Diplomaátadó ünnepséggel zárta a tanévet a Benedek-kar

slider04.jpg

Ünnepélyes keretek között közel 1200 vendég részvételével búcsúztatta végzős hallgatóit kedden délelőtt a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara a Novomatic Arénában. Az eredményes záróvizsgákat követően 279-en szereztek diplomát idén a karon, és vehették át az okleveleiket az ünnepségen.

Az eseményen köszöntőt mondott dr. Pásztor Enikő, a Soproni Egyetem oktatási rektorhelyettese, aki beszédében hangsúlyozta az intézmény 125 éves történetét, és kiemelte a hosszú múltra visszatekintő oktatási hagyományokat is. Méltatta az egyetem képzési sokszínűségét, családias légkörét, valamint a hallgatók és az oktatók közötti szoros kapcsolatot. Kitért még a minőségi oktatás folyamatos fejlesztésére, különösen a digitális tananyagok terén, valamint a nemzetközi hallgatók jelenlétére. Végezetül arra bátorította a végzősöket, hogy felelősséggel és elkötelezettséggel éljék életüket.

Dr. Varga László, a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánja ünnepi köszöntőjében a humor és az optimizmus szerepét hangsúlyozta. Felelevenítette a jubileumi év eseményeit, és köszönetet mondott a hallgatóknak és családjaiknak, valamint az oktatóknak támogatásukért. A tanévzáró ünnepségen Michl József, Tata város polgármestere is köszöntötte a résztvevőket, kiemelve a Benedek-kar kiemelkedő szerepét a város életében, ahol 7 évvel ezelőtt indította el első kihelyezett képzését a Soproni Egyetem.

A jelölteket, csecsemő- és kisgyermeknevelővé, óvodapedagógussá, német nemzetiségi óvodapedagógussá, gyógypedagógussá, kommunikátorrá, közgazdásztanárrá, mérnöktanárrá, agrármérnöktanárrá, neveléstudomány szakos bölcsésszé, valamint szakvizsgázott pedagógussá avatták, majd az eskütétel után a jelöltek Dékán Úrtól vehették át diplomájukat. A végzett hallgatók nevében Simon Rita Filoména óvodapedagógus, a Hallgatói Önkormányzat leköszönő elnöke búcsúzott az alma matertől.

A Benedek Elek Pedagógiai Kar idén első alkalommal, hagyományteremtő céllal hirdette meg a Budai Ilona Népdaléneklési Találkozót, Budai Ilona, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas magyar népdalénekes, a Benedek-kar címzetes egyetemi docense emlékére. Az ünnepségen a találkozó többszörös különdíjas „Komák” formációja bordalokkal örvendeztette meg a vendégeket. A Soproni Széchenyi István Gimnázium diákjait Molnárné Dukai Éva tanárnő készítette fel. Az ünnepség egyik legmeghatóbb pillanata volt, amikor a harmadéves hallgatók elénekelték búcsúdalukat, miközben a kivetítőn az elmúlt időszak életképei peregtek.

A rangos eseményen – a diplomák átvétele mellett – az alábbi oktatói, dolgozói és hallgatói kitüntetések és kinevezések átadására is sor került:

Professor emerita cím - Prof. Dr. Konkoly-Gyuró Éva

Soproni Egyetem Arany Évgyűrű kitüntető oklevél - Dr. Tauber Anna nyugalmazott egyetemi docens; Dr. Józsa Éva címzetes egyetemi docens; Dr. Simon Tamás főiskolai docens

A Soproni Egyetem kiváló oktatója - Dr. Hartl Éva egyetemi docens

Az Év fiatal oktatója - Reiner Dóra tanársegéd

A Soproni Egyetem kiváló dolgozója - Németh Tamás külügyi koordinátor

Címzetes egyetemi docens – Varga Lívia pedagógus; Mundy Péter oktató

Rektori dicséret – Berta-Dobos Eszter tanulmányi ügyintéző

Köszönetnyilvánító díszoklevél - Soproni Kozmutza Flóra EGYMI; Doborjáni Ferenc EGYMI; Tóth Antal EGYMI; Soproni Szociális Intézmény

Benedek Elek-emlékérem - Dr. Szabó Edit pedagógus; Kuslicsné Kloiber Alexandra tanársegéd

Benedek Elek Pedagógiai Karért díj - Szilva Zsuzsanna tanársegéd; Halwax Tibor karbantartó gondnok; Vigh-Dajcs Bernadett mesteroktató

Dékáni díszoklevél - Szarvasné Jónás Hajnalka gyakorlatvezető óvodapedagógus

A Soproni Képzősök Baráti Köre „Szívvel-lélekkel” elismerés - Dr. Hartl Éva egyetemi docens; Szarvasné Jónás Hajnalka gyakorlatvezető óvodapedagógus; Élő Georgina gyógypedagógus; Mersich Evelin óvodapedagógus

Alma mater emlékérem - Simon Filoména Rita óvodapedagógus; Kiss Alexandra kommunikátor

Rektori dicséret – Abraham Sarah kommunikátor; Faller Balázs neveléstudomány szakos bölcsész

Dékáni dicséret - Élő Georgina gyógypedagógus; Füst Márton kommunikátor; Beck Délia óvodapedagógus; Mersich Evelin óvodapedagógus; Wachtler Szilvia óvodapedagógus; Moroz Alexa óvodapedagógus-hallgató

Hallgatói önkormányzat az Év oktatója kitüntetés - Sipos Bence mesteroktató

Hallgatói önkormányzat az Év dolgozója kitüntetés - Istiván Ildikó tanulmányi előadó

Rózsa Borka Alapítvány országos szakmai versenyének könyvjutalma – Makai Gréta óvodapedagógus

Diplomájukat átvett végzőseinknek, kitüntetett oktatóinknak, dolgozóinknak és hallgatóinknak szívből gratulálunk, és választott hivatásukhoz, életpályájukhoz sok sikert kívánunk!