Daloló meseerdő: rendhagyó zenés személyiségfejlesztő óra

cover (1).jpg

Február utolsó napjaiban a „Személyiségfejlesztés zenével” kurzus rendhagyó óráján vehetett részt a Soproni Egyetem Elek Pedagógiai Kar másodéves nappali tagozatos óvodapedagógus-hallgatóinak egy csoportja.

A Camerata ART’issima kamarazenei műhely keretein belül működő zongoratrió előadásain - az interaktív koncertpedagógia eszközeivel - szeretné megismertetni és megszerettetni a komolyzenét az óvodáskorú gyermekekkel Révész József tanársegéd, gordonkaművész, Kuzsner Péter orgonaművész és Révészné Pálfi Krisztina művésztanár, kamaraművész.

Az előadások a klasszikus zenén kívül gyerekdalokat, népdalokat és mondókákat is tartalmaznak, így a gyerekeket is könnyedén be tudják vonni a közös éneklésbe. Valamennyi programjukban jelen vannak olyan módszertani elemek, amelyeket a leendő óvodapedagógusok a mindennapi ének-zenei nevelés során is alkalmazhatnak. A rendhagyó órán résztvevő hallgatók ezúttal személyes élményekkel gazdagodhattak, saját maguk alakíthatták a műsort.

20231108_133003 (1).jpg