Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat
Útvonal|5|hu_HU|Képzések
Tartalmi elemek

Bemutatkozás

ugrás az oldal tetejére

Doktori Iskola

Cziráki József Faanyagtudomány és Technológiák Doktori Iskola

 

A Cziráki József Faanyagtudomány és Technológiák Doktori Iskola a ’90-es évek elején kezdte meg működését a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karon (korábban Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar), 2002. óta pedig végleges akkreditációval rendelkezik.

A hallgatók a doktori képzés során erős elméleti, kutatásmódszertani, tudományos alapokat kapnak, és témavezetőjük irányításával, de önállóan végzik kutatási tevékenységüket. A kutatási projektek irányítását a faanyag legelismertebb szakemberei, tudósai végzik. A kutatások igen változatos témákat ölelnek fel, a faanyagtudományi, fatechnológiai területektől a szélesebb értelemben vett rosttechnológián és faépítészeten keresztül egészen az olyan határterületi témakörökig, mint pl. a nanotechnológia, építészet, könnyűipar vagy akár a faiparral összefüggő informatikai és menedzsment kutatások.

Ezek a projektek legtöbbször valamilyen konkrét ipari kutatási vagy innovációs feladathoz kapcsolódnak, így, akik Sopronban szereznek doktori címet, nemcsak erős elméleti alapokkal, de gyakorlatias szemlélettel rendelkező tudósokká is válnak.

 

A kari tudományos tevékenység legfontosabb szervezeteként a Cziráki József Faanyagtudomány és Technológiák Doktori Iskola hét program keretében végzi munkáját: 

F1 Faanyagtudomány: Prof. Dr. Németh Róbert
F2 Fafeldolgozási technológiák és kreatív tervezés: Prof. Dr. Kovács Zsolt és Zalavári József DLA
F3 Faszerkezetek:  
F4 Rosttechnikai és nanotechnológiai tudományok: Dr. Fehér Sándor

F5 Informatika az anyagtudományokban:

Dr. Hegyháti Máté
F6 Faipari termelési rendszerek: Dr. Pásztory Zoltán
F7 A faanyagismeret és technológiák szakmódszertana Prof. Dr. Magoss Endre és Dr. Lükő István

A képzésben a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar intézetei és tanszékei mellett az Erdőmérnöki Kar két intézete vesz részt. A képzés három formája a nappali, levelező és egyéni.

A doktori képzés sajátossága, hogy az erdő csodálatos termékének, a fának a megismerését, feldolgozását, hasznosítását, újrahasznosítását igyekszik tudományos alapokra helyezve kutatni. Ennek során az alaptudományok, alkalmazott tudományok és gyakorlati ismeretek kutatását tűzte ki célul.

Szoros kapcsolatban van az erdészettel, a fa megtermelésével, a műszaki tudományokkal, a fa feldolgozásával, így természetessé teszi a komplex kutatói gondolkozást.

A Doktori Iskola személyi feltételei nagyon jók, hiszen az egész ország faanyaggal foglalkozó tudósai végzik az oktatást. A hazai fakutatók mellett számos külföldi professzor segítette és segíti a képzést.

A Doktori Iskola munkáját a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karon működő Innovációs Központ a gyakorlatiasság irányába tereli. Nappali doktoranduszaink folyamatosan bekapcsolódnak az egyetemen folyó oktató munkába is.

ugrás az oldal tetejére


Tartalomjegyzék Fel Következő