Docensi székfoglaló a Benedek Elek Pedagógiai Karon

slider40.jpg

Dr. Frang Gizella a BPK Társadalom-, Szociális és Kommunikációtudományok Intézetének (TSZKI) egyetemi docense megtartotta docensi székfoglaló előadásait. Az anyanyelv elsajátításától a teolingvisztikáig című magyar és a From L1 acquisition to theolinguistics című angol nyelvű előadásra az egyetem és a kar vezetősége, egyetemi kollégák, barátok és családtagok körében került sor.

A Prof. Dr. Kéri Katalin elnökletével működő székfoglaló bizottság egyhangúlag elfogadta a székfoglaló előadásokat. Kiemelték az előadások műfaj- és hagyományteremtő jellegét, a teolingvisztika mint új nyelvészeti tudományterület méltó bemutatását, a jelölt magas fokú szakmai kompetenciáit, illetve tudományterületének méltó módon történő közvetítését a hallgatók felé.

Ezúton is kívánunk dr. Frang Gizella egyetemi docens kollégánknak jó egészséget, további sikereket, mindig megújulásra képes, hosszú és örömökben gazdag szakmai pályafutást!