának nyertesei:

I. helyezett
Csák Vincze, Fejlesztőeszköz tervezése
Konzulens: Dr. Elek László

II. helyezett
Hodgyai Zsolt, Nagy teherbírású hőszigetelő lap
Konzulens: Dr. Pásztory Zoltán

III. helyezett
Rankl Dániel, Kőris ollós csapos kötések húzószilárdságának változása különböző illesztési szorosságok esetén
Konzulens: Dr. Elek László és Prof. Dr. Kovács Zsolt

Különdíjas:
Pintér László Tamás, Nagy mennyiségű/Big Data adatok feldolgozásának online, automatizált előkészítése és hiánypótlási lehetőségeinek vizsgálata
Konzulens: Prof. Dr. Jereb László és Dr. Pödör Zoltán

 

A nyerteseken kívül kimagasló munkájukért és színvonalasan bemutatott előadásaik jutalmaként a Simonyi Károly Kart az OTDK a további hallgatók is képviselhették:

Kovács András, Speciális faanyag-kezelő berendezés műszerezésének és vezérlésének fejlesztése
Konzulens: Dr. Komán Szabolcs és Ábrahám József

Nagy Levente, Ültetvényes Pannónia nyár faminták laboratóriumi vizsgálata különös tekintettel a gombaállóságra
Konzulens: Dr. Horváth Norbert

Katona Bence György, Hárs faanyag paraffinos emulziókkal való telíthetősége
Konzulens: Dr. Komán Szabolcs és Ábrahám József

 

A Művészeti Diákköri Konferencia nyertesei:

I. helyezett
Zayzon Priszcilla Csilla, Flexible chair
Témavezető: Márkus Gábor

II. helyezett
Kerékjártó Dalma Kata, VACAK projektív manuális mozgókép-animáció
Témavezető: Halácsi Katalin

III. helyezett
Máj Szabolcs Máté, Ökodesign irányok
Témavezető: Polyák János

 

A helyi TDK és MDK konferencia helyezettjei, kiegészülve a 2017-es konferencia helyezettjeivel utazhattak az országos versenyre.

OTDK:

  • Eső István, Phellinus contiguus - Kemény fekvőtapló
  • Katona Bence György, Hárs faanyag paraffinos emulziókkal való telíthetősége
  • Jakócs Mihály, Faanyag sűrűségének és nedvességtartalmának becslése mikrohullámú radar segítségével
  • Kovács András, Speciális faanyag-kezelő berendezés műszerezésének és vezérlésének fejlesztése
  • Rankl Dániel, Kőris ollós csapos kötések húzószilárdságának változása különböző illesztési szorosságok esetén
  • Csák Vince, Fejlesztőeszköz tervezése

OMDK:

  • Zayzon Priszcilla Csilla, Flexible chair
  • Kerékjártó Dalma Kata, VACAK projektív manuális mozgókép-animáció
  • Máj Szabolcs Máté, Ökodesign irányok
  • Kele Dávid, Evőeszköz kollekció fém és porcelán (vagy más különleges anyag) kombinációjára

 

Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Országos Tudományos Diákköri Konferencia

 

Az Országos TDK Konferencia 2019. március 21-23. között került megrendezésre a Budapesti Műszaki Egyetemen. Versenyzőink a rendezvényen méltón képviselték a Simonyi Károly Kart és két különdíjat hoztak el az OTDK-ról:

Katona Bence György III. fmh Bsc, Biológiai anyagok vizsgálata szekcióban különdíj
Hárs faanyag paraffinos emulziókkal való telíthetősége munkájával
Konzulens: Dr. Komán Szabolcs és Ábrahám József

Csák Vince, III. ITF Bsc., Ipari Termék és Formatervezés szekcióban különdíj
Fejlesztőeszköz tervezése munkájával
Konzulens: Dr. Elek László 

 

Országos Művészeti Diákköri Konferencia

 

Az Országos MDK Konferenciát viszont a Kaposvári Egyetemen rendezték meg 2019. április 24. és 26. között. Hallgatóink az OMDK-án is nagyon szép eredményeket értek el, egy II. helyezés és egy különdíj megszerzésével:

Máj Szabolcs Máté III. éves BA formatervező hallgató, Design tagozatban II. helyezés
Ökodesign irányok munkájával
Témavezető: Polyák János

Zayzon Priszcilla Csilla III. éves BA építőművész hallgató, Design tagozatban különdíj
Flexible chair munkájával
Témavezető: Márkus Gábor

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK a 2017/2018. tanévben

ugrás az oldal tetejére

2022-01-03 16:05:28

 

2017. december 7-én került megrendezésre a Simonyi Károly Diáknap, melyet Dr. Alpár Tibor dékán nyitott meg a Ligneum Látogatóközpontban. Ezt követte Dr. Lükő István egyetemi magántanár megemlékezése Prof. Dr. h.c. Dr Günter Spreth professzorról, aki 2005 óta a Soproni Egyetem tiszteletbeli doktora volt. A Diáknap hagyományosan magába foglalja a Kari TDK és MDK konferenciát, amelyen hallgatóink verseny keretek között tudják bemutatni kutatói és művészeti munkásságukat.

A Diáknap megnyitóját követően a Simonyi Károly Diáknap legfontosabb eseményeként elkezdődött a Tudományos Diákköri Konferencia (TDK), illetve a Művészeti Diákköri Konferencia (MDK). A nagynevű szakmai versenyen színvonalasan teljesítő résztvevők később továbbjuthatnak az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK), illetve az Országos Művészati Diákköri Konferenciára (OMDK). Az Önálló Labor/Projekt feladatok Versenyhez hasonlóan a résztvevőknek itt is 10 perc állt rendelkezésükre, hogy előadják a választott témájukban elért kutatási-, tervezési eredményeiket. Ugyancsak magas színvonalú, szerteágazó, izgalmas témájú prezentációkat tekinthettünk meg. Az MDK-n 11, a TDK-n 10 fő vett részt, közöttük a zsűri szekciónként az első három helyezettet díjazta, továbbá megjelölt 1-1 különdíjra érdemes hallgatót is.

A Konferenciára benevezett hallgatók magas színvonalon mutatták be kutató munkájuk eredményeit, illetve a művészet különböző területein kifejtett tevékenységüket.

 

Tudományos Diákköri Konferencia

Előadók:

  • Fehér Bence: Fakéreg habosítása (témavezetők: Prof. Dr. Németh Róbert, Ábrahám József)
  • Horváth Réka: Kőris ollós csapos kötések illesztési szorosságának vizsgálata, az eredmények integrálása a terméktervezésbe (témavezetők: Prof. Dr. Kovács Zsolt, Dr. Elek László)
  • Jakócs Mihály: Faanyag sűrűségének és nedvességtartalmának becslése mikrohullámú radar segítségével (témavezetők: Dr. Bejó László, Prof. Dr. Dívós Ferenc)
  • Eső István: Phellinus contiguus – Kemény fekvőtapló (témavezető: Dr. Horváth Norbert)
  • Kungl Ádám: Bútorkötések vizsgálata és ellenőrzése végeselemes szimulációval (témavezetők: Prof. Dr. Kovács Zsolt, Dr. Elek László)
  • Mészner Attila: A lenolaj jelenlétének a faanyag vízfelvételére gyakorolt hatása (témavezető: Dr. Horváth Norbert)
  • Molnár Ferenc: Különböző szilícium nanorészecskék hatása a fa-víz kapcsolatokra (témavezető: Dr. Bak Miklós)
  • Zsolnai Ferenc: A jelenkori faanyagvédelem törvényi kialakulása és elemzése (témavezető: Dr. Horváth Norbert)
  • Lukács Roland: Kombinált faanyagmodifikáció: méhviaszos telítés és hőkezelés (témavezető: Dr. Bak Miklós)
  • Kelemen Norbert: Kombinált faanyagmodifikáció: telítés és hőkezelés (témavezető: Dr. Bak Miklós)

tdk-2017.jpg

1. helyezés:

  • Jakócs Mihály 
  • Téma: Faanyag sűrűségének és nedvességtartalmának becslése mikrohullámú radar segítségével
  • Konzulens: Dr. Bejó László

2. helyezés:

  • Mészner Attila
  • Téma: A lenolaj jelenlétének a faanyag vízfelvételére gyakorolt hatása
  • Konzulens: Dr. Horváth Norbert

3. helyezés:

  • Eső István
  • Téma: Phellinus contiguus – Kemény fekvőtapló
  • Konzulens: Dr. Horváth Norbert

Különdíj:

  • Molnár Ferenc
  • Téma: Különböző szilícium nanorészecskék hatása a fa-víz kapcsolatokra
  • Konzulens: Dr. Bak Miklós

Levezető elnök: Dr. Fehér Sándor

Zsűri: Dr. Pásztory Zoltán (Innovációs Központ igazgató, SOE-SKK TDK elnök), Kalmárné Dr. Hollósi Erika (GYMSKIK), Lekics Gábor (ÉMI Nonprofit Kft.), Szikszai László (Szikszai Furniture Kft.), Szmuta Veronika (HÖK)

 

Művészeti Diákköri Konferencia

Előadók:

  • Kmetyó Annamária: A divatipar káros hatásai (installáció) (témavezető: Varga Tünde)
  • Csicsics Gergő: Térelválasztó elemek kenderből – a csomópontok anyagának, kivitelezésének és gyártástechnológiájának kutatása, prototípusok legyártása. (témavezető: Dr. Máthé Katalin)
  • Pásztor Attila: Kézműves chiliszósz branding és arculattervezése (témavezető: Márfai Molnár László)
  • Marada Tibor: Mosdóterv (témavezető:Polyák jános)
  • Horák Debóra: Mosdószekrény terve (témavezető: Polyák János)
  • Csíkszentmihályi Ányos: Támlás ülőalkalmatosság továbbgondolása (szék) (témavezető: Csepregi Sándor)
  • Baráth Bence: Játszótéri eszközök (témavezető: Zalavári József)
  • Bencsics Dorina: Asztali tárgycsoport (témavezető: Polyák János)
  • Bechtold Fülöp: Design, mint hibrid (témavezető: Zalavári József)
  • Csicsics Gergő: Biokompozit térelválasztó rendszer (témavezető: Gosztom András)
  • Csermely Virág: „Szúrom, vágom, hasítom, gyújtom, reszelem" kompakt tárgy tervezése (témavezető: Bánáti Gábor)
  • Kele Dávid: Evőeszköz kollekció fém és porcelán (vagy más különleges anyag) kombinációjára (témavezető: Polyák János)

 

1. helyezés:

  • Horák Debóra
  • Téma: Mosdószekrényterve
  • Konzulens: Polyák János

2. helyezés:

  • Csicsics Gergő
  • Téma: Biokompozit térelválasztó rendszer
  • Konzulens: Gosztom András

3. helyezés:

  • Kele Dávid
  • Téma: Evőeszköz kollekció fém és porcelán (vagy más különleges anyag) kombinációjára
  • Konzulens: Polyák János

Különdíj:

  • Marada Tibor
  • Téma: Mosdóterv
  • Konzulens: Polyák János

 

Levezető elnök: Márfai Molnár László

Zsűri: Magyar Mónika (grafikusművész, SOE-SKK MDK elnök), Rokob Csaba (tervező), Szántó István (festőművész), Hodgyai Zsolt (HÖK)

 

A Simonyi Károly Kar TDK és MDK Konferenciája a NEMZETI TEHETSÉG PROGRAM keretében „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” (NTP-HHTDK-17) c. pályázat támogatásával valósult meg.

 

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK - OTDK a 2016/2017. tanévben

ugrás az oldal tetejére

2022-01-03 16:05:28

 

Tudományos Diákköri Konferencia

 

A Simonyi Károly Kar TDK konferenciáját 2016. december 14-én tartottuk a Ligneumban.

 

Zsűrielnök:

Dr. Pásztory Zoltán - NymE Innovációs Központ igazgató 

Zsűri:

Dr. Matolcsy Károly - Építésügyi Minőségellenőrző Nonprofit Kft.

Balogh Emese - Bakonyerdő Zrt.

Dr. Csizmadia Zoltán - NymE Inform. Közp. igazgató., mb. műsz. ig.

Dr. Varga Dénes - NYME-ERFARET Nonprofit Kft.

Hallgatói képviselő

Szikszai László - Sixay Kft.

 

Előadók: 

  • Pintér László Tamás: Komplex PVSR alapú felügyelet létrehozása Sensor HUB környezet számára (Dr. Jereb László)
  • Erdei Imre, Szőke Péter, Nagy Gergő, Pintér László Tamás: A NETVisor PVSR rendszer alkalmazása Sensor HUB környezetben (Dr. Jereb László, Dr. Pödör Zoltán)
  • Takács Tamás: Gyártásszervezés támogatása a faiparban (Dr. Pödör Zoltán, Dr. Jereb László)
  • Kiss Katalin: Vevőkör és telephelyek térbeli modellezése (Soós Sándor)
  • Eső István: Fertődi Eszterházy-kastély hercegi istállójának faanyagvédelmi vizsgálata (Dr. Horváth Norbert)
  • Telegdi Ármin: NyME Fertő-tavi víztelepén található pergola faanyagvédelmi állapotának elemzése, szerkezeti terveinek átdolgozása modern technikai faanyagvédelmi szempontok alapján (Dr. Horváth Norbert)
  • Molnár Ferenc: Faanyagok higroszkóposságának csökkentése nanorészecskékkel (Dr. Bak Miklós) Krizsanyik Kristóf: Napelemes üvegezésű ablak készítése és alkalmazási lehetőségeink vizsgálata (Prof. Dr. Csóka Levente)
  • Csoma Sarolta: Saját tervezésű szék végeselem szimulációs eredményeinek összehasonlítása mért értékekkel (Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Korózs József: Különböző minőségű felületek adhéziós energiájának meghatározása (Prof. Dr. Csóka Levente)
  • Haraszti Balázs: Fák dinamikus vizsgálata szélben (Dr. Dívós Ferenc)
  • Sipos Barnabás Gábor: Ülőbútor tervezése technológiai maradék anyag felhasználásával (Dr. Antal Mária Réka)
  • Benedek-Csányi Zsófia: Tanítást segítő táblajáték-család tervezése (Papp Tibor)
  • Horváth Réka: Megmunkálási pontosság mérése csapos kötés optimalizálásához (Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Kánnár Gergő: Rétegelt ragasztott kísérleti tartó mechanikai vizsgálata 5 éves kültéri működést követően (Dr. Kánnár Antal)

 

Nyertes hallgatók a műszaki szekcióban:

  • 1. hely: Takács Tamás – Informatika és Gazdasági Intézet, Gazdaságinformatika Bsc. V. évf.
  • 2. hely: Csoma Sarolta – Faalapú Termékek és Technológiák Intézet, Ipari termék- és formatervező mérnök Bsc, IV. évf.
  • 3. hely: Kánnár Gergő – Műszaki Mechanikai Intézet, Faipari Mérnök Msc. II évf.
  • Soproni Tudós Társaság Különdíj: Korózs József – Faipari mérnök Msc
  • SKK Hallgatói Önkormányzat Különdíj: Horváth Réka – Faalapú Termékek és Technológiák Intézet, Ipari termék- és formatervező mérnök Bsc, III. évf.
  • ERFARET Nonprofit Kft. Különdíj: Molnár Ferenc – Faipari mérnök III. Évf.

 

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára 7 diákot juttatott tovább a szakmai zsűri: az első három helyezettet, a három különdíjast és még Pintér Tamást – Informatikai és Gazdasági Intézet, Gazdaságinformatika IV. évf.

 

Művészeti Diákköri Konferencia

 

2016. november 30-án került sor a Nyugat-magyarországi Egyetem Simonyi Károly Karának Alkalmazott Művészeti Intézetében a 2016/17-es tanév Művészeti Diákköri Konferenciájára. Az intézetben tanuló építőművész, formatervező és tervezőgrafikus alap- és mesterszakos hallgatók közül tíz jelentkező pályamunkáját értékelték a zsüri tagjai, akik az intézet vezető oktatóiból álltak össze erre az alkalomra.

A tudományos és művészi diákkörök jelentik a legrangosabb seregszemlét a tehetségüket, kreativitásukat megmérettetni kívánó egyetemi hallgatók számára. Az AMI-nak van is ezen a téren mivel büszkélkednie, hiszen a kétévente megrendezendő országos fordulókon korábban számos rangos helyezést hoztak el diákjai. Az sem véletlen, hogy az itt sikerrel szereplő hallgatók a diploma megszerzése után is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak szakmájukban.

A most benyújtott pályamunkák között volt variálható ékszercsalád, áttört lámpabúra, digitális animáció, könyvek és applikáció és városarculat tervezése, valamint egy újszerű módon működő eszköz az időtartam érzékeltetésére.

 

Nyertes hallgatók a művészeti szekcióban:

  • 1. hely: Turzó Kristóf (III. tervező grafikus): Az én Városom (arculatterv)
  • 2. hely: Kovács József (III. formatervező.): Variálható ékszercsalád
  • 3. hely: Tóth Zoltán (III. tervező grafikus.): Passiv
  • Soproni Tudós Társaság különdíj: Csicsics Gergő: Az idő érzékeltetése (MA I. formatervező.)
  • HÖK különdíj: Kerékjártó Dalma: Lakótelep villan (tervező grafikus.)

 

Rajtuk kívül az előző tanévi konferenciáról továbbjutó hallgatókkal együtt 11-en képviselték az intézetet, a kart és az egyetemet a 2017. áprilisában Pécsett rendezett Országos Művészeti Diákköri Konferencián.

 

VIII. Országos Művészeti Diákköri konferencia

 

2017. április 18-21-e között került sor a VIII. Országos Művészeti Diákköri konferenciára Pécsett, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának szervezésében. A Soproni Egyetem Simonyi Károly Kar Alkalmazott Művészeti Intézetének hallgatói több kategóriában is részt vettek a rangos megmérettetésen.

 

Közülük Kiss Bence III. éves tervezőgrafika BA szakos hallgató első helyezést ért el Tervezőgrafika kategóriában Kalandkönyv című pályamunkájával (témavezetője Juhász Márton).

Kovács József II. éves formatervező BA szakos hallgató Variálható ékszercsalád/Mollia című alkotásával pedig második helyezést ért el a Design szekcióban (témavezetője Polyák János).

 

XXXIII. Országos Tudományos Diákköri konferencia

 

Az OTDK-t 2017. április 6-8-a között a Dunaújvárosi Egyetem rendezte.

 

A Soproni Egyetem Simonyi Károly Karának előadói:

  • Csoma Sarolta: Saját tervezésű szék végeselem szimulációs eredményeinek összehasonlítása mért értékekkel
    Témavezetők: Prof. Dr. Kovács Zsolt, egyetemi tanár, Dr. Elek László, egyetemi adjunktus, Dr. Karácsonyi Zsolt, egyetemi adjunktus
  • Horváth Réka: Megmunkálási pontosság mérése csapos kötés optimalizálásához
    Témavezetők: Prof. Dr. Kovács Zsolt, egyetemi tanár, Dr. Elek László, egyetemi adjunktus
  • Kánnár Gergő: Rétegelt ragasztott kísérleti tartó mechanikai vizsgálata 5 éves kültéri működést követően
    Témavezető: Dr. Kánnár Antal, egyetemi docens
  • Korózs József: Különböző minőségű felületek adhéziós energiájának meghatározása
    Témavezető: Prof. Dr. Csóka Levente, egyetemi tanár
  • Molnár Ferenc: Faanyagok higroszkóposságának csökkentése nanorészecskékkel
    Témavezető: Dr. Bak Miklós, intézeti mérnök

 

Különdíjban részesült hallgatóink:

  • Csoma Sarolta (Ipari termék- és formatervező mérnöki BSc)
  • Kánnár Gergő (Faipari mérnöki MSc)

 

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK a 2015/2016. tanévben

ugrás az oldal tetejére

 

Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia

2015. december 3-án, a Simonyi Károly Diáknap keretében került megrendezésre a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia. A rendezvényt Dr. Alpár Tibor, a Simonyi Károly Kar dékánja nyitotta meg a Ligneum Látogatóközpontban.

A TDK zsűri tagjai Dr. Fehér Sándor egyetemi docens, Dr. Dénes Levente egyetemi docens, Soós Sándor egyetemi adjunktus és Őri Zsolt HÖK elnök voltak.

Az MDK zsűri tagjai Bánáti Gábor formatervező-művész, Hadas László építész, Kassai Ferenc tervezőgrafikus művész, Márfai Molnár László esztéta és Varga Tünde doktorandusz, titkár voltak.

 

A Tudományos Diákköri Konferencián a hallgatók a következő munkákkal vettek részt:

  • Leininger Fanni: A fakupola faanyagvédelmi diagnosztikája (Konzulens: Dr. Horváth Norbert)
  • Krizsanyik Kristóf: Trópusi fából készített telefontok tervezése és kivitelezése (Konzulens: Ott Ágota)
  • Fazekas Pál: Por-forgács halmazok szitaanalízise (Konzulens: Bakki-Nagy Imre)
  • Csoma Sarolta: Ülőbútor tervezése és ellenőrzése végeselemes szilárdsági elemzéssel (Konzulens: Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Pernesz Márk: Ablak 3d-s hőtechnikai elemzése (Konzulens: Dr. Elek László, Prof. Dr. Kovács Zsolt)
  • Csizmadia Petra: Hőkezelt és kezeletlen faanyagok kültéri kitettségi vizsgálatai (Konzulens: Dr. Horváth Norbert, Dr. Csupor Károly)
  • Horváth Dániel: Geotermikus adatok vizsgálatához kialakított webes környezet (Konzulens: Dr. Borza Sándor, Dr. Pödör Zoltán)
  • Tálosi Andrea Katalin: Terméktervezés lézervágott rétegelt lemezből (Konzulens: Dr. Elek László)
  • Andrási Balázs: Natúr és hőkezelt bükk faanyag koptatási vizsgálatai, különös tekintettel a homokszórásra (Konzulens: Dr. Horváth Norbert)

 

A nyertes hallgatók a tudományos szekcióban a következők voltak:

  • I. helyezett: Horváth Dániel
  • II. helyezett: Csizmadia Petra
  • III. helyezett: Leininger Fanni

 

A Művészeti Diákköri Konferencián a hallgatók a következő munkákkal vettek részt:

  • Németh Krisztina, Kácsor Andrea: Kiállítás arculatterv és marketinges szóróanyag (Konzulens: Juhász Márton)
  • Locsmándi Mátyás: A projekt: A műanyagra való figyelemfelhívás fotókkal (Konzulens: Juhász Márton)
  • Piller Bálint: Applikáció tervezése (Konzulens: Juhász Márton)
  • Szabó Barbara: Utónévkönyv tervezése és kötése (új, saját gyűjtésből) (Konzulens: Juhász Márton)
  • Hujber Dóra: Az Ex Libris tervezés, mint grafikai műfaj (Konzulens: Juhász Márton)
  • Kiss Bence: "FINA 2017" (Konzulens: Juhász Márton)
  • Pipei Borbála: "Nehéz ott a vasat hordani" I. (bronz-fa, 30x12x8 cm, 2015.), „Nehéz ott a vasat hordani” II. (bronz-papír, 24x25x10 cm, 2015.), "Nehéz ott a vasat hordani" IV. (bronz, 2015.)
  • Németh Krisztina: 7x17 story (ami kis illusztrációkból áll) (Konzulens: Barka Ferenc)
  • Pósfai Barbara: Indonézia sokszínű kultúrája, művészete és a batikolás (Konzulens: Dr. Molnár László)

 

A nyertes hallgatók a művészeti szekcióban a következők voltak:

  • I. helyezett: Pipei Borbála
  • II. helyezett: Németh Krisztina
  • III. helyezett: Hujber Dóra

 

Gratulálunk minden helyezettnek és konzulensnek!

 

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK - OTDK a 2014/2015. tanévben

ugrás az oldal tetejére

2022-01-03 16:05:28

 

Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia

 

2014. november 19-én került megrendezésre a Simonyi Károly Diáknap. A délelőtt folyamán a hallgatók a Tudományos és a Művészeti Diákköri Konferenciákon mutatták be eddigi munkájukat. A délután során pedig különböző sportprogramok várták az érdeklődő hallgatókat és oktatókat egyaránt.

A TDK-n 12 előadást hallhattunk: szó volt számos faanyagvizsgálatról, bútor vizsgálatokról és tervezésről, de bepillantást nyerhettünk az informatikai szimulációba, és szoftverek gyakorlati alkalmazásába is.

A Művészeti Diákköri Konferencián láthattuk egy könyvsorozat bemutatását, egy kiállító stand terveit, különböző térkapcsolatokat, és terveket fürdőszoba berendezésekről is.

 

Az előadó hallgatók tanúbizonyságot adtak magas színvonalú szakmai tudásukról, felkészültségükről, mely egyben a témavezetők (az ő nevük zárójelben) munkáját is dicséri:

  • Lőrinczi Áron (témavezető: Dr. Andor Krisztián): CFRP technológiával megerősített ülőbútor tervezése
  • Eső István (témavezető: Dr. Hoffman Tamás, Dr. Fehér Sándor): Iparilag fontos faanyagok kérgének járulékos anyag tartalmának vizsgálata
  • Pieler Gergely (témavezető: Bencsik Gergely): Ionogram automatikus feldolgozását és kiértékelését támogató szoftver implementálása
  • Kiss Flóra (témavezető: Dr. Csóka Levente): Fehérje keresztkötött cellulóz rostok felületi és mechanikai tulajdonságai
  • Kiss Péter (témavezető: Bencsik Gergely): Virtuális gazdasági környezet szimulátor
  • Egresits Tamás, Ivanics Gergely, Pernesz Márk (témavezetők: Dr. Elek László, Dr. Kovács Zsolt): Vasalat hatásának vizsgálata az ablak hőátbocsátására végeselem módszerrel
  • Molnár András (témavezető: Dr. Horváth Ádám): Általános eloszlású Petri hálók szimulációja
  • Götz Sándor (témavezető: Dr. Komán Szabolcs): Fás szárú energetikai ültetvények fűtőértéke a főbb farészek és a hozamok függvényében
  • Halász Dorina, Szücs Orsolya (témavezető: Dr. Dénes Levente): A Nyugat-magyarországi Egyetem előadótermeinek üléskomfort elemzése testtömegeloszlást mérő berendezéssel
  • Kiss Péter Áron (témavezetők: Dr. Németh Zsolt István, Dr. Rákosa Rita): Faanyag típusok osztályozása ATR infravörös spektrumok alapján
  • Boleradszki Márió (témavezetők: Dr. Németh Róbert, Ábrahám József): Fenyő és lombos fák különböző szöveti részeinek szorpciós vizsgálatai
  • Hámori Ágnes, Takács Katalin (témavezető: Dr. Bencsik Balázs): Hullámpapírlemez ülőke tervezése és teherbírásra optimalizálása
  • Pekk Letícia (témavezető: Dr. Lukács Attila): Kábelgyártási technológia kritikus minőségi jellemzői
  • Kiss Krisztina Noémi (témavezető: Vida Győző): Térkapcsolatok
  • Krizsán Anita (témavezető: Márkus Gábor): Kültéri gyermekpad
  • Krizbai Gergely (témavezető: Nagy Róbert): NapiSzörny: Minden lehet szörnyeteg, Album
  • Dankó Evelin, Zengővári Judit (témavezető: Juhász Márton): Educatio látványterv
  • Lévai Levente (témavezető: Csepregi Sándor): Szanitercsalád
  • Ollé Gellért (témavezető: Polyák János): Fürdőszobabelső

 

A Tudományos Diákköri Konferencián Kis Péter Áron, Pieler Gergely, Halász Dorina és Szűcs Orsolya voltak a legjobbak, a Művészet Diákköri Konferencián Krizbai Gergely, Ollé Gellért, Dankó Evelin és Zengővári Judit munkái nyerték el legjobban a szakmai zsűri tetszését.

Valamennyi előadó hallgatónk lehetőséget kapott arra, hogy az Országos Diákköri Konferencián is bemutassa munkáját.

 

XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

 

A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekcióját 2015. március 25-27. között az Óbudai Egyetem szervezte meg. Ezen a Simonyi Károly Kart 11 hallgató képviselte, akik 10 dolgozatot mutattak be. Annak ellenére, hogy a faipari témákban beadott művek különböző szekciókban szerepeltek, a hallgatók jól állták a sarat és szép sikereket értek el.

 

Különdíjasok:

  • Kiss Péter Áron: Faanyag típusok osztályozása ATR infravörös spektrumok alapján (Témavezetők: Dr. Németh Zsolt István, Dr. Rákosa Rita) - Anyagtudomány – anyagvizsgálat a gyakorlatban 1 tagozat
  • Eső István: Iparilag fontos faanyagok kérgének járulékos anyag tartalmának vizsgálata (Témavezetők: Dr. Hofmann Tamás, Dr. Fehér Sándor) - Anyagtudomány – fémtani, fizikai jellemzők meghatározása tagozat

 

III. díjat nyertek: 

  • Götz Sándor: Fás szárú energetikai ültetvények fűtőértéke a főbb farészek és a hozamok függvényében (Témavezető: Dr. Komán Szabolcs) - Gépészeti energetika, hőtan, áramlástan 1 tagozat
  • Halász Dorina – Szücs Orsolya: A Nyugat-magyarországi Egyetem előadótermeinek üléskomfort elemzése testtömeg eloszlást mérő berendezéssel (Témavezetők: Dr. Dénes Levente, Dr. Horváth Péter György) - Ipari termék- és formatervezés tagozat
  • Máté József: Középkori páncélkesztyű készítése (Témavezető: Csitári Csaba) - Technikatörténet, műszaki–humán határterület tagozat

 

VII. Országos Művészeti Diákköri Konferencia

 

A 2015. április 8-10. között megrendezett OMDK-n a BKF-en az AMI hallgatói a következő eredményeket érték el:

  • Design 2. szekció - II. díj: Ollé Gellért (Felkészítő tanára: Polyák János)
  • Képgrafika 2 szekció - I. díj: Krizbai Gergely (Felkészítő tanára: Nagy Róbert)
  • Képgrafika 5 szekció -I. díj: Pernyész Dóra (Felkészítő tanára: Czakó Zsolt)
  • Tervezőgrafika 1 szekció - III. díj: Dankó Evelin, Zengővári Judit (Felkészítő tanáruk: Juhász Márton)

 

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK a 2013/2014. tanévben

ugrás az oldal tetejére

 

Tudományos Diákköri Konferencia

 

2014-ben csupán intézményi TDK konferencián mérették meg magukat a hallgatók. A 2013/14-es tanév Tudományos Diákköri Konferenciáját 2014. április 24-én rendezte meg a kar.

A faanyagtudományi szekcióban nyár faanyag, fehér akác, és bálványfa vizsgálatokról, energia ültetvényekről, thermowood elemzésről és faszerkezet vizsgálatról hangzottak el előadások.

A terméktervezés és fejlesztés szekcióban a hallgatók bemutattak egy káva nélküli asztalt, egy modell repülőt, hullámlemezből készített játékűrhajót, és egy lineáris motort is.

Színvonalas előadás hangzott el a fluoreszkáló bútorfogantyúról, és egy adatelemzési rendszerről is.

 

Faanyagtudományi Szekció

  • I. helyezés
    Gyuricsek Tamás: Hőkezelés hatása a bálványfa évgyűrűi mentén meghatározott egyes fizikai tulajdonságaira
    Konzulens: Dr. Horváth Norbert; Dr. Németh Róbert
  • II. helyezés
    Fodor Fanni, Pozsgay Balázs: Termikus módosítási eljárások különböző folyamatparamétereinek hatása a faanyagok egyes fizikai- mechanikai tulajdonságaira
    Konzulens: Dr. Németh Róbert
  • III. helyezés
    Götz Sándor: Fás szárú energia ültetvények energiatartalma
    Konzulens: Dr. Komán Szabolcs

 

Elismerésben részesültek

  • Major Balázs: Faszerkezetek műszeres vizsgálata
    Konzulens: Dr. Divós Ferenc
  • Kovács Mónika: A ciklikus vízvesztés és nedvesítés hatása a faanyagok szilárdságára
    Konzulens: Dr. Németh Róbert; Ábrahám József

 

Terméktervezés és fejlesztés Szekció

  • I. helyezés
    Mosonyi Andor: Lineáris motor alkalmazása sűrített levegővel hajtott jármű (pneumobil) meghajtására
    Konzulens: Tatai Sándor
  • II. helyezés
    Kiss Bálint: Adatelemzési rendszer fejlesztése erdészeti elemzésekhez RapidMiner és R környezetben
    Konzulens: Dr. Jereb László; Pödör Zoltán
  • III. helyezés
    Horváth Máté: R/C modellrepülő tervezése lézervágó berendezésre optimalizálva
    Konzulens: Elek László

 

Elismerésben részesültek:

  • Géber Zsolt, Ivanics Gergely: Káva nélküli étkezőasztal tervezése
    Konzulens: Dr. Dénes Levente
  • Kővári Eszter, Major Áron: Játékhajó tervezése és készítése hullámpapírból
    Konzulens: Selmeczi Éva
  • Szloszjár Valéria: Fluoreszkáló bútorfogantyú tervezése
    Konzulens: Dr. Horváth Péter György; Dr. Dénes Levente

 

A 2015-ös OTDK-ra továbbjutottak:

  • Gyuricsek Tamás
  • Fodor Fanni, Pozsgay Balázs
  • Götz Sándor
  • Major Balázs
  • Mosonyi Andor
  • Kiss Bálint
  • Géber Zsolt, Ivanics Gergely
  • Horváth Máté

 

Művészeti Diákköri Konferencia

 

2014. április 30-án délután került sor a Simonyi Károly Kar Alkalmazott Művészeti Intézetében a tanév Művészeti Diákköri Konferenciájára. A továbbjutóknak innen már az Országos Művészeti Diákköri Konferencia következő évi döntője volt a következő állomás, ahol a művészeti, iparművészeti képzést folytató intézmények hallgatói mérték össze tehetségüket, ennek helyszíne pedig a Budapesti Kommunikációs Főiskola volt.

A 12 beadott pályaműből a zsűri tagjai - név szerint: U. Nagy Gábor, Csepregi Sándor, Kassai Ferenc, Soltra E. Tamás, Wesselényi-Garay Andor - választották ki azokat, akik jó eséllyel indulhattak az országos megmérettetésen.

 

A továbbjutók és alkotásaik címe

  • Pethő Veronika: Seasons and Other Times
    Konzulens: Kiss István
  • Pernyész Dóra: Nyári rajz
    Konzulens: Czakó Zsolt
  • Bárány Anna: Kínálótál
    Konzulens: Polyák János
  • Mangliár László: Köbös farács
    Konzulens: U. Nagy Gábor
  • Édes Orsolya Piroska: Illusztrációsorozat Pilinszky János meséihez
    Konzulens: Juhász Márton
  • Kálmán Olivér: Nokwa font
    Konzulens: Juhász Márton

 

ugrás az oldal tetejére

Kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia - 2022. december 8.

ugrás az oldal tetejére

TDK-MDK_2022_csoportkep.jpg

 

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar 2022. december 8-án rendezte meg Kari Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáját.

 

A konferenciát Joóbné Dr. Preklet Edina oktatási és hallgatói projektekért felelős dékánhelyettes nyitotta meg 9:00-kor a P-épület nagyelőadójában. A rendezvény művészeti és műszaki szekciókban zajlott.

 

Műszaki szekció

A műszaki szekcióban 5 előadás hangzott el melyeken a hallgatók mutatták kutatásaikat. A három dobogós helyezésen felül két pályamű részesült különdíjban.

A műszaki szekció zsűrije a bemutatott művek közül az első három helyezettet találta alkalmasnak a 2023-as Országos Tudományos Diákköri Konferenciára.

A műszaki szekció zsűrije:

Dr. Alpár Tibor László, elnök

Dr. Németh László, zsűritag

Dr. Garab József, zsűritag

Kruppa Márton, zsűritag (HÖK)

 

Műszaki szekció eredményei:

IMG_20221208_101154.jpg

I. helyezett: Szmorad Gergely faipari mérnök alapszak

Téma: Hőkezelt invazív fafajok (Fraxinus pennsylvanica, Acer negundo) faanyagának jellemzői 

Témav.: Dr. Komán Szabolcs, Dr. Bak Miklós


II. helyezett: Sajdik Tamás faipari mérnök alapszak

Téma: Rostirányban tömörített faanyag nyúlási tartalékának bizonyítása húzóvizsgálatokkal

Témav.: Dr. Báder Mátyás

 

III. helyezett: Szőke Fanni faipari mérnök alapszak

Téma: A Kecske-hegyi kilátó szilárdsági vizsgálata

Témav.: Dr. Kánnár Antal

 

Különdíj: Mészáros János faipari mérnök alapszak

Téma: Történeti nyílászárók komplexitásának vizsgálata

Témav.: Prof. Dr. Markó Balázs

 

További nevezettek:

Szivák Tamás faipari mérnök alapszak

Téma: Önhordó falépcső gyártástechnológiájának elemzése

Témav.: Prof. Dr. Bejó László

 

Kiss Máté Szabolcs gazdaságinformatikus alapszak

Téma: Populációgenetikai klaszterezési eljárás teljesítménynövelése

Témav.: Dr. Hegyháti Máté

 

Benkő Glória műszaki menedzser mesterszak        

Téma: Sportmenedzsment támogatása informatikai eszközökkel a kosárlabda világában

Témav.: Kulcsár Ernő

 


Művészeti szekció

A művészeti szekcióban öt pályaművet mutattak be a hallgatók. A három dobogós helyezésen felül egy pályamű részesült különdíjban. A zsűri négy díjazott pályázót találta érdemesnek a 2023-as Országos Művészeti Diákköri Konferenciára való továbbjutásra.

A művészeti szekció zsűrije:

Dr. Lenkei Balázs, elnök

Dr. Nagy Máté, zsűritag

Szarka Judit, zsűritag

 

Művészeti szekció eredményei:

IMG_20221208_113419.jpg
I. helyezett: Macher Bánk Gergely formatervezés alapszak

Téma: Toucan

Témav.: Üveges Péter József

 

II. helyezett: Kemény Alex tervezőgrafika alapszak

Téma: Habán brand, arculat és kommunikáció

Témav.: Rosta Péter

 

III. helyezett: Tóth Tekla és Hunyadi István építőművészet alapszak

Téma: Komplex építészeti tervezés és településfejlesztés Bihardiószegen - Habán, mint értékrend

Témav.: Kósa Balázs, Nagy Máté

 

Különdíj: Kiss Virág építőművészet alapszak

Téma: Organikus csomópont

Témav.: Nagy Máté

 

További nevezett:

Forró Lívia tervezőgrafika alapszak

Téma: Bambusz fogkefe és fogkrém csomagolás

Témav.: Rosta Péter

 TDK-MDK_2022_csoportkep.jpg

A konferencia zárásaként a zsűrielnökök adták át az elismerő okleveleket a díjazottaknak.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a hallgatók és témavezetőik kitartó munkáját, továbbá a különdíjak felajánlóinak (SOE FMK és Soproni Tudós Társaság) a segítségét! Bízunk benne, hogy hallgatóink tovább gondozzák témájukat, s az ő munkájukat, eredményeiket látva mások is kedvet kapnak a tudományos diákköri tevékenységhez. Reméljük, hogy legközelebb a mostaninál is változatosabb témákkal, még több hallgatóval találkozhatunk.

 

A konferenciáról képek megtekinthetők itt >>>

ugrás az oldal tetejére

TDK - MDK - OTDK a 2012/2013. tanévben

ugrás az oldal tetejére

2022-01-03 16:05:28

 

Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia

 

A 2012/2013-as tanévben a karon két műszaki és egy művészeti TDK/MDK konferenciát is rendeztünk, s emellett hallgatóink részt vettek és sikerrel szerepeltek a 2013. évi OTDK agrártudományi, műszaki és művészettudományi szekciójában.

Az Alkalmazott Művészeti Intézet 2012. november 16-án tartotta Művészeti Diákköri Konferenciáját, melyen 16 hallgató szerepelt, közülük 10-en továbbjutottak a 2013. áprilisában Egerben rendezett OTDK Művészettudományi szekciójába.

 

Az AMI MDK eredményei:

  • 1. díjban részesült:
    Csepella Olivér: Weninger borászat arculatterve
    Konzulens: Juhász Márton
  • 2. díjban részesült:
    Gilicze Gergő: Elit Mozi arculatterve
    Konzulens: Juhász Márton
  • 3. díjban részesültek:
    Nagy Máté: Városszilánkok
    Konzulens: Soltra E. Tamás
    Török Ádám: Rovar-torzók
    Konzulens: Soltra E. Tamás

 

OTDK-ra továbbjutott még:

  • Jánosi Nikolett
  • Kontár Emese
  • Németh Gábor
  • Polefkó Ottó
  • Póth Rebeka
  • Szalai Csaba

 

A tanév első műszaki TDK konferenciájára 2012. november 22-én került sor. Két szekcióban – Faanyagtudományi, valamint Ipari termék- és formatervezés - versenyeztek a hallgatók, összesen 19-en.

 

A Faanyagtudományi szekció 9 résztvevője közül hatan kaptak díjat:

  • 1.díjban részesültek:
    Háy István: Ablakok hőtechnikai vizsgálata
    Konzulens: Elek László
    Major Balázs, Rózsa Csilla: Organikus papír alapú napelem
    Konzulens: Dr. Csóka Levente
  • 2. díjban részesültek:
    Novák Dániel: Modifikált nyár faanyag páradiffúziós együtthatójának meghatározása
    Konzulens: Dr. Németh Róbert, Bak Miklós
    Tamási Gábor: A ragasztási szilárdság függése a faanyag sűrűségétől
    Konzulens: Dr. Csiha Csilla, Dr. Horváth Norbert
  • 3. díjban részesültek:
    Palla János: Hagyományos és viasz alapú lazúr összehasonlító vizsgálata
    Konzulens: Dr. Csiha Csilla
    Boleradszki Márió: Faanyagok egyensúlyi nedvességtartalmának változása a különböző klimatikus viszonyoknál, különös tekintettel a faanyag, és a kéreg közötti különbségre
    Konzulens: Dr. Németh Róbert, Ábrahám József

 

Az Ipari termék- és formatervezés szekcióban 10-en vettek részt, közülük is hatan kaptak díjat:

  • 1.díjban részesültek:
    Egresits Tamás: Kerékpár tervezése és végeselemes vizsgálata
    Konzulens: Dr. Kovács Zsolt, Elek László
    Ivanics Gergely: Kombinálható ülőbútor tervezése
    Konzulens: Elek László
  • 2. díjban részesültek:
    Fodor Fanni: Reklámajándék és játék tervezése fából
    Konzulens: Dr. Gerencsér Kinga
    Martinek Miklós: Logikai játékok mértani testek darabolásával
    Konzulens: Dr. Gerencsér Kinga
  • 3. díjban részesültek:
    Petkó Virág: Adott funkciójú lakótér berendezése és optimális fényviszonyának kialakítása korszerű szempontrendszer figyelembevételével
    Konzulens: Elek László, Dr. Horváth Péter György
    Sághegyi Ramóna: Vizsgálati eljárás kifejlesztése a dobozok nyitási, hajlítási és szilárdsági paramétereinek ellenőrzésére
    Konzulens: Dr. Csóka Levente, Dr. Háry András, Nagy Kovács István

 

A 2013. április 30-án tartott második kari műszaki TDK-n 6 hallgató mutatta be munkáját, az előadásokat nagy érdeklődés kísérte. Az alábbi díjazott hallgatók egyúttal továbbjutottak a 2015-ben rendezendő OTDK-ra.

  • 1.díjban részesült:
    Kollár István: Faanyag méhviasszal történő kezelésének hatása a vízzel szembeni viselkedésre
    Konzulens: Dr. Németh Róbert
  • 2. díjban részesült:
    Kondor Ferenc: Ragasztott bükk faanyag delaminációs vizsgálata egykomponensű poliuretán ragasztóanyag esetében
    Konzulens: Dr. Horváth Norbert, Dr. Csiha Csilla
  • 3. díjban részesült:
    Martinek Miklós: Élelmiszer kereskedelmi üzlet kialakítása, berendezésének és kivitelezésének tervezése
    Konzulens: Papp Tibor

 

OTDK eredmények

 

Nagy öröm számunkra, amikor a hallgatói TDK munkák továbbjutnak és megmérettetnek az OTDK valamelyik szekciójában, és különösen büszkék vagyunk azokra a hallgatóinkra, akik valamilyen helyezést is elérnek. Az idei OTDK négy szekciójában összesen 23 dolgozattal indultak a kar hallgatói, ezekből 12 ért el helyezést, vagy kapott különdíjat.

 

Eredményeink a 2013. április 3-5-e között Budapesten rendezett OTDK Agrártudományi szekciójában:

  • II. helyezés: Major Balázs
    Témavezető: Tóth Árpád József 
  • III. helyezés: Darai Márton
    Témavezető: Dr. Csiha Csilla 
  • OTDK különdíj: Martinek Miklós - Schüller Gábor
    Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga 
  • OTDK különdíj: Molnár Zsolt
    Témavezető: Dr. Magoss Endre, Tatai Sándor

 

Eredményeink a 2013. április 24-26-a között Kecskeméten rendezett OTDK Műszaki Tudományi szekciójában:

  • III. helyezés: Ivanics Gergely
    Témavezető: Elek László
  • Innovációs különdíj: Martinek Miklós (2 különdíjat nyert)
    Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga

 

Eredményeink a 2013. április 2-4-e között Egerben rendezett OTDK Művészettudományi szekciójában:

  • I. helyezés: Jánosi Nikolett
    Témavezető: Juhász Márton 
  • I. helyezés: Csepella Olivér
    Témavezető: Juhász Márton 
  • II. helyezés: Gilicze Gergő
    Témavezető: Juhász Márton 
  • II. helyezés: Nagy Máté
    Témavezető: Soltra E. Tamás
  • III. helyezés: Póth Rebeka
    Témavezető: Orosz István 
  • Különdíj: Csepella Olivér
    Témavezető: Juhász Márton 
  • Prezentációs különdíj: Gilicze Gergő
    Témavezető: Juhász Márton
ugrás az oldal tetejére

2011. OTDK - OMDK

ugrás az oldal tetejére

 

2011. évi OTDK és OMDK eredmények

 

OTDK Agrártudományi szekciójában jeleskedtek hallgatóink:

  • I. helyezés: Antalfi Eszter (Témavezető: Dr. Fehér Sándor)
  • I. helyezés: Nagy Veronika (Témavezető: Dr. Csóka Levente)
  • II. helyezés: Papp Éva Annamária (Témavezető: Dr. Csiha Csilla)
  • III. helyezés: Major Balázs (Témavezető: Tóth Árpád)
  • OTDK különdíj: Szép István (Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga)
  • FATE különdíj: Schlosser Mátyás (Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga)

 

Több művészhallgatónk is kitett magáért az OMDK-n:

  • I. helyezés: Szalai Csaba (Témavezető: Soltra E. Tamás)
  • II. helyezés: Farkas Villő (Témavezető: Juhász Márton)
  • II. helyezés: Nádi Boglárka (Témavezető: Juhász Márton)
  • II. helyezés: Hatvani Deák Miklós
  • II. helyezés: Vicze Tas (Témavezető: Albert Ádám, Mészáros György)
  • III. helyezés: Herkli Mátyás (Témavezető: Molnár László)
  • II. helyezés: Horváth Gergely (Témavezető: Albert Ádám)
ugrás az oldal tetejére

2010. előtti OTDK - OMDK eredmények

ugrás az oldal tetejére

 

2009

OTDK Agrártudományi szekció:

  • II. helyezés: Antalfi Eszer (Témavezető: Dr. Fehér Sándor)
  • III. helyezés: Weinbach Veronika (Témavezető: Dr. Csóka Levente)

OMDK:

  • II. helyezés: Szabó Klára Petra

2007

OTDK Agrártudományi szekció:

  • II. helyezés: Garab József (Témavezető: Dr. Szalai József)
  • II. helyezés: Palkovics Márta (Témavezető: Stipta József)
  • III. helyezés: Horváth László (Témavezető: Stipta József)
  • III. helyezés: Bausz Ákos (Témavezető: Szalai László)
  • FATE különdíj: Németh Viktória (Témavezető: Stipta József)
  • FATE különdíj: Konfár Roland (Témavezető: Stipta József)

OMDK:

  • I. helyezés: Koros Péter, Nyilas Kálmán

2005

OTDK Agrártudományi szekció:

  • I. helyezés: Neuherz Richárd, Töviskes Lajos (Témavezető: Dr. Divós Ferenc)
  • II. helyezés: Hantos Zoltán (Témavezető: Dr. Szalai József)
  • III. helyezés: Pavlekovics András Antal (Témavezető: Dr. Fehér Sándor, Stipta József)

2003

OTDK Agrártudományi szekció:

  • I. helyezés: Horváth Balázs, Miklai Gábor (Témavezető: Dr. Szalai József)
  • II. helyezés: Penkalo Oxana (Témavezető: Stipta József)
  • III. helyezés: Urbán József, Zágoni Balázs (Témavezető: Dr. Németh Róbert)

OMDK:

  • II. helyezés: Fehér Cs., Horváth M., Taschner R. (Témavezető: Dr. Divós Ferenc)

2001

OTDK Agrártudományi szekció:

  • I. helyezés: Palánki Viktor (Témavezető: Dr. Divós Ferenc)
  • III. helyezés: Kosaras Zoltán, Szalipszki Viktor (Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga)
  • Tárgyjutalom: Németh Szabolcs (Témavezető: Dr. Gerencsér Kinga)
ugrás az oldal tetejére

OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Sajtos Dániel

ugrás az oldal tetejére

Sajtos Dániel OTDK beszámolója

 

Jó szerencsét!

 

Hatalmas megtiszteltetés ért, hogy én is benne lehettem abban az elit társaságban, akik képviselték az egyetemünket a 36. Országos Diákköri konferencián, idén a műszaki szekciót a festői Baján rendezték meg.

OTDK_SajtosDaniel.pngAz ide vezető út egy soproni Tudományos Diákköri Konferenciával indult, amit minden évben megrendez az egyetemünk.

A kutatási ismeretanyagon túl rengeteg más jártasságra tettem szert a konferenciákon, sokat fejlődik ilyenkor az ember előadásmódja.

Ezek olyan ismeretek, amiket az egyetemről kikerülve csak az előnyére tud fordítani az ember.

Illetve egy olyanfajta tapasztalatot ad, amit az ember később vezetőként tud hasznosítani meetingeken, megbeszéléseken, céges konferenciákon.

Megalapozhatjuk vele a későbbi mester képzésünket, és pályázati felhívás esetén is komoly pontokat ér egy helyi megrendezésű TDK, illetve egy OTDK részvétel. Ezekből lehet profitálni, gazdasági jelentősége is van az egyetemi pályafutásunk alatt.

Mindemelett tovább tudjuk bővíteni a versenyekre való készülés során a mérőberendezési tapasztalatainkat, ami szintén a tanulmányaink után csak az előnyünkre válik.

Zárásként azt gondolom, hogy a soproni egyetemen, aki szeretne pályázni, vagy előadni nagyobb lehetősége is van érvényesülni, nem úgy, mint más egyetemen. Hatalmas élménnyel, és új tudásanyaggal bővültem.

 

Tisztelettel:

Sajtos Dániel

ugrás az oldal tetejére

OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Sajdik Tamás

ugrás az oldal tetejére

Hallgatói élménybeszámoló - OTDK 2023: Sajdik Tamás

 

Az idén megrendezésre kerülő 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományok szekció helyszíne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara volt Baján. Lehetőséget kaptam, hogy kutatási területemet bemutathassam a konferencián, mivel a kari TDK-n a zsűri második helyezettként díjazott, így felterjesztették a munkámat a jelentkezők közé. A jelentkezésemet a szekción belül található Anyagtudomány, anyagvizsgálat csoportba adtam le, mivel a kutatási témaköröm a Rostirányú tömörítés volt, melyen belül a nyúlási tartalék létezésének hipotézisét próbáltam alátámasztani tudományos mérések segítségével.

Nagy meglepetésemre a tagozatomban előadó diákok mind valamilyen mester, vagy doktorandusz képzésben résztvevő hallgatók voltak. Elsőre kissé meglepődtem, hiszen tudás, illetve kutatási képességek szintjén jóval több tapasztalattal rendelkeztek, mint én, azonban ez nem bizonytalanított el és továbbra is határozottan kitartottam a saját tudásom mellett. Érdekes volt, hogy a tagozatomban versenyző hallgatók előadásai mind olyan témakörön alapultak, melyek a fémiparhoz köthetőek jellemzően.

Miután végeztem az előadásommal, megkönnyebbültem, elégedett voltam a bemutató minőségével, valamint a zsűri által feltett kérdésekre is kielégítő válaszokat tudtam adni. Szerdai napon érkeztem a konferenciára, így az aznap délutánomat az előadásra való felkészüléssel töltöttem. Csütörtök délelőtt előadtam a munkámat, majd délután fakultatív programokon vettem részt, melyet konferencia szervezői biztosítottak számunkra. Sárkányhajóztunk a Baján található Petőfi sziget körül, este pedig a szakember találkozónak nevezett eseményen vettem részt, ahol lehetőség adódott hosszabban elcsevegni más egyetemek hallgatóival.

Örök élmény marad számomra ez a három nap, csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy próbálja meg a kari TDK-t, annak érdekében, hogy részt vehessen egy ilyen színvonalas programsorozaton. Barátok, leendő kollégák, valamint új tudományterületek megismeréséhez hihetetlenül jó lehetőség.

Sajdik Tamás
Sopron, 2023.05.05.

ugrás az oldal tetejére

OTDK 2023 - Hallgatói élménybeszámoló: Szőke Fanni

ugrás az oldal tetejére

TDK és OTDK élménybeszámoló, Szőke Fanni

 

Jó szerencsét!

Kedves Hallgatótársam!

Azzal kezdődött az egész, hogy lebontottak egy kilátót, én elhoztam egy részét, és így elindult az út a TDK-n keresztül egészen az OTDK-ig. Nagyon sok élmény, tapasztalat, építő tudás birtokába kerülhettem, melyről pár sorban szeretném elmondani a tapasztalataimat.

OTDK_SzokeFanni.pngA TDK-ra fakultatívan is nagyon megéri jelentkezni, hiszen bemutathatod a kutatási témádat, amelyre nagy tudással rendelkező szakemberektől bírálatokat, tanácsokat kaphatsz. Mindez akár folyamatban lévő, akár végzett munkádhoz nagyon jól hasznosítható. Ezekből az egyetemi előadások mellett gyakorlati úton tapasztalattal építheted tudásod. A TDK-n egy előadás keretében kell bemutatni a dolgozatodat, valamint szakmai kérdésekre is kell válaszolni, így egyfajta szakdolgozatvédés jellegként is megpróbálhatod, milyen készülni, előadni, beszélni arról, amit vizsgáltál a laborfalak mögött. Nagyon jól építi az előadói magabiztosságot és minőséget, szakkifejezések megértését és használatát, amely később, a szakmában való elhelyezkedés során is előnyödre fog válni. Mindezeket ingyen, tét nélkül megpróbálhatod, így miért ne? Ehhez társulhat esetlegesen egy helyezés elérésével a megtiszteltetés az OTDK-n való részvételre, ahol megismerhetsz új helyeket a pár napos utazás során, emellett pedig egy szuper élményben lehet részed diákok, szakemberek között, akik szintén izgalmas tudományos témákkal készültek és megoszthatjátok egymással tapasztalataitokat.

Összesítve sok sikert kívánok és ha kedvet kaptál, próbáld ki, merd átlépni a saját korlátaidat, hidd el, megéri a sok fejlődésért, tapasztalatért, tudásért és élményért!

Pénzt a fásnak!

Szőke Fanni

ugrás az oldal tetejére

Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciák

ugrás az oldal tetejére

woman-g7d79425a5_1280.jpg

Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar TDK/MDK


Konferencia ismertető

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar TDK és MDK Konferenciája egy bemutatási és értékelési fórum a legkiválóbb egyetemi hallgatóink számára, hogy bemutassák az elért tudományos és művészeti tevékenységüket, műalkotásaikat.

A Konferencia célja, hogy ösztönözze a hallgatók tudományos és művészeti diákköri tevékenységét, támogassa a tehetséges hallgatókat és mestereiket. Segítséget adjon a kutatómunkában való továbblépéshez, a pályakezdéshez és ösztönözze a doktori képzésre történő jelentkezést.

A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar a hagyományok szerinti kettő tudományterületen rendez Diákköri Konferenciát:

  • Tudományos Diákköri Konferencia
  • Művészeti Diákköri Konferencia

A konferenciára nevezett és elfogadott pályamunkákat – az előzetes írásbeli bírálatot követően – személyesen, szóban be kell mutatni a kari TDK/MDK szekcióülésein. A TDK/MDK nyelve a magyar. Az idegen nyelvű pályamunkák befogadási és bemutatási szabályairól a szekciók saját felhívásukban rendelkeznek.


Díjazás

A TDK-n, ill. MDK-n részvevő hallgatók pályamunkáját szakmai zsűri értékeli. A legjobb pályamunkák díjazásban részesülnek (az I., II. és III. helyezések).

A szakmai bizottságok támogatása esetén a szekció zsűrik a helyezéseket rangban követő különdíjakat adományozhatnak. Különdíj az I., II. és III. minősített helyezésekhez is társítható. A megfelelő színvonalúnak ítélt pályaművet bemutató diákok továbbjutási lehetőséget kapnak a 2025. tavaszán megrendezésre kerülő Országos Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciára (OTDK).


TDK/MDK Konferenciával kapcsolatos határidők

TDK/MDK Konferenciára jelentkezés határideje: 2024. november 15.

TDK/MDK dolgozat, versenymunka leadásának határideje: 2024. november 19.

TDK/MDK Konferencia időpontja: 2024. november 28. (csütörtök) 13.00 órától

Helyszín: Soproni Egyetem, P épület (Cházár András tér 1.)

 


TDK/MDK kapcsolattartók

MDK kapcsolattartó:

Dr. Nagy Máté - egyetemi docens, Alkalmazott Művészeti Intézet

e-mail: fmk-mdk##kukac##uni-sopron.hu

 

TDK kapcsolattartó:

Dr. Bak Miklós – tudományos munkatárs, Faipari és Műszaki Intézet

e-mail: fmk-tdk##kukac##uni-sopron.hu


Korábbi TDK - MDK - OTDK - MTDK konferenciák és eredmények

Nagy öröm a számunkra, hogy egyre több hallgatónk vesz részt a kari TDK/MDK konferenciákon, és mutatja be első önálló projekt munkáját. Még nagyobb öröm, amikor ezek a munkák olyan sikeresek, hogy továbbjutnak, és megmérettetnek az OTDK/OMDK valamelyik szekciójában, és különösen büszkék vagyunk azokra a projektekre, amelyek valamilyen helyezést is elérnek.

Korábbi helyezettjeink:

Hallgatói élménybeszámolók


 

tdk-mdk-tamogatok.jpg

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel Következő