Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|21|hu_HU|Pályázati felhívások|Nemzetközi pályázat
Tartalmi elemek

Fulbright oktatói ösztöndíjak 2024-2025

ugrás az oldal tetejére

A Magyar-Amerikai Fulbright Bizottság pályázati felhívása PhD/DLA fokozattal rendelkező oktatók számára, oktatói ösztöndíjak elnyerésére a 2024-2025-ös évre vonatkozóan, bármely tudományterületen vagy művészeti ágban. A támogatás összege 3,150 – 4,000 USD / hó (intézménytől függően), illetve egyéb juttatások.

ugrás az oldal tetejére

Pályázati felhívás - Franciaország és Magyarország közötti mobilitás támogatása

ugrás az oldal tetejére

Pályázati felhívás - Franciaország és Magyarország közötti mobilitás támogatása a tudományos és egyetemi együttműködés erősítése érdekében

A Budapesti Francia Intézet (IFH) Tudományos és Egyetemközi Együttműködési Osztálya (SCSU) olyan mobilitások finanszírozásával kíván támogatást nyújtani francia és magyar felsőoktatási intézményeknek, amelyek célja a Franciaország és Magyarország közötti intézményi partnerségek kezdeményezése, formalizálása vagy elmélyítése (hallgatói mobilitási programok létrehozása, kettős diplomák, kutatómunka, pályázati projektek közös kidolgozása stb.).

 

Pályázási feltételek:

  • A pályázaton francia vagy magyar felsőoktatási intézmény bármely képviselője vagy kutatója részt vehet. Hallgatók nem pályázhatnak.
  • Minden tudományág támogatható.
  • Az IFH projektenként egy személy mobilitási költségeihez járul hozzá. További személyek költségeit más finanszírozási forrásból kell fedezni.
  • A Franciaországból Magyarországra irányuló mobilitásoknak 2024. szeptember 1. és november 15. között kell megvalósulniuk.
  • A 2024. évi olimpiai és paralimpiai játékok miatt a Magyarországról Franciaországba irányuló mobilitásoknak 2024. október 1. és november 15. között kell megvalósulniuk.

 

Juttatások:

  • Franciaország és Magyarország közötti retúr repülőjegy (turistaosztály) egy személy részére, amelyet az IFH foglal le és vásárol meg;
  • 342 € (3 X 114 €) átalányösszeg egy személy számára három éjszaka szállásköltségének fedezésére a kiküldetés helyszínén (Franciaországban vagy Magyarországon). Az összeget az IFH a kiküldetés végeztével folyósítja a fogadó intézmény által aláírt részvételi igazolás és a kiküldetés végi beszámoló bemutatása ellenében.

Az IFH semmilyen más költséget nem fizet.

 

A mobilitás megszervezése és nyomonkövetése:

  • A kedvezményezett felelős az utazás megszervezéséért és a látogatás programjának elkészítéséért. A programot indulás előtt el kell küldenie az SCSU-nek;
  • A kedvezményezettnek a mobilitást követő két héten belül el kell küldenie az SCSU-nek a fogadó intézmény által aláírt részvételi igazolást (az IFH által megadott formátumban).
  • A kedvezményezettnek szakmai beszámolót kell küldenie (tetszőleges formátumban) az SCSU-nek a mobilitást követő két héten belül.

 

Kiválasztás:

A pályázatokat egy szakértői testület értékeli a tervezett projekt általános minősége alapján (az érintett tudományterületek relevanciája, a célkitűzések meghatározása, a hosszú távú együttműködés kilátásai stb.).

Elsőbbséget élveznek azok a projektek, amelyek célja kettős diploma program létrehozása vagy megújítása.

Elsőbbséget élveznek azok a projektek és pályázók, amelyek/akik korábban nem kaptak támogatást az IFH-tól.

A beérkezett pályázatok számától függően elsőbbséget élveznek a Magyarországról Franciaországba irányuló mobilitások.

Pályázati eljárás:

  1. Töltse ki az online űrlapot;
  2. Az alábbi dokumentumokat küldje el e-mailben a c.voisine@inst-france.hu címre:
  • A pályázó saját intézménye által aláírt támogatólevél (francia vagy angol nyelven);
  • A partnerintézmény által aláírt meghívólevél a mobilitás helyszínére, a mobilitás pontos időpontjának megjelölésével (francia vagy angol nyelven).

Pályázati naptár:

  • A pályázati felhívás közzététele: 2024. április 29.
  • Benyújtási határidő: 2024. június 7.
  • Eredményhirdetés: 2024. június 17-i héten
  • A mobilitás megvalósítása:

- Franciaországból Magyarországra: 2024. szeptember 1. és november 15. között

- Magyarországról Franciaországba: 2024. október 1. és november 15. között

 

Felhívás elérhetősége: https://www.franciaintezet.hu/hu/cikkek/egyetem-es-kutatas/programok/palyazati-felhivas.html

  • A kiküldetésről szóló igazolás és beszámoló benyújtása: legfeljebb 2 héttel a mobilitás befejezése után
ugrás az oldal tetejére

DAAD Német-Magyar Projektalapú Kutatócsere Program 2025-2026

ugrás az oldal tetejére

Pályázati felhívás felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek kutatócsoportjai között megvalósuló tudományos együttműködés elősegítésére.

A program célja a tudományos együttműködés elősegítése magyar és német felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek kutatócsoportjai között, amelyek egy konkrét tudományos kutatási terven dolgoznak. A program a mobilitást támogatja.

A pályázat benyújtására magyar felsőoktatási intézmények és felsőoktatási intézményen kívüli kutatóintézetek jogosultak. A program minden tudományterület számára nyitott.

Pályázat beadási határideje: 2024. június 28.

A projektpályázatot a https://palyazat.tpf.hu oldalon kell online benyújtani. Pályázat benyújtása regisztrációt követően lehetséges.


Pályázati felhívás és online útmutató elérhető itt!

ugrás az oldal tetejére

Ösztöndíj-lehetőség Azerbajdzsánban

ugrás az oldal tetejére

ÖSZTÖNDÍJ-LEHETŐSÉGEK AZERBAJDZSÁNBAN: az azerbajdzsáni Khazar Egyetem két ösztöndíj-lehetőséget kínál nemzetközi és magyar hallgatók számára.

 

Az egyik ösztöndíjjal a 2024-25-ös évben alap, mester és doktori képzésre lehet jelentkezni 2024.május 15-ig.:

  • A jelentkezés módjáról és feltételeiről az egyetem oldalán található tájékoztatás: international.khazar.org/how-to-apply

 

A másik ösztöndíjjal az azerbajdzsáni Nailekhanim Alapítvány teljes ösztöndíjat ajánl fel tehetséges női hallgatók, kutatónők számára a 2024-2025-ös évben.:

  • Az éves tandíj és kollégiumi díj fedezése mellett, egy évig havi ösztöndíjat és egyszeri oda-vissza utazás támogatását biztosítják.
  • Fontos, hogy a programra, csak nők jelentkezését várják, elsősorban mester vagy doktori képzésre 2024. június 1-ig.
  • A programról részletek az egyetem oldalán találhatóak: international.khazar.org/international-scholarship-program

 

Az azeri fél részéről a kapcsolattartó Fatima Valiyeva, a Khazar Egyetem nemzetközi osztályának vezetője.

Elérhetőségei: e-mail: fvaliyeva@khazar.org; telefon: +99412 4217916

ugrás az oldal tetejére

HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program

ugrás az oldal tetejére

HU_RIZON_lead.jpg

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) új pályázata 8 milliárd forint keretösszeggel támogatja, hogy kiváló magyar műhelyek vezetésével olyan nemzetközi kutatási projektek induljanak a világ legkiválóbb egyetemeinek és kutatóintézeteinek közreműködésével, amelyek Magyarország és ezen keresztül a nagyvilág számára egyaránt fontos társadalmi és gazdasági kihívások megoldására fókuszálnak.

A gazdaság és a társadalom szinte minden területét átölelő digitalizáció, a zöld átállás, valamint az egészséges élet megőrzése terén égető kihívásokkal találkozunk a világban. Az új pályázati felhívás keretében az NKFI Hivatal a Neumann János Programban (NJP) megjelölt fenti három kiemelt fókuszterületen várja magyar vezetésű nemzetközi kutatócsoportok innovatív kutatási projektjeit. A pályázatokat 2024. július 5-ig lehet benyújtani. A HU-rizont Program célorientáltsága, hatásvezéreltsége a gyakorlatban is hasznosítható eredmények elérésének követelményével társul, és innovatív megoldások kidolgozásával segíti a magyar egyetemek piaci szemléletének erősödését és nemzetközi beágyazódását.

„Az új nemzetközi kiválósági kutatási pályázatunk azt jelenti, hogy ha megpróbálnak minket bezárni, akkor nyitunk a világra, ezért indítottuk el a már pályázható nemzetközi csereprogramunkat, a Pannónia Programot és indítjuk el a magyar kutatók és a magyar kutatás nemzetközi együttműködését elősegítő HU-rizont programot. Az Európai Bizottság igaztalan, diszkriminatív és Magyarország, valamint Európa versenyképességével ellentétes döntésével szemben mi hiszünk a nemzetközi kutatási együttműködések fontosságában, ezért indítjuk útra a HU-rizont programot, melynek segítségével a magyar társadalom és gazdaság érdekei szerinti kutatásokat finanszírozzuk, úgy hogy a partner legkiválóbb külföldi egyetemek kutatási költségeit is álljuk.” – húzta alá a pályázat meghirdetése kapcsán Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkára.

A program keretében külföldi kutatóhelyek és kutatók nemcsak Európából, hanem – kiválósági alapon – a világ bármely országából bevonhatók, a kutatásokat végző nemzetközi konzorciumokat azonban minden esetben magyar felsőoktatási intézmények fogják vezetni. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból elnyerhető támogatás a kutatás-fejlesztési projektek teljes költségvetését, tehát a magyar intézmények és a társult partnerekként bevont külföldi résztvevők költségeit egyaránt fedezi. Az egy projektre elnyerhető támogatás felső határa 400 millió forint.

A magyar egyetemi kutatócsoportok az NJP három fókuszterületén belül kilenc izgalmas tématerület közül választhatnak, és két hónap áll rendelkezésükre, hogy európai vagy Európán kívüli kollégáikkal kidolgozzák innovatív koncepciójukat.

A HU-rizont Program keretében támogatott, 24−36 hónapig tartó együttműködések további célja, hogy stratégiai fontosságú nemzetközi partnerségek kialakulását indítsák el, és felkészítsék a magyar kutatókat arra, hogy akár nagy létszámú nemzetközi projekteket is képesek legyenek vezetni a későbbiekben.

A felhívás ide kattintva érhető el.

NKFIA_infoblokk_projekt.jpg

ugrás az oldal tetejére

Európai együttműködés a tudományos és műszaki kutatások területén (COST)

ugrás az oldal tetejére

1916-european-cooperation-science-and-technology-cost.png

Pályázati felhívás - Európai együttműködés a tudományos és műszaki kutatások területén (COST)

A szakmai együttműködés/program rövid bemutatása

  • Az Európai Bizottság támogatásával a Horizont Európa keretprogram költségvetéséből is részesedik.
  • Nemzeti kutatóintézetek, egyetemek, ipari vállalatok kutatási tevékenységét összehangoló akciók.
  • Az akciók témáit alulról szerveződő kezdeményezések formájában maguk a kutatók határozzák meg.
  • A legfőbb kritérium a tudományos kiválóság.
  • Magyar részvétel COST-akciókban.

A tagságból származó hazai előnyök, haszon

  • Jó lehetőség a fiatal kutatók bekapcsolódására a nemzetközi tudományos vérkeringésbe.
  • Hozzáférés a legfrissebb kutatási eredményekhez; a közös kutatás eredményeit a részt vevő országok általában szabadon felhasználhatják.
  • 2022-ben 398 magyar kutató vett részt COST-akciókban, több mint 50%-uk volt fiatal kutató, a futó akciók 78%-ában vettek részt magyar kutatók; a költségvetésből 414371.47 EUR jutott Magyarországra.
  • Kutatóink tipikusan az alábbi területeken nyernek támogatást: informatika, közlekedés, telekommunikáció, anyagtudomány, környezetvédelem, erdészet és erdészeti termékek, agrártudomány és biotechnológia, élelmiszer-technológia, társadalomtudomány, orvosi kutatások, általános mérnöki tudományok, kémia, meteorológia, fizika.

Csatlakozás COST akcióhoz

Egy adott COST akcióhoz történő csatlakozáshoz az alábbi nyilatkozatot kell kitöltve, aláírvaa COST nemzeti koordinátor részére elküldeni.

Nyilatkozat

Kérjük, hogy csatlakozás előtt a kutatók vegyék fel a kapcsolatot az akció vezetőjével (Action Chair), és az akció vezetőjével folytatott egyeztetés után küldjék meg a nyilatkozatot a COST nemzeti koordinátor részére.

Finanszírozás

A COST a Management Committee ülésekre való kiutazáshoz, workshopokon, akciókhoz kapcsolódó konferenciákon való részvételhez, kutatói mobilitáshoz (short-term scientific missions, STSM), illetve az akciók eredményeihez kapcsolódó disszeminációs tevékenységekhez nyújt támogatást. A COST-akciók kutatási költségeit a résztvevők maguk teremtik elő saját intézményi forrásaikból, elkülönített központi keret a kutatás finanszírozására nincs.

A COST együttműködés érvényben lévő szabályai szerint – a keretprogram költségvetéséhez hozzájáruló COST-tagországok kutatói (így a magyar kutatók is) az igazgató bizottsági és a munkacsoportüléseken való részvételük költségeinek utólagos megtérítését kérhetik a COST-tól.

2023. november elsejétől újra részt vehetnek magyar alapítványi egyetemek kutatói COST akciókban!
A COST Association 2023. július 4-én tájékoztatta a COST akciók résztvevőit, hogy a 2022/2056 számú tanácsi végrehajtási határozat értelmében a magyar alapítványi egyetemek kutatói a továbbiakban nem vehetnek részt COST akciók tevékenységeiben, és ez a már futó akciókra is vonatkozott, nem csak a határozat dátuma után indulókra. Az NKFI Hivatal a döntésre reagálva július 5-én és július folyamán több hivatalos levelet küldött a COST Association igazgatójának, melyben jeleztük, hogy a COST által hozott határozat nincs összhangban a tanácsi határozattal, hiszen az a részvételt társult tagként továbbra is engedélyezi az alapítványi egyetemeknek, csak a velük való pénzügyi kötelezettségvállalást tiltja. Kértük közreműködésüket a tanácsi határozatnak megfelelő feltételrendszer kialakításában és abban, hogy a helyzetet világos, fair és inkluzív kommunikáció övezze.

Kérelmünk alapján a COST új határozatot fogadott el, melynek értelmében 2023. november 1-től a Horizont Európa szabályoknak megfelelően vehetnek részt magyar alapítványi egyetemek kutatói COST akciókban, azaz közvetlen támogatást nem kaphatnak, Grant Holderek és ún. Local Organiserek nem lehetnek, de részt vehetnek az akciók tevékenységeiben. Az akciókban való részvételhez szükséges pénzügyi támogatást a Kormányzati Önerő Alap biztosítja.

A pénzügyi támogatást a kormányzati önerő alap finanszírozza, pályázati segítséget Dr. Nyikos Bendegúz projektmenedzser (nyikos.bendeguz@uni-sopron.hu) nyújt.

A kormányzati önerő alappal kapcsolatos részletes információk a következő linken érhetők el: https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/kormanyzati-onero-alap

NKFIA_infoblokk_projekt.jpg

 

ugrás az oldal tetejére

European Research Council (ERC)

ugrás az oldal tetejére

erc_logo_not.png

Az ERC küldetése, hogy versenyképes finanszírozás révén ösztönözze a legmagasabb színvonalú kutatást Európában, és a tudományos kiválóság alapján támogassa a kutatók által irányított felderítő kutatást minden területen.

Az ERC kiegészíti az egyéb európai finanszírozási tevékenységeket, például a nemzeti kutatásfinanszírozási ügynökségekét, és a Horizont Európa, az Európai Unió 2021-2027 közötti időszakra szóló kutatási keretprogramjának egyik kiemelt eleme.

ERC céljai:

  • Európa legjobbjainak támogatása a tudomány, az ösztöndíj és a mérnöki tudományok minden területén.
  • a teljes mértékben a kutatók által irányított, azaz "alulról felfelé" irányuló felderítő kutatás előmozdítása.
  • a független európai élvonalbeli kutatások vezetőinek már kialakult és következő generációjának munkájának ösztönzése.
  • az innovatív javaslatok jutalmazása azáltal, hogy a hangsúlyt inkább az ötlet minőségére, mintsem a kutatási területre helyezi.
  • Az európai felderítő kutatás és a jelen és a jövő legjobb kutatóinak státuszának és láthatóságának növelése.

ERC lehetőségek:

ERC STARTING GRANTS

​​​​​Legfeljebb 1,5 millió EUR összegű támogatás 5 éven keresztül

Ígéretes pályakezdő kutatók számára, akik a PhD fokozat megszerzése után 2-7 éves tapasztalattal rendelkeznek.

ERC CONSOLIDATOR GRANTS

Legfeljebb 2 millió EUR összegű támogatás 5 éven keresztül

Kiváló kutatók számára, akik a PhD fokozat megszerzése után 7-12 éves tapasztalattal rendelkeznek.

ERC ADVANCED GRANTS

Legfeljebb 2,5 millió EUR összegű támogatás 5 éven keresztül

Elismert kutatási eredményekkel rendelkező, elismert kutatásvezetők számára.

ERC PROOF OF CONCEPT

150 000 EUR átalányösszegű támogatás

Az EKT ösztöndíjasai számára az EKT felderítő kutatási projektjeik kereskedelmi vagy társadalmi innovációs potenciáljának feltárására.

SYNERGY GRANTS

Legfeljebb 10 millió EUR összegű támogatás 6 évre

Olyan ambiciózus kutatási kérdések megoldására, amelyek csak 2-4 fő kutatóból álló kis csoport összehangolt munkájával válaszolhatóak meg.

TOVÁBBI LEHETŐSÉGEK

Olyan kutatók számára, akik egy ERC-ösztöndíjas csapatban kívánnak dolgozni vagy tapasztalatot szerezni.

 

Jelenleg az ERC Proof of Concept felhívás elérhető, melyet ide kattintva lehet megtekinteni.

 

Nemzeti Kapcsolattartó Pontok:

Nador u. 7
1051 Budapest
T: +36-30-365-2393, +36-1-411-6242
http://mta.hu/english/

Hivatalos weboldal: https://erc.europa.eu/

ugrás az oldal tetejére

Felsőoktatási LIFE innovatív ötletverseny indul 2024 őszén

ugrás az oldal tetejére

LIFE Programme.webp

A Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) az Agrárminisztériummal és az Energiaügyi Minisztériummal közösen valósítja meg 2023. június 1. és 2026. május 31. között a „LIFE – Enhanced Capacity Building in Hungary” projektet az Európai Unió társfinanszírozásában.

A projekt célja, hogy a 2021-2027-es költségvetési ciklusban ösztönözze a magyar szereplők hatékonyabb részvételét a LIFE Programban. Célunk – többek között – formálni a fiatalabb generáció gondolkodásmódját, hogy tanulmányaik befejeztével már rendelkezzenek vonatkozó ismeretekkel a közvetlen uniós források finanszírozási lehetőségeiről. A projektről bővebb információt a következő linken talál: https://mfoi.org/life-kapacitasepitesi-projekt/.

Az egyetemisták hatékony szemléletformálása érdekében szeretnénk az alábbi programunk megvalósításában együttműködést kezdeményezni felsőoktatási intézményekkel, valamint hallgatókat foglalkoztató partnereikkel, ahol az energiával, a körforgásos gazdasággal és fenntarthatósággal, valamint az éghajlatváltozással kapcsolatos LIFE alprogramok céljaihoz illeszkedő tématerületeken tevékenykednek.

A projekt keretében az egyetemisták szemléletformálására egy innovatív „ötletverseny” keretében kerülne sor. A 2024-es őszi félévben szeretnénk az ötletverseny pályázati felhívását megjeleníteni a felsőoktatási intézmények és partnereik erre alkalmas platformjain, illetve azt követően egy online előadás keretében (tervezetten 2024. december 2-án) bemutatni a LIFE programot és a 2021-2027-es költségvetési időszakban kitűzött céljait az érdeklődő hallgatók számára. Az ötletverseny felhívásának keretei szerint a pályamunkákat a LIFE Program három releváns alprogramja esetében lenne lehetőség benyújtani:

  • ­ Körforgásos gazdaság és életminőség (ENV)
  • ­ Az éghajlatváltozás mérséklése és alkalmazkodás (CLIMA)
  • ­ Tiszta energiára való átállás (CET)

A Körforgásos gazdaság és életminőség alprogram esetében kiemelt témakör a körforgásos gazdaság és hulladék, a zajterhelés és a vegyi anyagok csökkentése, az új európai Bauhaus (NEB), továbbá a környezeti elemek (talaj, víz, levegő) védelme, valamint mindezekhez kötődően a környezetvédelmi irányítás és tájékoztatás (ENV-GOV). További részletek ezzel kapcsolatban az alábbi magyar nyelvű honlapon olvashatók:

https://xn--krnyezetvdelem-jkb3r.hu/kornyezetvedelmi-finanszirozasi-rendszerek-life

A benyújtott pályamunkákat egy előre felállított szakértő zsűri megvitatja és értékeli, majd kiválasztja a legígéretesebbeket, az adott alprogram céljainak eléréséhez legjobban illeszkedőt. A kiválasztott legjobb 3 pályamunka révén a hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy a verseny keretében benyújtott ötletüket hazai piaci szereplőkkel (pl. energiacégek, KFI területen tevékenykedő cégek, stb.) közösen projektkoncepcióvá fejleszthessék, tehát együtt dolgozhassanak egy valódi LIFE vagy más közvetlen uniós projekt benyújtásáig terjedő szakaszán, ezzel is jelentős tapasztalatot szerezve egy környezet- és éghajlatvédelmi témájú projekt tervezési folyamatában. 

Az Egyetem üdvözölte a kezdeményezést és csatlakozott az ötletversenyhez. A pályázati felhívás már idén, az őszi félévben kiírásra fog kerülni, melynek megjelenéséről tájékoztatjuk majd az egyetemi polgárokat.

További hasznos linkek:

https://lifepalyazatok.eu/
https://cinea.ec.europa.eu/programmes/life_en

ugrás az oldal tetejére

Innovatív Life Ötletverseny felsőoktatási hallgatók számára - megnyílt a regisztráció!

ugrás az oldal tetejére

LIFE_otletverseny_Kozossegi media kreatív.webp

A Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) és az Energiaügyi Minisztérium közösen a LIFE Kapacitásépítés (LIFE HUNCAPBUILD22) projekt keretében ötletversenyt hirdet felsőoktatási intézmények hallgatói számára.

A Kapacitásépítés projekt elsődleges célja a LIFE projektek iránti hazai érdeklődés felkeltése, amelynek eszköze egy ötletverseny meghirdetése, amely olyan környezetvédelmi és éghajlatvédelmi intézkedésekhez kötődő innovatív ötletek összegyűjtését szolgálja, amelyek továbbfejlesztve magas színvonalú LIFE-projektjavaslatokként nyújthatók be később hazai székhelyű partnerek összefogásában.

Az ötletpályázat mindezek mellett elősegíti a hatékony kapcsolatteremtést a felsőoktatási intézmények és az olyan magánszektorbeli vállalatok között, amelyek kifejezetten a LIFE-projektötletek fejlesztésére jönnek létre.

A LIFE Program az EU egyetlen, dedikáltan környezet-, természet- és klímavédelmi célokra forrást nyújtó programja. Olyan uniós pénzügyi finanszírozási eszköz, amely 32 éve már több mint 6000 sikeres projektet támogatott annak érdekében, hogy a köz- és magánszféra bevonásával valósulhassanak meg a tagállamok által közösen kitűzött célok és prioritások. Jelenleg a 2021-2027-es időszak LIFE Program megvalósítása folyik, évente megjelenő pályázati felhívásokkal. A pályázatok lebonyolításért az Európai Bizottság Klíma-, Infrastruktúra- és Környezetügyi Végrehajtó Ügynöksége (European Climate Infrastructure and Environment Executive Agency, CINEA) felel. 

Az ötletversenyre az alábbi linken lehet regisztrálni.

A pályázat kiírója december 2-án egy online előadást fog tartani 16.00-18.00 óra között kerül sor.

Az előadáson való részvételhez az alábbi linken lehet regisztrálni: https://forms.gle/DuL2vzBzmp8uhCCFA.

A kérdőívet kitöltők részére kerül megküldésre az előadáshoz tartozó Teams meghívó a csatlakozási linkkel.

 

MFOI.webp

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel Következő