Felvételi eljárás
ugrás az oldal tetejéreFelsőoktatási szakképzések
A jelentkezés menetéről és a határidőkről a felvi.hu oldalon elérhető felvételi tájékoztató rendelkezik.
Alapszakok
A jelentkezés menetéről és a határidőkről a felvi.hu oldalon elérhető felvételi tájékoztató rendelkezik.
Mesterszakok
A jelentkezés menetéről és a határidőkről a felvi.hu oldalon elérhető felvételi tájékoztató rendelkezik.
Szakirányú továbbképzés
A szakirányú továbbképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadható szakok az egyes képzéseink leírásánál a Felvételi követelmények címszó alatt olvashatók.
A szakirányú továbbképzésre történő jelentkezésnél benyújtandó dokumentumok:
- online jelentkezési lap,
- a felvételi eljárási díj (5 000 Ft) befizetésének igazolása,
- diplomamásolat.
Felvételi segédlet
ugrás az oldal tetejéreA felvételivel kapcsolatos leggyakoribb kérdések és válaszok.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni felsőoktatási intézmény választásakor?
A megfelelő intézmény, szak és képzési szint kiválasztásakor mindenképpen érdemes figyelembe venni az érdeklődési területet, hiszen a szakma megválasztása egy életre szól. Még a jelenlegi helyzetben is állnak rendelkezésre olyan megoldások, amelyek nagyban segítenek elérni az általad már korábban is kitűzött célokat. Amennyiben például üzleti jellegű képzésben szeretnél továbbtanulni, érdemes az LKK ösztöndíjrendszerébe pályáznod.
Természetesen fontos kritérium ezen kívül az egyetem lakhelytől való távolsága, a középiskolából hozott eredmények és pluszpontjaid alakulása, a nyelvismeret, az elhelyezkedési lehetőségek figyelembevétele, valamint az a diákélet, amelyet a következő pár évben az Egyetem biztosít számodra. Ezekről is részletesen olvashatsz a következőkben.
Honnan szerezhetünk információkat egy adott intézményről vagy szakról?
A jelentkezési lapok beadása előtt az alábbi források állnak rendelkezése:
- Mindenről részletes tájékoztatást hallgathatsz meg a SOE LKK nyílt napjain.
- Ha nem tudsz jelen lenni, keresd fel: www.felvi.hu-t,
- vagy nézz körül a képzéseink menüpontnál.
Van-e az alapszak (BA) vagy felsőoktatási szakképzés (FOKSZ képzés) elvégzése után továbbtanulási lehetőség a SOE LKK-n?
Az egyes képzési szintek teljes mértékben egymásra épülnek Karunkon. Az FOKSZ képzések elvégzése után hallgatóink a BA képzésekben folytathatják tanulmányaikat, ahová korábbi FOKSZ eredményeik alapján, vagy közvetlenül a középiskolákból kerülhetnek be a felvételi tájékoztatóban meghatározottak szerint. Az alapképzés sikeres elvégzése után a hallgatók felvételt nyerhetnek a mesterképzési (MA) szakokra.
Képzéseink átjárhatósága és egymásra épülése miatt a hallgatóknak arra is lehetősége nyílik, hogy egyszerre akár több végzettséget, vagy szakmát is megszerezzenek a SOE LKK-n.
Milyen feltételekkel lehet bejutni a SOE LKK-ra a különböző képzési szinteken?
A hatályos felvételi eljárás feltételei a Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban olvashatók, amely a felvi.hu-n található.
Van lehetőség növelni a bekerülési esélyeket a SOE LKK-ra?
Természetesen!
A különböző képzési szinteken többletpontok adományozhatóak a korábbi verseny-, nyelvvizsga-, emelt szintű érettségi eredményekért, sportteljesítményekért vagy a szociális helyzet alapján. A többletpontok kiosztásának célja, hogy növelje a diákok bekerülési esélyeit a SOE LKK-ra. A pontszámítás módszeréről részletesen a felvi.hu menüsorából lehet tájékozódni.
Van-e államilag finanszírozott hely a SOE LKK-n?
IGEN! Valamennyi képzési szinten és tagozaton van elérhető államilag finanszírozott férőhely.
Milyen ösztöndíjakra, támogatásokra pályázhatnak a hallgatók tanulmányaik során?
A SOE LKK a Soproni Felsőoktatásért Alapítvánnyal összefogva az önköltséges hallgatók részére ösztöndíj alapot hozott létre.
Az alapképzés hallgatói számára három különböző ösztöndíj típust kínálunk, a hallgatók Bachelor-, Menedzser- és Kiválósági ösztöndíjra pályázhatnak. Az elsőnél a szociális helyzetet vesszük figyelembe, a másodiknál a hallgató vállalati tanulmányi szerződést is kaphat, míg a harmadik a kimagaslóan teljesítő hallgatóknak jár, így a legkiválóbb hallgatóink akár ingyenesen is tanulhatnak az alapképzési szakokon.
Az állami ösztöndíjas képzéseken a hallgatók tanulmányaihoz a fenti ösztöndíjakon kívül további támogatásokkal is hozzájárulunk, ezek: rendszeres szociális támogatás, sportösztöndíj és szakmai gyakorlati ösztöndíj (természetesen amennyiben jogosultak ezeket Igénybe venni).
Önköltséges képzésben van-e lehetőség részletfizetésre vagy diákhitelből fizetni a tandíjat?
Természetesen. A Diákhitel 2 programban felvehető összeget a képzési és megélhetési költségek fedezésére fordíthatják az önköltséges hallgatók. További információ: diakhitel.hu. Részletfizetési lehetőséget is kínálunk hallgatóink számára: az egyetem szabályozásának figyelmbevételével.
Kaphatnak-e hallgatóink kollégiumi elhelyezést?
Mind az állami ösztöndíjas, mind az önköltséges képzésen részt vevő hallgatók felvételt nyerhetnek kollégiumaink egyikébe, hiszen külön keretet hoztunk létre azért, hogy kedvező díj ellenében kaphassanak kollégiumi ellátást hallgatóink akkor is, ha önköltséges képzésben vesznek részt.
A SOE LKK-n van-e szakmai gyakorlat és segít-e ez az elhelyezkedésben?
Az LKK-n mind a FOKSZ, mind a BA szakokon van szakmai gyakorlat (14 hét), mely alatt a hallgatói jogviszony – és annak minden pozitív vonzata – fennáll. A szakmai gyakorlat alatt hallgatóink vállalati/intézményi körülmények között kamatoztathatják megszerzett tudásukat, így nagyon gyakran a felkészült és talpraesett hallgatókat a gyakorlati idő elteltével teljes munkakörben foglalkoztatják tovább. Bizonyos alapszakokat duális képzési formában is hirdetünk.
Hol és mennyiért lehet beszerezni a tankönyveket, jegyzeteket a SOE LKK-n?
A jegyzetekért és tankönyvekért nem kell messzire menni: az egyetemen a DiákCentrumban lehetőség van megvásárolni ezeket, a bolti árnál kedvezőbb díjszabással, ráadásul az órai anyagok az E-Learning portálon elektronikus formában ingyenesen elérhetőek.
Honnan és hogyan szerezhetek még információkat, illetve válaszokat további kérdéseimre?
További kérdéseiddel fordulhatsz az alábbi személyekhez bizalommal:
FOKSZ, MA képzésekkel kapcsolatban
- Farkas Dalma
e-mail: farkas.dalma@uni-sopron.hu
tel.: +36 99 518-121.
BA képzésekkel kapcsolatban:
- Varga Martina
e-mail: varga.martina@uni-sopron.hu
tel.: +36 99 518-708.
Szakirányú továbbképzésekkel kapcsolatban
- Honfi Blanka
e-mail: honfi.blanka@uni-sopron.hu
tel.: +36 30 866-5401.
Melyek a felvételivel kapcsolatos határidők, fontos dátumok?
- A felvételi eljárással kapcsolatos informácók megtalálhatók felvi.hu honlapon.
Ne feledd: ha fontos számodra
a biztos tudás,
a használható szakmai alap,
a működő nemzetközi kapcsolatok,
a gyakorlatorientált képzés,
a közvetlen és naprakész oktatói csapat,
a kiépített szakmai gyakorlati helyek,
a kulturált kollégiumi elhelyezés,
a hagyományokra épülő diákélet és aktív sportolási lehetőség,
a város hangulata,
a kiszámítható, kedvező képzési költség,
hogy jól érezd magad:
Irány SOPRON!
Irány az LKK!
Tájékoztatás a BSc., FOKSZ képzések felvételi elbeszélgetéséről
ugrás az oldal tetejéreKedves Jelentkező!
Köszönjük, hogy felvételi jelentkezése során a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karának alapszakját (BSc) vagy felsőoktatási szakképzési szakját (FOKSZ) jelölte meg.
Általános információk
Tájékoztatjuk, hogy a 2024-es felvételi eljárás során a Soproni Egyetem felvételi eljárásrendje alapján Önnek lehetősége van 100 intézményi pontot szerezni különböző jogcímeken.
A intézményi pontok jogcímeinek listája itt elérhető:
https://www.felvi.hu/pub_bin/dload/FFT_23K/pontszamitas2024/SOE_intezmenyipont.pdf
Az intézményi pontszerzés keretében a jelentkezőnek lehetősége van az intézményi többletpontok kategóriáján belül felvételi elbeszélgetésre jelentkezni és azon részt venni. A felvételi elbeszélgetés célja a felsőfokú tanulmányok folytatására legalkalmasabb jelentkezők kiválasztása, a jelentkezők alkalmasságának értékelése, a felvételi elbeszélgetésen szerezhető maximum 100 intézményi felvételi pont elbírálása.
Hangsúlyozzuk, hogy a felvételi elbeszélgetésre való jelentkezés nem kötelező a jelentkező számára, hanem egy lehetőség. A jelentkezés szükségességét a jelentkezőnek kell mérlegelnie.
A felvételi elbeszélgetésre 2024. augusztus 13. 12 óráig van lehetőség jelentkezni a Felvételi elbeszélgetés FOKSZ, BSc regisztráció megnevezésű űrlapon, ami az alábbi linken érhető el:
https://lkk.uni-sopron.hu/formdesigner/index/
A jelentkezések alapján osztjuk be a jelentkezőket felvételi bizottságokba és határozzuk meg a felvételi elbeszélgetés időpontját. A felvételi elbeszélgetés részletszabályait a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar „Felvételi elbeszélgetés szabályzata” rögzíti. A regisztrált jelentkezőnek a felvételi elbeszélgetésen a Kar által meghatározott időpontban, alkalomhoz illő öltözetben kell megjelennie. Amennyiben a jelentkező számára a meghatározott időpont valamilyen lényeges indok alapján nem megfelelő, úgy azt az időpont kiértesítésétől kezdve 3 munkanapon belül szükséges jeleznie a Kar által megadott e-mail címre (Józsa Mónika, asszisztens: jozsa.monika@uni-sopron.hu). Amennyiben a jelentkező a felvételi elbeszélgetésen nem jelenik meg, úgy nincs lehetősége annak pótlására.
A felvételi elbeszélgetés jelen formája az alapképzésre és/vagy a felsőoktatási szakképzésre jelentkezők esetén választható. Amennyiben a jelentkező több alapszakra és/vagy több felsőoktatási szakképzési szakra is jelentkezett a felvételi eljárás során, úgy valamennyi jelentkezése esetében a megjelölt képzési szinttől, szaktól, képzési nyelvtől, tagozattól, finanszírozási formától függetlenül egyetlen felvételi elbeszélgetésen vehet részt.
A felvételi elbeszélgetés során maximum 100 intézményi pont szerezhető. Adott évben a felvételi elbeszélgetésen szerzett intézményi felvételi pont az adott év általános felvételi eljárása során számítható be. A felvételi elbeszélgetésen szerzett intézményi felvételi pont kizárólag a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar által meghirdetett szakok esetén vehető figyelembe, más Kar vagy más felsőoktatási intézmény azt nem veszi figyelembe.
A jelentkezők az elért eredményekről az országos felvételi eljárás elektronikus felvételi rendszerén keresztül kapnak tájékoztatást (felvi.hu).
A felvételi elbeszélgetés és a pontszámítás rendje
A felvételi elbeszélgetés egy részből áll, melynek lebonyolítása és értékelése az alábbiak szerint történik.
A felvételi elbeszélgetés célja, hogy a felvételi bizottság tájékozódjon a jelentkező gazdasági, társadalmi témákban való jártasságáról és kommunikációs készségéről. A felvételi elbeszélgetésre a jelentkező az előzetesen meghirdetett témakörökből választ egy témakört, és ezzel kapcsolatban tart egy 6 perces előadást (forma: Microsoft PPT). Ezt követően a felvételi bizottság a választott témakörrel kapcsolatos kérdéseket tesz fel a jelentkezőnek.
A felvételi elbeszélgetés értékelése az alábbi szempontok alapján történik:
a) Gazdasági, társadalmi témájú előadás (maximum 60 pont):
40-60 pont: a jelentkező megfelelő gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában tájékozott. Az előadás tartalmilag és formailag kiváló vagy átlagon felüli. A bizottság kérdéseire döntő többségben az elvárható szintnek megfelelő, jó válaszokat ad.
20-39 pont: a jelentkező elfogadható gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában többnyire tájékozott. Az előadás tartalmilag és formailag átlagos. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően általában elfogadható válaszokat ad.
0-19 pont: a jelentkező hiányos gazdasági, társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában korlátozott tájékozottsággal rendelkezik. Az előadás tartalmilag és formailag átlagon aluli. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően többnyire nem tud adekvátan válaszolni.
b) Kommunikációs készség (maximum 40 pont):
32-40 pont: Kommunikációja határozott, világos, proaktív. Az egyetemi tanulmányok elvégzése után, vélhetően a gazdasági élet különböző területein képes lesz a magas szintű szakmai kommunikációra.
20-31 pont: Kommunikációja megfelelő, többnyire világos. Az egyetemi tanulmányai alatt vélhetően megszerzi azokat a szükséges kommunikációs kompetenciákat, amelyek segítségével képes lesz magas szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
0-19 pont: Kommunikációja bizonytalan. Az egyetemi tanulmányai alatt ez egy olyan kompetencia, amelyre az átlagos hallgatóknál több figyelmet kell fordítani, hogy a jelentkező az egyetem elvégzését követően képes legyen elfogadható szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
További kérdéseinek megválaszolására a felveteli@uni-sopron.hu e-mail cím áll rendelkezésre, minden megkeresésre szívesen válaszolunk.
Kérjük, ügyeljen a határidők betartására!
Eredményes felkészülést és sikeres felvételi eljárást kívánunk!
Reméljük hamarosan hallgatóink között köszönthetjük!
ugrás az oldal tetejére2025K Keresztféléves felvételi eljárás
ugrás az oldal tetejéreFelvételi naptár
- A jelentkezés határideje: 2024. november 15.
- Motivációs beszélgetésre (Nem kötelező, csak lehetőség! ld. Pontszámítási szabályzat.) a kar honlapján lehet jelentkezni 2024. december 3-án, 12.00 óráig.
- Motivációs beszélgetés (MS Teams): 2024. december 7., 10.00 óra.
- Kreditelismerési kérelmek postára adási határideje: 2025. január 7.
- A jelentkezők adatainak módosítása, sorrendmódosítás, felvételi pontszámításhoz szükséges dokumentumok feltöltési határideje: 2025. január 9.
- A ponthatár megállapítása: 2025. január 23.
- A 2024/2025. tanév tavaszi szemeszterének kezdete:
- Regisztrációs/beiratkozási időszak kezdete: 2025. február 1.
- A szorgalmi időszak első oktatási napja:
- nappali tagozat: 2025. február 10.
- levelező tagozat: 2025. február 14.
Kreditelismerés
- Mesterszakra történő jelentkezés esetén – előképzettségtől függően – kreditelismerési eljárást kell kezdeményezni!
- Vizsgálja meg a letölthető táblázat alapján, hogy „A”, „B” vagy „C” bemenettel rendelkezik. „A” bemenet esetén nem kell benyújtani a kreditelismerési kérelmet. „B” és „C” bemenet esetén a kreditelismerési kérelem benyújtása kötelező! Az eljárásról részletesebben itt olvashat.
- Töltse le a kreditelismerési kérelmet, majd töltse ki a táblázatban megadott ismeretköröknek megfelelően.
- A dokumentumokat e-mailben ÉS postán is meg kell küldeni a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar Dékáni Hivatala részére, az alábbi címekre:
email-cím: jozsa.monika@uni-sopron.hu.
postacím: Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar Dékáni Hivatal, 9400 Sopron, Erzsébet utca 9. (A borítékon kérjük feltüntetni: Kreditelismerési kérelem!) - A kérelmek beérkezésének határideje: 2025. január 7.
Motivációs beszélgetés
- A felvételizőnek lehetősége van (nem kötelező!) motivációs beszélgetés keretében további felvételi pontokat szerezni. Javasoljuk, hogy előtte tanulmányozza át a mestreszakokra vonatkozó pontszámítási szabályzatot és mérlegelje, hogy részt kíván-e venni a motivációs beszélgetésen, azzal valóban többletpontokhoz juthat-e a felvételi eljárás keretében vagy korábbi tanulmányi eredményei és oklevelének minősítése miatt erre nincs szüksége (ld. szabályzat 3. §)
- Jelentkezni a kar honlapján lehet. Jelentkezési határidő: 2024. december 3-án, 12.00 óráig.
- A motivációs beszélgetés helye és időpontja: MS Teams, 2024. december 7., 10.00 óra.
A 2024K felvételi eljárásban meghirdetett képzéseink Sopronban
Képzési szint | Munkarend | Finanszírozási forma | Meghirdetett képzés | Önköltség/félév |
mesterképzés | nappali | támogatott | nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (angol nyelven) (4 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft | |||
mesterképzés | levelező | támogatott | felelős turizmusfejlesztés (2 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft | |||
mesterképzés | levelező | támogatott | pénzügy (4 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft | |||
mesterképzés | levelező | támogatott | termékmenedzsment- és marketing (2 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft | |||
mesterképzés | levelező | támogatott | vállalkozásfejlesztés (4 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft | |||
mesterképzés | levelező | támogatott | vezetés és szervezés (4 féléves) | – |
önköltséges | 395 000 Ft |
A levelező tagozatos oktatásra a hallgatókkal történt megállapodás alapján jellemzően kéthetente kerül sor, péntek délutánonként (14:30-18:30) online formában és szombaton délelőtt (9:00-13:00) és (14:00-18:00) jelenléti formában az egyes szakok órarendje szerint.
A mesterszakokra való felvételi előfeltételei
Az előzetes kreditelismerési eljárást írásban, már a felsőoktatási felvételi eljárás előtt célszerű kezdeményezni a felsőoktatási intézménynél (ezért „előzetes” a kreditelismerési eljárás).
Mesterképzésre történő jelentkezésekor az előzményként elfogadott szakok három csoportra oszthatók:
- teljes kreditérték beszámítással figyelembe vehető szakok (a továbbiakban: A-típusú bemenet),
- meghatározott szakterületi kreditek teljesítésével elsősorban figyelembe vehető szakok (a továbbiakban: B-típusú bemenet),
- meghatározott szakterületi kreditek teljesítésével bármely egyéb szak (a továbbiakban: C-típusú bemenet).
Aki B-, vagy C-típusú bemeneti oklevéllel rendelkezik, annál a mesterképzést meghirdető felsőoktatási intézmény előzetes kreditelismerési eljárásban megvizsgálja, hogy a korábban megszerzett kreditjei alapján az adott mesterképzési szakra történő belépéshez mennyi szakterületi kreditje ismerhető el. Kérjük a letölthető táblázat alapján vizsgálja meg, hogy A, B vagy C bemenettel rendelkezik, és ennek megfelelően töltse ki a Kreditelismerési kérelmet.
Amennyiben a jelentkező korábbi tanulmányai alapján nem ismerhető el a képzési és kimeneti követelményekben minimálisan meghatározott szakterületi kredit és a felvételi összpontszáma elérné az adott mesterképzési szakon meghatározott felvételi ponthatárt, abban az esetben sem nyerhet besorolást és az alapján felvételt az adott mesterképzési szakra.
Amennyiben a jelentkező csak a minimálisan előírt szakterületi kreditszámmal rendelkezik, akkor a jelentkező felvehető ugyan, de a képzési és kimeneti követelményekben előírt minimális, valamint szükséges kreditszám különbözetét a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, az első két félévben, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szereznie.
Sikeres felvételi eljárást követően a hallgatói jogviszony akkor jöhet létre, ha a bemeneti feltételeket megvizsgálva, a különbözeti tárgyak kiírása megtörténik az előzetes kreditelismerési eljárás lefolytatásával.
A mesterszakos előzetes kreditelismerési eljárás folyamata
Az LKK mesterszakokra vonatkozó pontszámítási szabályzat (kivonat) >>>
Tartalomjegyzék Fel Következő