Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Mire figyeljünk a felvételinél

1. A megadott e-mail cím, telefonszám

A regisztrációkor olyan e-mail cím legyen megadva, amit a jelentkező rendszeresen használ, mert erre a címre fog érkezni minden hivatalos értesítés, felszólítás, hiánypótlási kérés és tájékoztatás a felvételivel kapcsolatban. A spam mappát is érdemes rendszeresen ellenőrizni, mert ott is landolhatnak üzenetek. A telefonszám megadása is szükséges, mert a besorolási döntésről legelőször sms-t fog kapni a jelentkező az Oktatási Hivataltól.

 

2. Jelentkezési sorrend

Az a jelentkezési hely (képzés) kerüljön az első helyre, ahová a jelentkező leginkább szeretne bejutni, az utolsó helyre pedig az, ahová a megjelöltek közül a legkevésbé szeretne bejutni. Érdemes figyelembe venni a választott képzés finanszírozási formáját is, államilag ösztöndíjjal támogatott vagy önköltséges képzés.

 

A jelentkezési határidő után már nincs lehetőség új képzés megjelölésére, azonban a felvételi eljárás során egyszer lehet változtatni a sorrenden és törölni is lehet jelentkezési helyeket 2025. július 9-ig.

 

3. Kiegészítő eljárási díj

Három képzésre lehet ingyenesen jelentkezni (egy jelentkezési helynek számít a képzés állami ösztöndíjas és önköltséges formájának megjelölése). További, legfeljebb három képzési hely megjelölése esetén 2000-2000 Ft kiegészítő eljárási díjat kell fizetni, amelynek összegét az E-felvételi automatikusan kiszámolja. Ezt egy összegben kell rendezni bankkártyás fizetéssel, az E-felvételiből elérhető felületen vagy banki átutalással 2025. február 15-ig, vagyis a jelentkezési határidőig!

 

4. Dokumentumok feltöltése

Az E-felvételi során fel kell tölteni valamennyi, már rendelkezésre álló dokumentumot, ami az eddigi tanulmányokat és képzettségeket igazol. Amennyiben valamilyen dokumentum a jelentkezési határidőig még nem áll rendelkezésre, akkor azt legkésőbb a hiánypótlás határidejéig, 2025. július 9-ig pótolható.

 

NEM kell feltölteni az alábbi dokumentumokat, mert ezek az eredmények automatikusan érkeznek közhiteles nyilvántartásból:

  • a 2006. január 1. után kibocsátott magyar rendszerű érettségi bizonyítványt és érettségi tanúsítványt,
  • a 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú végzettséget igazoló vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevelet (kivéve a 2006. február 1. után szerzett tanító oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett, illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést és a záróvizsgát idegen nyelven teljesítette),
  • a Magyarországon megszerzett államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványokat.

 

5. Alkalmassági, gyakorlati vizsga

Az alkalmassági és gyakorlati vizsga a felvételi eljárás része és feltétele azon szakokon, melyeken feltüntetik felvételi követelményként. Ez az intézmény által előírt kizáró jellegű vizsga. Aki nem jelenik meg a vizsgán vagy nem felel meg azon, a felvételi összpontszáma 0 lesz, tehát nem nyerhet felvételt az adott szakra.

Az alkalmassági vizsga felépítése, illetve annak követelményei szakonként eltérhetnek. A vizsga pontos körülményeiről (feltételek, időpontok, stb.) minden esetben az egyetem küld kiértesítő e-mailt, mely a felvételi jelentkezést követő időszakban várható.

 

Az alábbi képzéseken előírás a vizsgán való jelenlét:

  • csecsemő-és kisgyermeknevelő
  • óvodapedagógus
  • óvodapedagógus [nemzetiségi óvodapedagógus (német)]
  • rekreáció és életmód
  • sportszervezés
  • szakoktató
  • építőművészet
  • formatervezés
  • tervezőgrafika

 

6. Felvételi elbeszélgetés (intézményi többletpontokért)

A felvételi eljárás folyamatában, ha a jelentkező más jogcímen nem szerezte meg az intézményi maximum 100 többletpontot, lehetősége van személyes megjelenést igénylő felvételi vizsgát tenni. Ez a vizsga választható opció, nem kötelező. A vizsgákról és a vizsgára való jelentkezés módjáról minden esetben a Soproni Egyetem fog küldeni kiértesítést minden jelentkező részére.

 

Cikk nyomtatása E-mail

Kapcsolódó elérhetőségek

Galavics Anikó
felvételi referens
(+36 99) 518-738
Oktatási Rektorhelyettes